Poradíme Vám

Aby ste vybrali matrac ideálne podľa vašich potrieb, je potrebné brať zreteľ na určité zásady:

 

1. Rozmer

Rozmerovo by matrac mal byť dlhšia o 20 centimetrov než je vaša výška pre ideálný spánok. Priemerný človek potrebuje pre spánok plochu o minimálnej šírke 70 cm. Pre väčšie pohodlie, možno ľubovoľne zvoliť i širšiu veľkosť. Typická matraca je 90 cm široka a 200 cm dlhá.

 

 

 

2.  Tvrdosť

Je potrebné brať na vedomie, že tvrdosť matraca je veľmi individuálna. Na to, aká tvrdosť je najvhodnejšia má vplyv váha a pozícia, v ktorej človek spí.

 

 

 

 

Príliš mäkká matrac

 

Telo sa príliš prepadne do matraca, vtedy vzniká neprirodzená poloha pre chrbticu, to vedie k zaťaženiu medzistavcových kĺbov a vzniká podráždenie nervového koreňa. Každá zmena polohy tak vyžaduje väčšie úsilie a nedochádza k uvoľneniu svalov. Svaly sú neustále natiahnuté aby udržiavali stabilitu pre chrbticu a nedochádza k uvoľneniu a príjemnému spánku. V dôsledku toho sa môže človek prebúdzať s bolesťami v chrbte, únavou a neodpočinutý.

Příliž tvrdý matrac

 

Vytvára sa tlak na cievy v miestach, kde sú vyčnievajúce body - ramená, boky. To môže spôsobiť necitlivosť v končatinách, časté zmeny polohy počas spánku. Výsledkom je bolesť spojená s ischémiou a kompresiou tkanív obklopujúcich tieto citlivé body. Svaly chrbtice sa miesto odpočinku a relaxácie neustále snaží udržať chrbticu v správnej polohe. Po prebudení máme problém s ohybom v chrbtice, je stuhnutá a môžu byť napäté svaly. Prebúdzame sa unavení, sprevádza nás pocit, často označované ako "som polámaný" po ránu.

 

Dobre zvolený matrac

 

Pre spanie na chrbte - V tejto polohe je váha tela rozložená po celej posteli a chrbtici vzniká idelány poloha. Tu do matraca zapadnú len vyčnievajúce časti tela. Boky by sa mali ponoriť do matraca tak, aby chrbtica tvorila prírodné líniu pripomínajúci písmeno "S"

Pre spanie na boku - Boky a ramená by mali byť ponorené tak, aby chrbtica tvorila priamku, tu dochádza k odporúčanej pozícii pre dobrý spánok.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom