Ako vyčistiť matrac, aby vyzeral ako nový?

Kúpa matraca je veľkou investíciou, preto je dôležité, aby vám slúžil čo najdlhšie. Na druhej strane sa na ňom môžu usadzovať nečistoty, odumretá koža, pot a roztoče. To znamená, že by ste ho mali pravidelne čistiť, najmä ak trpíte alergiami, máte domáce zvieratá alebo radi jete v posteli. Dobrou správou je, že osvieženie matraca by pre vás nemalo byť také náročné, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Stačí, ak sa budete riadiť našimi radami!

Krvavé škvrny na matraci - ako ich vyčistiť?

Škvrny najprv namočte do studenej vody, a ak to nepomôže, použite kuchynskú soľ. Posypte ňou zafarbené miesta a počkajte približne hodinu. Potom škvrny jemne pretrite a matrac povysávajte. Ako odstránim staré škvrny z matraca? Najskôr by ste ich mali zľahka navlhčiť a zmäkčiť. Na to môžete použiť ručný naparovač alebo parný generátor. Toto zariadenie bojuje aj proti prachu, baktériám a roztočom, preto ho používajte pravidelne, najmä ak máte astmu alebo alergie. Je obzvlášť užitočný, ak upratujete spálňu alergika.

Krvavé škvrny sú nielen nevzhľadné, ale môžu tiež šíriť baktérie, a tým skracovať životnosť vášho matraca. Namiesto paniky však použite naše tipy. Na škvrny naneste trochu peroxidu vodíka a nechajte ho pôsobiť. Potom škvrny zotrite vlhkou handričkou. Ak je to potrebné, zopakujte to niekoľkokrát.

Ako vyčistiť matrac od žltých škvŕn?

Všimli ste si žlté škvrny na matraci? Ako ich odstránite? Namiesto výmeny matraca za nový vyskúšajte domáce prostriedky. Siahnite po fľaši s rozprašovačom a nalejte do nej pol šálky octu a pol šálky vody. Nezabudnite zmes nastriekať priamo na žlté škvrny na matraci. Nechajte ju pôsobiť približne hodinu. Ak nie ste s výsledkami spokojní, vyrobte si pastu z jedlej sódy. Jednoducho nasypte 4 čajové lyžičky prípravku do 1 šálky vody a potom dôkladne premiešajte. Pastu naneste na odolné škvrny a jemne ju rozotrite. Počkajte 90 minút a dôkladne povysávajte. Jedlá sóda dobre absorbuje vlhkosť a neutralizuje aj nepríjemné pachy.

Ako odstrániť staré škvrny z matraca?

Ako odstrániť staré škvrny z matraca? Pripravte si roztok citrónovej šťavy a vody v pomere 1:2. Odvar naneste na škvrny na matraci pomocou handričky. Po niekoľkých minútach utrite znečistené miesta do sucha. Ak chcete maximalizovať účinok, pridajte do zmesi niekoľko kvapiek levanduľového alebo čajovníkového oleja. V posteli trávime 1/3 dňa, preto nie je prekvapujúce, že sa na matraci časom objavia škvrny.

Pripravte si 3 polievkové lyžice peroxidu vodíka, 1/4 šálky bieleho octu a 1/2 šálky jedlej sódy. Najprv rovnomerne posypte matrac jedlou sódou a postriekajte ho trochou octu. Počkajte niekoľko hodín a prášok dôkladne oprášte. Teraz naneste niekoľko kvapiek peroxidu vodíka na špongiu a krúživými pohybmi vyčistite škvrny. Uvedená metóda bude dokonale fungovať na staré škvrny. Ak ste si vybrali penový matrac, vyberte si hypoalergénny poťah na zips. Môžete ho ľahko odstrániť a vyprať v práčke. Pridajte odstraňovač škvŕn, aby ste sa zbavili starých škvŕn.

Ako odstránim žlté škvrny z matraca?

Žlté škvrny na matraci sú často dôsledkom potu, kožného mazu alebo rozliatych nápojov. Zaujíma vás, ako ich rýchlo odstrániť? Roztok jedlej sódy a octu je osvedčený spôsob, ako odstrániť žlté škvrny na matraci. Takýmto spôsobom môžete neutralizovať aj nepríjemné pachy. Všimli ste si na svojom matraci žlté škvrny? Ako škvrny odstránite, aby ste si zabezpečili pohodlný spánok? Pridajte 1 polievkovú lyžicu čpavku do 1 litra vody a potom naneste trochu roztoku na zafarbené miesta. Matrac intenzívne potrite a nechajte zaschnúť.

Žlté škvrny na matraci - ako ich riešiť?

Ako odstrániť žlté škvrny z matraca? Pripravte si pastu z jedlej sódy a peroxidu vodíka v pomere 1:1. Odvar naneste na škvrny a nechajte pôsobiť 30 minút. Škvrny na matraci jemne očistite čistou špongiou a potom pastu odstráňte utretím vlhkou handričkou. Počkajte, kým matrac úplne vyschne. Horúce noci, horúčavy a nočné mory počas spánku môžu skončiť škvrnami od potu na vašom matraci. Zmiešajte vodu, prací prostriedok a peroxid vodíka v pomere 1:1:1. V prípade potreby pridajte esenciálne oleje, ako napr:

Odvar prelejte do fľaše s rozprašovačom. V prípade potreby škvrny osušte, potom ich postriekajte roztokom a počkajte 20 minút. Zašpinené miesta opäť osušte čistou, suchou handričkou. Posypte ich jedlou sódou a nechajte ich pôsobiť cez noc. Na druhý deň prášok dôkladne povysávajte.

Škvrny od potu na matraci - ako sa ich zbaviť?

V posteli trávime každý deň niekoľko hodín, preto sa pri čistení škvŕn na matraci vyhnite používaniu agresívnych čistiacich prostriedkov. V opačnom prípade riskujete bolesti hlavy, vyrážky a dýchacie problémy. Ak sa tomu chcete vyhnúť, siahnite po prírodných čistiacich prostriedkoch. Zaujíma vás, ako vyčistiť matrac? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov, ktoré vám uľahčia prácu. Môžete ich použiť bez ohľadu na to, či máte taštičkový, penový alebo latexový matrac. Ak máte problém so škvrnami od vína, posypte ich soľou alebo ich navlhčite perlivou vodou. Uvedené produkty rýchlo absorbujú alkohol.

Ako vyčistiť matrac od žltých škvŕn?

Všimli ste si žlté škvrny na matraci, ako ich odstrániť? Ak je zdrojom moč, mali by sme reagovať čo najrýchlejšie. V opačnom prípade môžeme mať problém zbaviť sa nepríjemného zápachu. Zvyšky utrite suchou handričkou, ale dávajte pozor, aby ste škvrny netreli. Zmiešajte vodu a ocot v pomere 1:1 a štedro nastriekajte na nečistotu. Posypte trochou jedlej sódy a počkajte aspoň 8 hodín. Teraz práškom oprášte a skontrolujte, či ste s výsledkom spokojní. V prípade potreby ošetrenie zopakujte.

Treba poznamenať, že žlté škvrny na matraci sa nedajú vždy odstrániť. Môžu vzniknúť v dôsledku oxidácie materiálu, ktorú nemožno úplne zastaviť. Ak chcete tento proces spomaliť, nevystavujte matrac priamemu slnečnému žiareniu. Ak ho chcete vyvetrať, vyberte teplé, ale tienisté miesto. Oplatí sa tiež kúpiť chránič, ktorý zakryje celú plochu na spanie.

Ako odstrániť škvrny z matraca? Prečítajte si o obľúbených spôsoboch

Pravidelné čistenie matraca zabraňuje množeniu baktérií, roztočov, húb a plesní. Nemusíte ho však prať tak často ako posteľnú bielizeň a prestieradlá. Nezabudnite čo najskôr odstrániť škvrny, inak si to sťažíte. Matrac vysávajte raz za mesiac. Ak máte alergie, robte to častejšie. Ako odstrániť škvrny na matraci? Postupujte podľa pokynov výrobcu. Takto si môžete byť istí, že matrac nepoškodíte.

Ako odstrániť žlté škvrny z matraca? Môžete zriediť veľké množstvo tekutého mydla vo vode a intenzívne miešať, kým sa nevytvorí hustá pena. Naberte ju na čistú vlhkú handričku a krúživými pohybmi ju votrite do škvrny. Utrite čistou, suchou špongiou, aby sa absorbovala prebytočná vlhkosť. V prípade potreby ošetrenie zopakujte. Zaujíma vás, ako často vymieňať matrac? Výrobok zvyčajne vydrží 6 až 10 rokov v závislosti od toho, z čoho je vyrobený. Nezabudnite ho tiež chrániť pred znečistením.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom