O našich posteliach

V tejto rubrike nájdete opis našich postelí a matracov.

 

Naše výrobky majú detailný rozpis materiálu a výhod konkrétnej postele. Napríklad vyhotovenie výrobného materiálu, obsah matracov, rošty flex pod. Napríklad:

Postele sa dajú ľubovoľne farebne kombinovať. V prevažnej väčšine si možno zvoliť kombináciu farebnej konštrukcie s kombináciou farebného prevedenia ostatných dielov postele. Prevažná väčšina farebných postelí z našej ponuky majú individuálne nastavenie výberu farebné varianty presne podľa vašej predstavy.

Ponúkame tiež veľmi obľúbenou ponuku rozprávkových potlačí, ktoré možno podľa sympatií vyrobiť na farebnú variantu konštrukcie postele. Tieto postieľky sú veľmi obľúbené nielen svojím vzhľadom, ale prevažne tiež praktickosťou a prevedením. Farebná galérie obrázkov na posteli je potiahnutá laminátom priamo vo výrobe, aby bola zaistená kvalitnejšia ochrana proti poškriabaniu a tiež ochrana proti poliatiu vodou. Navyše toto prevedenie umožňuje bezpečné čistenie vlhkou handričkou, kedy sa nemusíte obávať, že bude potlačený obrázok poškodený alebo rozmazaný. Obrázky majú pestré a veľmi živé farby bez vyblednutia.

Postele možno zakúpiť v rôznych veľkostiach, medzi najobľúbenejšie a najpraktickejší rozmery postele patrí 140x70 cm, 160x80 cm a 180x80 cm. V podobných rozmeroch možno tiež zakúpiť postele rozkladacie s prístelkou alebo postele poschodové, ktoré majú funkciu rozloženie postele na dve samostatné.

Norma laku EN 71/3

Certifikát dřeva FSC 100%

 

O našich matracoch, ako vybrať správny matrac:

1. Rozmer


Ak chceme správne dopasovať matrac, musíme pridať 20 cm ku svojej výške, aby bola dĺžka ideálna. Dospelá osoba, na to aby sa pohodlne vyspala, potrebuje šírku najmenej 70 cm. Pre ešte väčšie pohodlie sú ešte väčšie rozmery. Typický matrac pre jednu dospelú osobu je široký 90 cm, pre dve osoby 160 cm.

2. Tvrdosť

Pamätajte, že tvrdosť matraca musí byť vybraná podľa individuálnych preferencií. Na to, akú tvrdosť matraca najlepšie vybrať, má vplyv váha a pozície pri spaní.

H1 - Matrac veľmi mäkká - je vhodný pre osoby vážiace menej ako 40 kg. V matraci je pena s nízkou hustotou, vďaka ktorej je matrac mäkký a elastický. Odporúčame pre osoby, ktoré majú rady na spanie mäkký povrch, alebo ktoré majú drobné úrazy.
H2 - Matrac mäkká - ideálný pre osoby o váhe 40 - 60 kg a pre osoby, ktoré preferujú spanie na stredne tvrdom povrchu, je veľmi elastický.
H3 - Matrac stredne tvrdá - určený pre osoby vážiace 60 - 90 kg a pre osoby, preferujúci spanie na tvrdším povrchu.
H4 - Matrac tvrdá - určený pre osoby, ktoré majú váhu väčšie ako 100 kg a pre osoby, ktoré majú rady spanie na povrchu o značné tvrdosti.
H5 - Materac bardzo - určený po ťažšie osoby a pre tých, ktorí majú radi spanie na značne tvrdom povrchu

 

 

3. Vek

Problematika výberu tvrdosti matraca je dôležitá pre všetky osoby vo všetkých vekových kategóriách. Seniori preferujú matrace o niečo mäkšie, než osoby mladšie. To je dané tým, že sú v tom veku častejšie choroby krvného obehu, ktoré príliš tvrdé matrace ešte zvyšujú. V prípade dlhodobo ležiacich osôb sú perfektné matrace s pamäťovou penou, ktoré eliminujú riziko vzniku preležanín.

4. Pre alergikov

Materiál všeobecne odporúčaný pre alergikov je latex a kokosové vlákna. Jedná sa o prírodné materiály, ktoré neabsorbujú prach. Na ich povrchu sa nerozmnožujú škodlivé mikroorganizmy, takže matrac zostane svieži po veľmi dlhú dobu.

5. Choroby chrbtice

Pri ochorení chrbtice stojí za to venovať pozornosť 7 - 9 zónam tvrdosti, ktoré sú pre chrbticu dokonalú oporou. Matrac nesmie byť ani príliš mäkký a ani príliš tvrdý.

Orientačná tabuľka tvrdosťou:

Ako rozbaliť matrac?

Po obdržaní matraca je nutné dať dole ochrannú fóliu a umiestniť matrac na rošt postele a nechať ju po dobu 48 - 72 hodín ležať bez zaťaženia, aby sa vrátila do svojho pôvodného objemu. Matrac je možné užívať po tom, čo získa svoj tvar. Neodporúča sa skladovať matrac, ktorý je hermeticky zabalený, dlhšie ako 14 dní. Po rozbalení matraca ju neklaďte do vzpriamenej polohy.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom