Ako vyčistiť koberec?

Koberce vytvárajú útulnú atmosféru a zároveň zvýrazňujú luxusný charakter interiéru. Na druhej strane absorbujú prebytočnú vlhkosť zo vzduchu. Pravidelné vysávanie a čistenie kobercov predlžuje ich životnosť. Nezabudnite čo najskôr odstrániť škvrny a rozliate tekutiny. Zistite, ako osviežiť vzhľad vášho koberca!

Ako chemicky vyčistiť koberec pomocou domácich metód?

Ako čistiť koberce, aby sa nepoškodili? Ktorá metóda je najlepšia, závisí od typu škvrny. Nezabudnite ju zvoliť aj podľa materiálu, z ktorého je koberec vyrobený. Čistenie kobercov dáva kobercom druhý život za predpokladu, že ho vykonáte správne. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nepotrebujete prací vysávač. Jedlá sóda pôsobí ako pohlcovač vlhkosti a zároveň pomáha odstraňovať nepríjemné pachy. Stačí ju nasypať na koberec, počkať niekoľko hodín a dôkladne povysávať. Výrobok má mierne žieravé vlastnosti, takže odstraňuje nečistoty bez poškodenia vlákien. Alkalické pH pomôže neutralizovať kyslé škvrny.

Ako vyprať koberec?

Ako vyčistiť koberec pomocou jedlej sódy? Nezabudnite škvrny posypať väčším množstvom prípravku. Potom jemne prečešte vlas rukou, aby prípravok prenikol hlbšie do povrchu. Ak chcete koberec osviežiť, zmiešajte sódu bikarbónu s esenciálnym olejom podľa vlastného výberu:

Ako vyčistiť koberec bez jeho poškodenia? Blato a čokoládu možno odstrániť po zaschnutí, zvyčajne vysávaním. Ak ste však rozliali čaj, kávu, paradajkovú omáčku alebo červené víno, mali by ste sa nimi zaoberať okamžite. Nezabudnite škvrny príliš nenamočiť, inak tekutina prenikne príliš hlboko do vlákien. Bodové čistenie koberca môže zanechať svetlejšie škvrny, preto by ste v tejto situácii mali vyčistiť celý povrch.

Ako čistíte koberec? Použite naše tipy!

Nemusíte hádzať koberec do práčky, aby vyzeral ako nový. Na pomoc vám príde parný mop alebo naparovač odevov. Najprv koberec povysávajte, aby ste ho zbavili prachu a nečistôt. Zmiešajte soľ a jedlú sódu. Zmesou posypte koberec a potom namiesto studenej vody použite parný čistič. Tým sa zmes navlhčí. Na odstránenie nečistôt použite utierky z mikrovlákna alebo staré uteráky. Počkajte, kým koberec úplne nevyschne, a potom ho dôkladne povysávajte.

Ako vyčistiť koberec pomocou jedlej sódy?

Jediné, čo musíte urobiť, je rozotrieť prípravok po celom koberci, počkať niekoľko hodín a potom ho dôkladne povysávať. Zbavíte sa tak nečistôt a zároveň neutralizujete nepríjemné pachy. Suché čistenie koberca pomocou jedlej sódy je dobrý spôsob, ako sa zbaviť mastných a vínnych škvŕn, za predpokladu, že reagujete rýchlo. Čo by ste mali použiť na čistenie koberca? Rozhodnite sa pre sódu bikarbónu, pretože nielenže odstraňuje nečistoty, ale zároveň eliminuje nepríjemné pachy a osviežuje farbu. Je výbornou alternatívou k hotovým prípravkom, ktoré často dráždia dýchacie cesty.

Čím mám čistiť koberec?

Namiesto tekutín na čistenie kobercov zakúpených v obchode vyskúšajte domáce spôsoby. Stačí zmiešať 5 polievkových lyžíc mydlových vločiek s 2 šálkami zemiakového škrobu. Odvar rozotrite po celom koberci, prstami ho zapracujte do vlasu a počkajte aspoň 30 minút. Povrch dôkladne povysávajte, zbavíte sa tak drobných zafarbení a nečistôt. Použite stierku na koberce na vysávači, pretože odstráni nečistoty z hĺbky vlasu. Ako čistíte koberec mokrou cestou? Siahnite po tekutine na umývanie riadu alebo po alkohole. Škvrny utrite salicylovým liehom a nechajte uschnúť. Ak sa chcete zbaviť odolných škvŕn, pripravte si roztok kuchynskej soli a liehu v pomere 4:1.

Ako chemicky vyčistiť koberec pomocou domácich metód?

Mnohí ľudia odporúčajú suché pranie kobercov s jedlou sódou. Touto metódou sa zbavíte odolných škvŕn bez potreby použitia silných čistiacich prostriedkov. Ako vyčistiť chlpatý koberec? Vysávajte aspoň dvakrát týždenne, aby ste odstránili všetky nečistoty, dokonca aj tie skryté medzi dlhými vláknami. V tomto prípade bude najlepšie fungovať vysávač s turbo kefou, ktorá nasáva a vybíja prachové častice, piesok alebo nečistoty. Aký koberec by som mal vybrať do detskej izby? Rozhodnite sa pre vysokú kvalitu, aby sa výrobok nezošúchal, neuvoľnil alebo nevybledol a slúžil domácnosti dlhé roky. Koberec by mal byť vyrobený z prírodného materiálu, ako je vlna, bavlna alebo juta.

Ako by malo vyzerať čistenie kobercov?

Zaujíma vás, ako vyčistiť koberec chemicky? Zvoľte ocot, ktorý si poradí so škvrnami od džúsu alebo farby. Tento výrobok sa vám bude hodiť najmä vtedy, ak chcete osviežiť koberec v detskej izbe. Stačí zmiešať 1 pohár vody, 2 polievkové lyžice octu a 1 čajovú lyžičku pracieho prášku. Ako vyčistiť koberec, aby vyzeral ako nový? Metódu prispôsobte dĺžke vlasu, inak by ste ho mohli natrvalo poškodiť. Ak máte nadýchaný koberec, začnite s jeho vytriasaním. Koberce s krátkym vlasom môžete pohodlne vysávať a na odstránenie malých škvŕn môžete použiť vlhkú handričku.

Ako vyprať koberec?

Ako vyzerá mokré pranie kobercov? Jednoducho nalejte pohár čpavku do 2 litrov vody. Tento roztok naneste na znečistené miesta a potom ho jemne votrite. Po zaschnutí koberec povysávajte a v prípade potreby postup zopakujte. Ako vyčistiť koberec mokrou cestou? Pripravte si misku s vodou, drhnúcu hubku a hotový prípravok. Postupujte podľa pokynov výrobcu a dosiahnete požadovaný výsledok. Ako často by ste mali koberec prať, závisí od intenzity používania. Zvyčajne ho stačí vyčistiť každých 12 až 18 mesiacov, ale ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, urobte to raz za šesť mesiacov.

Ako vyčistiť koberec od náročných škvŕn?

Zemiaková múka je vynikajúca na odstraňovanie mastných škvŕn. Tento výrobok dobre priľne k prachu a čiastočkám nečistôt, takže ich pomáha rýchlo odstrániť. Najprv múku rozotrite medzi vlákna, najlepšie pomocou vysávačovej hubice. Počkajte 2 až 3 hodiny, potom koberec zrolujte a vytrepte ho vonku. Po tomto ošetrení ho nemôžete vysávať, pretože hrozí riziko spálenia vysávača. Ako môžem vyčistiť koberec chemicky pomocou domácich metód? V tomto prípade nepotrebujete vodu. Toto riešenie ocenia najmä tí, ktorí svoj koberec nemôžu vložiť do práčky.

Čím mám čistiť koberec?

Využite naše tipy, ktoré vám túto úlohu uľahčia. Skôr ako začnete prať koberec, nezabudnite ho pravidelne vysávať. Takto sa zbavíte nečistôt, ktoré neprenikli hlboko do vlákien. Ako vyčistiť koberec od kečupu, oleja alebo omáčky? Môžete použiť výrobky dostupné v supermarketoch. Jednoducho posypte koberec špecializovaným prípravkom, ktorý absorbuje nečistoty. Počkajte niekoľko minút a prášok povysávajte. V prípade potreby ošetrenie zopakujte, tentoraz prípravok votrite špongiou alebo kefou. Pri hľadaní výrobku na čistenie kobercov skontrolujte, či neobsahuje trojsodnú soľ, hliníkový prach alebo fosfáty. Tieto látky môžu mať vplyv na naše zdravie a tiež na životné prostredie.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom