Aké sú vlastnosti termoelastického matraca?

Termoelastický matrac - vlastnosti

O tomto type matraca hovoríme, pokiaľ je aspoň jedna jeho vrstva vyrobená zo špecializovanej polyuretánovej peny. Bola vyvinutá v šesťdesiatych rokoch minulého storočia v NASA a spočiatku bola dôležitou bezpečnostnou súčasťou kozmických vozidiel. Následne sa začala používať okrem iného pri výrobe matracov. Dnes sa táto pena označuje ako VISCO, MEMORY, pamäťová, lenivá, termoplastická alebo termoregulačná pena. Bez ohľadu na to, ako sa nazýva, sú matrace s termoelastickou penou jedinečným riešením pre každú spálňu. Prečo si ich zaobstarať. Kvôli svojim jedinečným vlastnostiam, ktoré zaisťujú jedinečne pohodlný spánok.

Matrace z termoelastickej peny sa vyznačujú tým, že sa vplyvom tlaku a telesnej teploty dokonale prispôsobia tvaru tela. Vďaka tomu poskytujú vynikajúcu oporu celému telu a zaisťujú, že každá časť tela je náležite ošetrená a podopretá. Nedochádza tak k únave chrbtice, ktorá si v noci zachováva svoje prirodzené zakrivenie a svaly v jej okolí nie sú namáhané. Znižuje sa aj počet tlakových bodov. To všetko znamená, že noc strávená v týchto podmienkach je časom, keď sa úplne zotavíme a odpočinieme si. Preto keď si položíme otázku, aký termoelastický matrac zvoliť a či sa vôbec oplatí - odpoveď bude vždy znieť áno. Tým skôr, že sa často stretávame s takými modelmi, ktoré sú obojstranné a táto pena je použitá iba na jednej strane. Na druhej strane je naopak iná vrstva, ktorá má odlišné vlastnosti a poskytuje v noci iný pocit. Pokiaľ teda niečo, môžete si vždy vybrať, na ktorej strane chcete spať.

To však nie je jediný dôvod, prečo sú tieto modely dobré. Termoelastické matrace ponúkajú aj množstvo ďalších zdraviu prospešných vlastností. Vďaka štruktúre peny je vlhkosť vylučovaná telom veľmi dobre odvádzaná preč. To sťažuje rast plesní aj baktérií. Je tiež priedušná a zaisťuje dostatočnú cirkuláciu vzduchu vo vnútri. Matrac z Viscoelastickej peny je preto vhodným riešením pre tých, ktorí trpia alergiou na roztoče domáceho prachu. Okrem toho dobre fungujú pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta. Pomáhajú tiež napríklad pri regenerácii chrbtice po ortopedických operáciách.

Vrstva VISCO sa často vyskytuje v riešeniach, ako je napríklad taštičkový matrac. Vďaka termoelastickej pene poskytne najlepšie možné podmienky pre zdravý a regeneračný spánok. Ich kombinácia predstavuje vynikajúcu technológiu, ktorá poskytne komfort, pohodlie a najlepšie možné podmienky na nočný odpočinok. Sedem zón, na ktoré je vreckový matrac rozdelený, a vrstva VISCO peny ležiacej na nej sú zárukou úspešného spánku a odpočinku na najvyššej úrovni.
Termoelastické matrace - výhody a nevýhody

Medzi výhody patrí:

Nevýhody takéhoto usporiadania:

Termoelastický matrac je riešenie, vďaka ktorému sa noc strávená na matraci bude podobať spánku "na obláčiku". Vďaka svojej štruktúre a fyzikálnym vlastnostiam pod vplyvom teploty a tlaku zaistí, že je spáč takmer zo všetkých strán zabalený do teplého a príjemného materiálu. Vďaka tomu sú termoelastické matrace na spanie tým najlepším riešením pre príjemný a pohodlný odpočinok.

 

Veľa ľudí vo fáze návrhu spálne premýšľa, či je dobré opustiť tradičnú posteľ a zvoliť iné riešenie. Matrac na spanie na podlahe? Postele poskladané z paliet? Čo napríklad pohovky, rozkladacie pohovky alebo rozkladacie gauče? Koľko ľudí, toľko nápadov. Stojí niektoré z nich za zváženie?

Pozrime sa na riešenie, v ktorom je ústredným bodom spálne matrac na spanie na podlahe namiesto postele. Taký návrh - zdá sa - šetrí miesto aj peniaze. Nemusíte utrácať ďalšie peniaze za vybavenie, môžete ich minúť za niečo iné. Nemať posteľ tiež teoreticky znamená viac priestoru a optické zväčšenie miestnosti, v ktorej trávime takmer každú noc. Na jednej veci by ste ale šetriť nemali. Je to zdravie. Ak sa v spálni vzdáme postele a nahradíme ju iba matracom, vystavujeme svoje telo radu škodlivých faktorov, ktoré ovplyvňujú nielen náš komfort spánku, ale aj našu pohodu. Spanie na podlahe je spojené s alergickými problémami, zaťažením chrbtice alebo zvýšením teploty miesta, kde spíme. Je to tiež riziko kontaktu s plesňami. Preto matrac namiesto postele nie je príliš dobrým riešením. Pokiaľ sa však napriek tomu rozhodneme pre tento krok a nekúpime si do spálne posteľ, musíme si dobre rozmyslieť, aký podlahový matrac zvoliť, aby sme strávili noc v bezpečných podmienkach.

Čím bližšie je naše telo v noci k podlahe, tým väčšie je riziko kontaktu s prachom a inými nečistotami na podlahe. O nepriaznivých zdravotných účinkoch mikróbov sa môžete dočítať na mnohých miestach. Matrac na podlahe, kde sa spí, teda znamená zvýšenie rýz

ika vdýchnutie všetkého, čo sa usadzuje v najšpinavšej časti každej domácnosti. Jednoducho povedané, tým, že ju položíme na zem, obmedzíme vzduch vo vnútri matraca, takže nie je správne vetraná. Všadeprítomný prach sa hromadí vo vnútri a navyše sme vystavení plesniam, ktoré sa môžu objaviť vo vlhkých častiach. Keď spíme veľmi nízko, môže to mať vplyv aj na náš pohybový aparát. Matrac na podlahe znamená, že každodenné líhanie a vstávanie na ňu môže viesť k poraneniu svalov alebo kĺbov - na rozdiel od postele, ktorá predstavuje menší problém. Hrozí aj prechladnutie tela, prechladnutie alebo dokonca ochorenie.

Pokiaľ napriek tomu zvolíte možnosť, kedy matrac položíte priamo na podlahu, vyberte si model, ktorý:

Pokiaľ budete mať na pamäti vyššie uvedené, môžete zvoliť riešenie, ktoré zaistí, že spanie na podlahe nebude toľko škodiť vášmu zdraviu ani zdraviu vašich blízkych. Je tiež vhodné pamätať na to, aby ste matrac nepokladali priamo na podlahu, ale napríklad na koberec. Mala by sa tiež častejšie otáčať na bok, aby sa do nej dostal vzduch z hornej aj spodnej strany. Taštičkový matrac ACTIVE bude tým správnym riešením. https://www.dobresny.sk/detail/matrace/matrace-80x200/tastickova-matrace-active-jersey-80x200-cm-s-kokosom-19-cm.html

V prípade, že by ste chceli dieťaťu kúpiť matrac na podlahu, dôrazne vám to neodporúčame. Dieťa musí mať pohodlné a predovšetkým zdravé miesto na spanie. Je preto dôležité, aby posteľ bola správne vybraná tak, aby vyhovovala jeho potrebám. Spanie na podlahe na matrac v tomto prípade rozhodne nepripadá do úvahy, ale hranie sa na nej, keď leží na podlahe, nie.

Voľba riešenia spálne, kedy namiesto klasickej postele zvolíte matrac na podlahu, nie je práve osvedčeným riešením. Avšak pri dodržaní niekoľkých pravidiel, aké by mali byť, možno aspoň trochu kompenzovať nevýhodu spania na podlahe.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom