Ako zariadiť spálňu v industriálnom štýle?

Oceľ, betón a tehly

Kľúčovým prvkom industriálnej estetiky je farebná schéma. Prevládajú tu tlmené prírodné farby – šedá, čierna, hnedá a biela, ktoré vytvárajú neutrálne pozadie pre surové prvky interiéru. Tieto farby je možné ľahko kombinovať s rôznymi materiálmi a vytvoriť tak súdržný a elegantný dekor.

V industriálnom štýle sa používajú predovšetkým materiály ako betón, tehly, oceľ, drevo a sklo. Betón, či už na podlahách, stenách alebo v podobe nábytku a doplnkov, vnáša do interiéru autentický, surový dojem, ktorý je pre lofty typický. Tehla, najmä v podobe neomietnutých stien, dodáva teplo a textúru. Oceľ, či už surová alebo lakovaná, sa často používa v konštrukčných prvkoch, nábytku a doplnkoch. Drevo dodáva teplo a prirodzenosť a je dokonalým doplnkom surového betónu a ocele. Sklo, najmä v podobe veľkých presklených okenných častí, vnáša do interiéru svetlo a priestor a ďalej zdôrazňuje industriálny charakter interiéru.

Formy v industriálnom štýle sú jednoduché a funkčné. Nábytok má často viditeľné, surové kovové konštrukcie a doplnky sú minimalistické. Dôležité je, aby bol priestor otvorený a vzdušný, s dostatkom prirodzeného svetla.

Industriálny štýl je preto ideálnou voľbou pre milovníkov surových, ale teplých a útulných interiérov. Je kombináciou jedinečnosti, funkčnosti, surových materiálov a jednoduchých foriem. Všetko dohromady vytvára v spálni jedinečný a rozhodne moderný štýl.

Postele v podkroví

Posteľ je bezpochyby najdôležitejším prvkom každej spálne. Je jej ústredným prvkom, a to ako z funkčného, tak z estetického hľadiska. V prípade industriálneho štýlu sa surovosť a jednoduchosť odráža aj vo výbere postele. Často volíme postele s kovovou konštrukciou s viditeľnými zváranými spojmi, ktoré zdôrazňujú surový, loftový charakter interiéru.

Tento strohý štýl sa však dá úspešne rozbiť tým, že do spálne umiestnite čalúnenú posteľ. Také rozhodnutie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú svojej spálni dodať nádych tepla a elegancie bez toho, aby pritom obetovali pôdny charakter.

Čalúnenie postele môže byť vyrobené z rôznych materiálov. Farebné prevedenie by malo byť tlmené, v súlade s dominantnými farbami industriálneho štýlu. Šedá, béžová, teplá hnedá a dokonca aj čierna budú dokonale ladiť so zvyškom interiéru. Treba však mať na pamäti, že posteľ je ústredným bodom spálne a môže byť jasným akcentom – nebojte sa preto zvoliť odvážnejšiu farbu čalúnenia, napríklad fľaškovo zelenú alebo tmavo modrú, pokiaľ bude ladiť so zvyškom usporiadania.

Čalúnená posteľ v spálni zariadenej v industriálnom štýle je skvelým spôsobom, ako vniesť do interiéru kontrast a zároveň zachovať jeho surový, loftový charakter. Vďaka nej sa spálňa stane miestom, ktoré je nielen funkčné, ale aj výnimočne štýlové a ktoré poteší svojim jedinečným charakterom pre relaxáciu.

Matrac je základom dobrého spánku

Spánok je dôležitou súčasťou nášho života, ovplyvňuje naše zdravie, pohodu a výkonnosť počas celého dňa. Práve v spálni sa zotavujeme po náročnom dni, a preto je tak dôležité, aby tento priestor podporoval plnohodnotný odpočinok. Z tohto dôvodu by malo byť absolútnou prioritou, nech už sa rozhodneme zariadiť spálňu v akomkoľvek štýle, zaistiť dobrý spánok.

Kľúčovým prvkom, ktorý má priamy vplyv na kvalitu nášho spánku, je matrac. Je to prvok, na ktorom sa neoplatí šetriť, pretože kvalitný spánok je investíciou do nášho zdravia. Pri výbere matraca by sme ju mali prispôsobiť svojim individuálnym potrebám a venovať pozornosť aspektom, ako je tvrdosť, rozmery a tiež materiál, z ktorého je vyrobená.

Matrac by mal podopierať chrbticu tak, aby zodpovedal tvaru nášho tela a polohe, v ktorej najčastejšie spíme. Je nesmierne dôležité, aby matrac nebol ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý – mal by udržiavať chrbticu v správnej polohe bez toho, aby ju preťažoval. Dobre zvolený matrac umožní svalom počas spánku plne regenerovať a zároveň im poskytne dostatočnú oporu.

Pri výbere matraca nesmieme zabúdať ani na alergény. Pre alergikov sú najlepšou voľbou matrace s hypoalergénnymi prateľnými poťahmi, ktoré zaistia zdravý a bezpečný spánok. Dôležité sú aj správne komponenty matraca, ako je latex alebo kokosová vrstva.

Nezabudnite, že spálňa v industriálnom štýle nemusí byť spojená so strohosťou a nepohodlím. Dobre zvolený matrac, aj keď je okolie plné betónu, ocele a surového dreva, sa môže stať oázou pohodlia a relaxácie. Koniec koncov aj v tom najstriktnejšom lofte môžeme vytvoriť miesto, ktoré nabáda k zaslúženému odpočinku.

Spálne a dekorácie v priemyselnom štýle

Industriálny štýl je kombináciou strohosti a minimalizmu, ktoré dohromady vytvárajú jedinečný a elegantný dekor. Kľúč k pochopeniu tejto estetiky spočíva v šikovnej kombinácii týchto dvoch prvkov, ktorá je viditeľná najmä v dekorácii. Tento štýl sa vyhýba okázalosti a nadmernej ozdobnosti. Nenájdete tu krištáľové osvetlenie v glamour štýle ani prírodné, kvetinové boho doplnky. Namiesto toho sa rozhodnite pre jednoduchosť a funkčnosť.

V tomto štýle prevládajú materiály ako kov, betón, tehla a drevo. Tieto surové, nerafinované materiály sú krásne samy o sebe a nepotrebujú žiadne ďalšie ozdoby alebo dekorácie. Pokiaľ sa však rozhodnete pre dekorácie, nechajte ich priamo súvisieť s podkrovím. Betónové kvetináče, jednoduché sviečky, kovové lampy.

Spálňa v podkrovnom štýle - nielen betónová

Kovové svietidlá s jednoduchými, strohými tvarmi a viditeľnými konštrukčnými prvkami sú nielen praktické, ale aj krásna a výrazná dekorácia. Môžu byť surové alebo vykazovať stopy používania priamo zo skladu či výrobnej haly - škrabance, patinu - čo ešte viac podčiarkuje surovosť štýlu.

Betón je naopak surový materiál, ktorý sa dokonale hodí k estetike loftov. Do tohto štýlu si nájde cestu betónový múr, nedokonale popraskaná omietka aj strohá šedá. A betónové kvetináče, či už na črepníkové rastliny alebo sviečky, sú minimalistické a elegantné a dodajú interiéru moderný nádych. Môžeme sa tiež rozhodnúť pre betónové rámy na fotografie alebo police.

Tehly je možné použiť na stenách, ale aj v podobe drobných dekorácií, ako sú držiaky na šálky alebo sviečky. Ideálny by samozrejme bol tehlový múr odhalený od vrstvy omietky. Avšak skvelým spôsobom, ako ju vniesť do spálne, by bolo aj použitie rezaných dyh z regenerovaných tehál. Mierne poškodené, poškriabané, neideálne.

Drevo, najmä v surovej, neošetrenej podobe, dodáva interiéru prirodzenosť a teplo. Drevené knižnice, či už veľké, na knihy či iné predmety, alebo menšie, ako sú nočné stolíky alebo drobné dekorácie, sú nielen funkčné, ale aj krásne.

Správne zvolená dekorácia nielen krásne vyzerá, ale tiež zvýrazňuje charakter spálne a robí z nej jedinečné miesto na odpočinok a zotavenie.

Barva a osvětlení industriální ložnice

Barevnost je pro industriální styl velmi důležitým prvkem, protože tvoří pozadí pro surové materiály a minimalistické formy. Barevná paleta, která tomuto stylu dominuje, je tlumená, ale hluboká. Šedá, bílá, černá a hnědá vytvářejí neutrální pozadí, které zároveň zdůrazňuje syrovost použitých materiálů a kontrastuje s kovovými prvky.

Navzdory převládajícím tlumeným barvám neznamená industriální styl monotónnost. Přidáním živých barevných akcentů, například v podobě barevných lůžkovin, koberců, polštářů nebo plakátů, můžeme do ložnice vnést barevný nádech a teplo. Můžete se také rozhodnout pro výrazné, syté barvy v samotné posteli, které vytvoří kontrast k dominantní šedé, bílé a černé.

Dalším klíčovým prvkem, který ovlivňuje charakter ložnice, je osvětlení. V industriálním stylu by mělo být teplé a útulné, ale zároveň strohé a zdůrazňovat charakter interiéru. Skvělou volbou jsou velká kovová podkrovní svítidla, zejména ta s exponovaným designem. Jsou nejen praktické, ale poskytují také výrazný dekorativní prvek.

Nástěnná svítidla s edisonovými žárovkami dodají ložnici jedinečný charakter díky svému "loftovému vzhledu". Jejich teplé, zlatavé světlo vytvoří v místnosti útulnou atmosféru, ideální pro relaxaci. Za zvážení stojí také dodatečné bodové osvětlení u postele v podobě noční lampičky nebo osvětlení poličky.

 

V industriálním stylu hrají klíčovou roli barvy a osvětlení. Použitím tlumených barev a doplňků vyňatých přímo z časopisu o podkroví můžeme vytvořit ložnici, která bude nejen funkční, ale především místem, kde si rádi odpočineme a načerpáme energii do dalšího života.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom