Aké sú zóny v matraci?

Aké sú zóny v matraci?Zóny tvrdosti matraca. Čo to znamená?

Zóny tvrdosti nie sú nič iné ako komfortné zóny v matraci. Najčastejšie sa vyskytujú u taštičkových matracov. Dajú sa však nájsť aj u matracov vyrobených z polyuretánovej peny. Často sú do siedmich zón rozdelené aj samotné vrchné vrstvy, nielen jadro. Tie umožňujú matrac presne sa prispôsobiť tvaru tela a podoprieť postavu v neutrálnej polohe. Chrbtica tak má tú najlepšiu oporu, čo sa prejaví v regenerácii okolitých svalov a zdravom spánku.

Ako už názov napovedá, existuje 7 zón tuhosti pre rôzne časti tela:

Každá z nich má inú tvrdosť a reaguje na zaťaženie inak. Tým je zaistené, že každá z vyššie uvedených častí tela má správnu oporu. Tým sa v sedemzónovom matraci znižujú tlakové body, ktoré negatívne ovplyvňujú pohodlie nášho odpočinku.

Sedemzónové taštičkové matrace sú synonymom pohodlia

Najčastejšie sa zóny v matracoch vyskytujú pri modeloch vyrobených z taštičkových pružín. Jadro takých matracov tvoria pružiny, ktoré sú umiestnené každý zvlášť vo vrecku z látky. Pružiny nie sú vzájomne prepojené, takže sa každá z nich samostatne prispôsobuje hmotnosti rôznych častí tela. Taštičkové pružiny sú rozmiestnené po celom matraci v siedmich zónach. Každá zóna má inú tuhosť, individuálne zvolenú pre každú časť tela. Tým je zaistená optimálna opora tela a zároveň sú eliminované tlakové body. Bez ohľadu na to, či je sedemzónový matrac vyrobený vreckovou, multivreckovou alebo mikrovreckovou technológiou, je toto rozdelenie umožnené pružinami, ktoré sú usporiadané do vodorovných pásov.

7 zón tvrdosti penového matraca

Zónovanie tuhosti matraca je však možné aj pri modeloch vyrobených z polyuretánovej vysoko odolnej peny. Podobne ako u taštičkových matracov aj v tomto prípade prebiehajú oporné zóny krížom. Každá zóna zodpovedá inej časti tela a každá má inú tuhosť. Zóny môžu byť tiež vymedzené špeciálnymi zárezmi. Tie označujú komfortné zóny v matraci, z ktorých každý má inú pružnosť. Sedemzónový matrac môže mať takto rozdelené jadro, ale aj vrstvy, ktoré ho obklopujú. K dispozícii sú potom v kontúrovanej podobe, ktorá celý povrch rozdeľuje do siedmich komfortných zón.

Zóny tvrdosti matraca. Ako to funguje?

Sedem zón matraca je rozdelených tak, aby najťažšia časť tela - bedrová a krížová časť chrbtice - bola podopretá v tvrdšej oblasti. O niečo mäkšia zóna sa nachádza v úrovni stehien a hrudníka. A ako to vyzerá v oblasti ramien a paží? Aj tam je povrch tvrdší. Zónou strednej tvrdosti je hlava a chodidlá.

Vďaka tejto diferenciácii má naše telo spočívajúce na matraci so 7 zónami podpory správnu oporu pre každú jeho časť. Chrbtica sa potom neprirodzene neprehýba a boky či ramená sa neprepadajú. Toto symetrické rozdelenie navyše znamená, že aj keď matrac otočíte o 180 stupňov, bude rovnako dobre podopierať vaše telo.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom