Ako začať deň?

Ráno robí deň

Kľúčom k vyššej produktivite a lepšiemu pocitu môže byť začiatok každého dňa s dobre naplánovanou rannou prípravou. Prvé okamihy po prebudení majú obrovský vplyv na priebeh zvyšku dňa, preto ich využite múdro.

Zavedenie rannej rutiny

Môže zahŕňať konkrétne činnosti, ako je preťahovanie, krátke meditácie, čítanie alebo dokonca zapisovanie myšlienok a cieľov na celý deň. Rutina by mala byť prispôsobená vašim osobným potrebám a preferenciám, aby ste si zaistili čo najlepší štart do nového dňa.
Pripravte sa už večer Efektívne ráno je ovplyvnené aj tým, ako vyzerá náš večer. Príprava vecí potrebných na ďalší deň, ako je oblečenie, dôležité dokumenty alebo program, môže výrazne znížiť ranný stres.
Prebuďte telo i myseľ
Mierne cvičenie alebo krátka prechádzka môžu povzbudiť telo i myseľ a pripraviť ich na výzvy dňa. Je to tiež skvelý spôsob, ako zvýšiť hladinu energie a zlepšiť náladu.
Raňajkujte zdravo
Nezabúdajte na dôležitosť vyvážených raňajok. Jedlo bohaté na bielkoviny, zdravé tuky a komplexné sacharidy vám dodá energiu, ktorú potrebujete na efektívny výkon. Pokiaľ nemôžete raňajkovať hneď ráno, môžete si dať teplý čaj alebo vodu s citrónom. Dobrou voľbou je aj výživný koktail, napríklad rozmixovaný kefír s banánom, lesnými plodmi, ovsenými vločkami alebo prosom a zázvorom.
Vyhnite sa zhone
Snažte sa vyhnúť zhone a stresu pri honbe za časom. Vstávanie o 15-20 minút skôr môže poskytnúť viac času na pokojnú prípravu na deň.

Nezabudnite, že ranná príprava nie je len o fyzických aktivitách, ale aj o dobrom naladení na celý deň. Pozitívne myslenie, plánovanie a uvedomelý prístup ku každej činnosti sú cestou k úspešnému dňu.

Ako prežiť úspešný deň? Začnite meditáciou

Začiatok dňa meditáciou môže byť kľúčovým prvkom, ktorý vám po zvyšok dňa zaistí harmóniu a pokoj v mysli. Ranná meditácia má mnoho výhod, ktoré môžu mať pozitívny vplyv na vaše každodenné fungovanie.

Upokojenie a sústredenie
Ranná meditácia nám umožňuje na chvíľu sa upokojiť a sústrediť sa na svoje vnútro. Týmto spôsobom sa môžeme zbaviť zbytočného stresu a napätia.
Zlepšenie koncentrácie
Pravidelná meditácia pomáha rozvíjať zručnosť všímavosti, čo sa prejavuje lepšou koncentráciou a výkonnosťou v práci alebo pri štúdiu.

Zníženie stresu

Meditácia pomáha znižovať hladinu stresu, čo je v rýchlom tempe moderného života obzvlášť dôležité. To vám pomôže robiť premyslenejšie a pokojnejšie rozhodnutia.

Meditácia nevyžaduje veľa času - aj iba 5-10 minút ráno môže priniesť významné výhody. Môžete použiť aplikácie pre meditáciu so sprievodcom alebo nahrávky relaxačnej hudby.
Dobrý začiatok dňa - vyvážené raňajky

Zdravé raňajky sú nevyhnutné pre správny štart do nového dňa. Správny výber ingrediencií môže výrazne ovplyvniť vaše zdravie a energiu na celý deň. Nižšie uvádzame náš návrh, ako si zostaviť dokonalé raňajky.

Zelenina a ovocie - to je nutnosť. Sú skvelým zdrojom vitamínov, minerálov a vlákniny. Smoothie, ovocné šaláty alebo zeleninové prídavky do omeliet a sendvičov sú skvelým spôsobom, ako obohatiť raňajky.
Bielkoviny, tuky a sacharidy - ideálne raňajky sú kombináciou týchto makroživín. Bielkoviny možno nájsť vo vajciach, chudom mäse, mliečnych výrobkoch alebo rastlinných zdrojoch, ako je tofu a strukoviny. Zdravé tuky sú obsiahnuté v avokáde, orechoch alebo semienkach. Komplexné sacharidy predstavujú celozrnné výrobky, ako je celozrnný chlieb, ovsené vločky alebo cereálie.
Hydratácia - začnite deň pohárom vody. Dostatočná hydratácia, najmä na začiatku dňa, je pre naše telo životne dôležitá. Voda podporuje množstvo kľúčových funkcií nášho tela - zlepšuje činnosť mozgu, podporuje metabolizmus, pomáha vylučovať toxíny a udržuje našu pokožku v dobrom stave. To sú len niektoré z mnohých výhod dostatočnej hydratácie.
Používajte sezónne produkty - na jar špargľa, artičoky a jahody, v lete čerešne a maliny. Na jeseň av zime používajte mrazené ovocie a zeleninu, ktoré dodajú telu vitamíny, a zaraďte do jedálnička tekvicu, papriky a uhorky. V chladnejších mesiacoch častejšie siahnite po zahrievacom korení, ako je zázvor, škorica a kurkuma.

Zdravé a vyvážené raňajky nám zaistia ten najlepší štart, plný energie a pohody, čo má pozitívny dopad na celý deň. Je to jednoduchá zmena, ktorá môže mať dlhodobý prínos pre zdravie a pohodu.

Liek na nespavosť

Je ťažké hovoriť o dobrom začiatku dňa, keď noci sú bezsenné, prevaľujeme sa zboku na bok a nemôžeme zaspať. Preto sa oplatí dbať na kvalitu svojho spánku. Existuje niekoľko osvedčených prostriedkov proti nespavosti, ktoré sme popísali nižšie. Nezabudnite však, že ak sa tento problém prehlbuje, mali by ste navštíviť svojho lekára.

Pravidelnosť

Pravidelné nastavovanie času spánku a vstávania pomáha regulovať vnútorné hodiny. Snažte sa chodiť spať a vstávať každý deň v rovnakom čase.
Relaxačné rituály pred spaním
Čítanie knihy, meditácia, teplý kúpeľ a ľahká joga pred spaním môžu pomôcť upokojiť myseľ a pripraviť telo na spánok.
Obmedzte vystavenie modrému svetlu
Nepoužívajte elektronické zariadenia, ako sú chytré telefóny a notebooky, aspoň jednu hodinu pred spaním. Modré svetlo

vyžarované z obrazoviek môže narúšať tvorbu melatonínu, spánkového hormónu.
Pohodlné prostredie pre spánok
Zaistite si pohodlnú posteľ a matrac, udržujte v spálni chlad, zatemnite okná a minimalizujte hluk.
Vyhýbanie sa kofeínu a alkoholu
Tieto látky môžu narušiť váš spánkový cyklus a spôsobiť nepokojný spánok. Snažte sa vyhýbať káve, čaju, energetickým nápojom a alkoholu, najmä popoludní a večer.

Ľahká večera

Vyhnite sa ťažkým a tučným jedlám pred spaním, ktoré môžu spôsobiť žalúdočné problémy.

Nezabudnite, že každý človek je iný a to, čo funguje u jedného, nemusí byť účinné u iného. Je dôležité nájsť metódy, ktoré najlepšie vyhovujú vašim individuálnym potrebám.

Kľúčom k úspešnému a produktívnemu dňu sú naše ranné rituály a návyky. Ako sme si ukázali, existuje mnoho jednoduchých, ale účinných stratégií, ktoré nám môžu pomôcť maximalizovať našu produktivitu a zlepšiť našu pohodu. Odporúčame vám, aby ste tieto postupy zaviedli do svojej rannej rutiny. Zistíte, že na zabezpečenie úspešného dňa nie je treba veľa!

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom