Aké kvety do spálne?

Najzdravšie kvety do spálne

Už dlho vieme, že niektoré kvety majú relaxačné a upokojujúce účinky. Podporujú lepší odpočinok. Iné sa starajú o kvalitu vzduchu v miestnosti tým, že odstraňujú škodlivé látky. Na dosiahnutie tohto účinku môžete zvoliť napríklad paprade, ktoré filtrujú vzduch, alebo palmy, ktoré odstraňujú toxíny.

Jednou z najúčinnejších rastlín pri čistení vzduchu je praslička roľná. Táto kvetina prenikla do našich domovov. Ľahko sa pestuje a pri troche starostlivosti sa jej darí. Jej veľké listy a krásne biele kvety sa nepochybne stanú ozdobou spálne.

Rastliny do spálne s minimálnou vôňou

Hoci mnoho ľudí má rado vôňu kvetov, niektorí ľudia môžu byť citliví na intenzívne vône v spálni. Preto je vhodné zvážiť výber kvetov s jemnou alebo zanedbateľnou vôňou. Takým príkladom sú orchidey, ktoré sú obľúbené už mnoho rokov. Ľahko sa pestujú a nevyžadujú zvláštne podmienky. Krásne a dlho kvitnú. Vyrábajú sa v širokej škále farieb. Vďaka tomu sa hodí prakticky do akéhokoľvek štýlu miestnosti.

Kvety, ktoré majú dlhú životnosť a ľahko sa o ne stará

Ak nemáte "šikovné ruky na kvety" alebo vám chýba čas a starostlivosť, oplatí sa zvoliť rastliny, ktoré majú dlhú životnosť a ľahko sa udržujú. Za zváženie stoja napríklad zamioguľky. Táto obľúbená, kancelársky známa rastlina s charakteristickými okrúhlymi listami dodá vašej spálni šarm. Táto exotická kvetina sa dokonale hodí k minimalistickému aj modernému štýlu interiéru. Jej tmavo zelené listy sú mimoriadne odolné, čo z nej robí vynikajúcu voľbu pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas na pravidelnú starostlivosť o rastliny.

Kvety do spálne na prečistenie vzduchu

Pokiaľ ide o kvety, ktoré čistia vzduch v spálni, tu môžeme rozhodne odporučiť sansewierii, známu aj ako "svokrin jazyk". Jej charakteristické zvislé žltozelené listy dodajú interiéru eleganciu. Krásne ladí s čalúnenými posteľami. Sansevierie je jednou z mála kvetov, ktoré vyžarujú kyslík aj v noci, takže je ideálnym spoločníkom pre nočný odpočinok. Okrem toho sa ľahko udržuje a znáša rôzne podmienky, takže je ideálnou voľbou pre začiatočníkov v pestovaní rastlín.

Spálňa v boho štýle

Rastliny sú tiež skvelým doplnkom pri zariaďovaní boho spálne. Pre tento štýl sú charakteristické svetlé, prírodné farby a kvetinové akcenty. Vhodne zvolený čalúnený nábytok v prírodných odtieňoch, ako je béžová alebo zelená, podčiarkne krásu rastlín a dodá spálni elegantný vzhľad.

Tu je vhodné navrhnúť jemnú, plazivú a visiacu rastlinu, ako je brečtan. Je všestranný a nikdy nevyjde z módy, je možné ním obopínať steny, ovíjať konštrukcie postelí alebo zdobiť police a komody. Okrem toho sa brečtan ľahko pestuje a čistí vzduch od toxínov, čím vytvára zdravšie a prirodzenejšie prostredie, a to si v spálni prajeme najviac.

Výber správnych kvetov do spálne vám pomôže vytvoriť útulnú oázu pre spánok. Výberom kvetov, ktoré upokojujú, čistia vzduch, minimálne vonia, majú dlhú životnosť a ľahko sa udržujú, môžete vytvoriť harmonický priestor podporujúci zdravý odpočinok. Nezabudnite prispôsobiť výber kvetov svojim preferenciám a potrebám. Vychutnajte si krásu prírody vo svojej spálni!

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom