Aký matrac pre bábätko?

Izba alebo detský kútik je obvykle prvým miestom, kde sa začíname pripravovať na príchod nového člena rodiny. Nič nám neurobí väčšiu radosť, ako keď sa objaví postieľka, komoda alebo prebaľovací pult a celý rad doplnkov, ktoré nám pomôžu so starostlivosťou o bábätko. Rodičia prikladajú veľký význam každému predmetu, ktorý podporuje zdravie, hygienu a vývoj ich dieťaťa. Preto venujú veľa času vybaveniu miesta, kde bude dieťa tráviť väčšinu dňa. Práve posteľ a matrac sú často prvkom, ktorého výber trávi spánok budúcich rodičov.

Aký matrac pre novorodencov?

Štandardný rozmer matraca pre novorodencov, ktorý sa používa vo väčšine postieľok, kolísok alebo dokonca skladacích cestovných postieľok, je 60x120. Samozrejme sa môže stať, že sa jedná o atypický rozmer – 70x120 alebo 70x140. Je vhodné si to pred nákupom overiť, aby ste mohli ľahko nájsť správny matrac do postieľky. Matrac vytvorený s ohľadom na najmenších užívateľov je navrhnutý tak, aby podporoval vývoj a správne držanie tela malého dieťaťa od prvých dní života. Najmä preto, že novorodenec strávi takmer 24 hodín denne vo svojej postieľke av polohe v ľahu. Základňa, na ktorej bude naše bábätko spať, by mala mať rovnomernú oporu. To zaručí pohodlie a bezpečnosť v tejto fáze vývoja. Je dôležité, aby materiály matraca pre novorodencov boli certifikované podľa normy Oeko-tex. Ide bezpochyby o najvýznamnejšiu a najspoľahlivejšiu environmentálnu značku na svete. Pre spotrebiteľov je zárukou bezpečnosti a potvrdzuje, že textilný výrobok spĺňa vysoké štandardy.

Ako vybrať matrac pre deti

Dôležitým krokom pri výbere matraca pre dieťa je zohľadniť jeho hmotnosť, výšku a vývojový stupeň zodpovedajúci veku. Ak hovoríme o novorodencoch, musíme mať na pamäti, že ich kostrový a kĺbový systém je nezrelý a veľmi krehký. Navyše je často sprevádzaný zvýšeným svalovým tonusom a do 3-4 mesiacov veku dochádza k „morovmu efektu“. Ide o prirodzený, prvotný reflex, ktorý je reakciou na náhly podnet, zvuk, hluk, prudké svetlo, zmenu polohy. Novorodenec reaguje energickým napriamením končatín, po ktorom nasleduje pomalý pohyb objímania hrudníka rukami. Tieto pohyby sú náhle a nekoordinované.

Mäkká, poddajná základňa poskytuje bezpečný a pohodlný odpočinok a podporuje vývoj batoľaťa v raných fázach života. Ako dieťa rastie, mal by byť jeho matrac pevnejší. Obojstranný matrac, ktorého jedna vrstva je prispôsobená jemnému telu dieťaťa a druhý je ideálny pre staršie dieťa, môže byť dobrým riešením aj z finančných dôvodov.

Penové, kokosové, latexové alebo pohánkové.

Detský matrac je najčastejšie vyrobený z pružnej peny odolnej proti deformácii. Okrem toho môže byť vybavená:

vrstva kokosového vlákna, ktorá matrac spevňuje - jedná sa o prírodnú, 100% organickú surovinu získavanú zo škrupín kokosových orechov. Kokosové vlákna sú ľahké a vzdušné a zároveň veľmi trvanlivé a pružné, odolné voči vlhkosti a deformácii. Zlepšujú cirkuláciu vzduchu vo vnútri matraca, čím zabraňujú nadmernému poteniu dieťaťa. Kokosový orech má aj antialergické vlastnosti a zabraňuje rastu plesní a roztočov.
vrstva perforovaného latexu, ktorá sa prispôsobuje tvaru tela a zaisťuje správnu ventiláciu počas spánku. Použitý latex má vysoké antiseptické vlastnosti, a chráni tak pred rastom plesní a mikroorganizmov.
vrstva prírodných pohánkových šupiek uzavretá v prešívaných, špeciálne vybraných zónach. Má antibakteriálne a antidekubitné vlastnosti, zabraňuje vzniku defektov chrbtice a pomáha liečiť tie existujúce. Triesloviny obsiahnuté v pohánkových šupkách zabraňujú rastu roztočov a baktérií v matraci a na povrchu pokožky.

Rovnako dôležitý je aj kryt

Pri výbere najlepšieho matraca do detskej postieľky je potrebné venovať pozornosť aj poťahu. Aj ten musí byť vyrobený z prírodných a bezpečných materiálov, aby bolo zaistené zdravie, hygiena a pohodlie vášho dieťaťa. Vodeodolný a ľahko čistiteľný poťah zabraňuje prenikaniu nečistôt do matraca. Skúsení rodičia vedia, ako často sa dieťa potí alebo močí, ako často dochádza k ďalším hygienickým prekvapeniam.
Poťah by mal chrániť pred rastom baktérií, húb, plesní, roztočov a ďalších alergénov. A čo je najdôležitejšie, musí mať všitý zips, ktorý umožňuje jeho ľahké sňatie a vypranie. Je však potrebné dodržiavať teplotu stanovenú výrobcom, aby nedošlo k poškodeniu štruktúry materiálu a jeho vlastností.

Aký matrac do detskej postieľky?

Výber matraca pre dieťa je pre budúcich rodičov prvou dôležitou úlohou. Výber matraca bude mať vplyv na zdravie a bezpečnosť ich dieťaťa. Preto by také rozhodnutie nemalo byť urobené unáhlene. Na internete nájdete nepreberné množstvo poznatkov o tom, aký matrac do postieľky vybrať. Názory na túto tému zverejňujú skúsení rodičia, ale aj odborníci na zdravie detí, lekári a fyzioterapeuti. Oplatí sa rozhodnúť sa pre osvedčenú značku.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom