9 spôsobov, ako predĺžiť životnosť vášho matraca

Dobrý matrac je navrhnutý tak, aby poskytoval pohodlný spánok. Väčšina z nich je navrhnutá tak, aby slúžila nepretržite päť až desať rokov alebo dlhšie. Spôsob údržby však môže jej životnosť výrazne skrátiť alebo predĺžiť. Uvedomenie si faktorov životného prostredia a znalosť najlepších spôsobov starostlivosti o lôžko môže pomôcť matrac udržať. Zaistíte si tak pohodlný spánok po čo najdlhšiu dobu.

Ako udržujete matrac v dobrej kondícii?

Tu je deväť najlepších spôsobov ochrany vašej investície. Nepochybne vám pomôžu starať sa o matrac a predchádzať problémom skôr, než nastanú.
1 Uistite sa, že je matrac správne podoprený.
Aj keď si k novému matracu nemusíte vždy kupovať zodpovedajúci rám, je dôležité sa uistiť, že má matrac dostatočnú oporu. Pomáha to zachovať celistvosť materiálov a zabrániť ich predčasnému opotrebovaniu.
Podporu matraca je dobré kontrolovať každý rok, aby ste sa uistili, že nie sú žiadne zlomené lamely, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť váš matrac.
Postele, ktoré používajú rám, môžu vyžadovať ďalšiu podperu v závislosti od typu matraca a hmotnosti.

2 Hneď od začiatku používajte chránič matraca.
Kvalitný chránič matraca poskytuje nepremokavú ochranu proti rozliatiu a nehodám a znižuje množstvo prachu, špiny a nečistôt, ktoré sa dostanú do postele.
Pomáha chrániť matrac pred poškodením, zachytáva oleje a pot z pokožky a obmedzuje hromadenie alergénov, ako sú roztoče a plesne. Chránič uľahčuje čistenie.

3 Pravidelne perte posteľnú bielizeň.
Keď odpočívame, zanechávame v posteli vlasy, kožné bunky a pot. Z jedla v posteli padajú omrvinky a z domácich maznáčikov všadeprítomné chlpy. To všetko sa môže dostať na vrstvy matraca a vytvoriť baktérie a roztoče.
Podľa väčšiny odborníkov na upratovanie by sa obliečky a prikrývky mali prať aspoň raz za štrnásť dní. Aj keď používate chránič, je stále dôležité udržiavať lôžkoviny v čistote. Chránič matraca by sa mal tiež pravidelne čistiť podľa pokynov výrobcu.

4 Domácim miláčikom poskytnite oddelené lôžka.
Aj dobre vychovaní domáci miláčikovia chodia von, slintajú, púšťajú chlpy a nakoniec skončia vo vašej posteli. Je lepšie poskytnúť domácim miláčikom ich vlastné vyhradené lôžko, než ich nechať uvelebiť sa na vašom matraci.

5 Matrac pravidelne otáčajte.
Pravidelné striedanie matracov je prínosom pre dlhú životnosť akéhokoľvek typu matraca, bez ohľadu na materiál alebo veľkosť. Otáčanie pomáha rovnomernejšiemu opotrebovaniu matraca, zatiaľ čo jeho nevykonávanie zvyšuje pravdepodobnosť vzniku otlakov a deformácie.
Priemerne otáčajte matrac o 180 stupňov každé tri mesiace.

6 - Neskáčte na posteľ!
Mamička ti vždy hovorila, aby si neskákal na posteľ, a nemýlila sa. Pružinové matrace sú síce najnáchylnejšie na poškodenie náhlym namáhaním, ale rámy, kostry a dokonca aj peny sa môžu opotrebovať rýchlejšie, ak na matrac často a silne tlačíte.

7 Pri premiestňovaní matraca dbajte na zvýšenú opatrnosť.
Pri sťahovaní matraca ho chráňte pred poškodením. Zabaľte ju do ochrannej fólie, aby sa neušpinila, zabránite tiež prípadnému poškriabaniu. Všeobecne platí, že pri sťahovaní je najlepšie držať matrac vo vzpriamenej polohe na bokoch, aby sa počas prepravy neprehýbala.

8. čas od času pustite dovnútra svetlo.

Čas od času, najlepšie za slnečného a suchého dňa, matrac vyberte a nechajte ho na niekoľko hodín presvietiť slnečnými lúčmi.
To pomáha zabrániť prílišnému zvlhnutiu lôžka a môže tiež pomôcť chrániť pred roztočmi.

9 Postupujte podľa pokynov výrobcu na čistenie.
Akýkoľvek typ matraca by sa mal pravidelne čistiť, aby sa zachoval čistý priestor na spanie a matrac bol zdravý.
Škvŕn sa najlepšie zbavíte bodovým čistením jemným roztokom vody a mydla. Mali by sa nechať úplne vyschnúť. Vyvarujte sa používania drsných chemických čistiacich prostriedkov na penové matrace, pretože môžu poškodiť celistvosť peny. V závislosti na miere prašnosti, alergiách alebo osobných preferenciách by sa vysávanie matraca malo vykonávať každé 1 až 3 mesiace.

 

Hoci sa rôzne typy matracov môžu mierne líšiť, pokiaľ ide o starostlivosť a údržbu, základy sú rovnaké.
V zásade udržujte matrac v čistote, chráňte ho pred zaplavením a poškodením. Dbajte na to, aby bola podopretá, a otáčajte ju, aby sa rovnomerne opotrebovávala.
Životnosť matraca závisí od mnohých faktorov, ale dodržiavanie osvedčených postupov môže zaistiť dlhé roky zdravého spánku.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom