Boucle, baránok, vrkoč – objavte najmódnejšie poťahové látky

Pletenie vrkôčikov - späť k prírode

V posledných rokoch sme svedkami fascinujúceho trendu, ktorý oslavuje krásu a jednoduchosť prírody v našich interiéroch. Pletené viditeľné textúry, jedny z najvyhľadávanejších materiálov v dizajne spální, tento trend dokonale odrážajú. Ich jedinečná textúra vnáša do priestoru pokoj a harmóniu a pripomína nám blízkosť k prírode.

Pletené látky pripomínajú vysoko kvalitné prírodné materiály, ako je ľan, bavlna alebo juta. Nielenže sa odlišujú od ostatných tkanín svojou jedinečnou estetikou, ale ponúkajú aj bezkonkurenčnú trvanlivosť a pohodlie. Ich štruktúra nielenže dodáva charakter posteliam a ďalšiemu nábytku, ale taktiež vnáša do spálne prvky textúry, ktoré sú kľúčové pre vytvorenie hĺbky a vrstvenia usporiadania.

Pokiaľ chcete mať štýlový a prírode blízky priestor, zvoľte ako materiál čalúnenie postele kockovanú látku. Plied v spálni sa vyznačuje svojou univerzálnosťou, ľahko sa hodí do rôznych štýlov interiéru, od minimalistického cez boho až po škandinávsky. Skvelou voľbou bude posteľ Tulsa s nízkym, minimalistickým čelom. Táto posteľ je skvelým riešením, keď máte nedostatok úložného priestoru, pretože obsahuje veľký box na lôžkoviny.

Boucle - tkanina plná triedy

Materiál boucle, ktorý sa vyznačuje jedinečnou štruktúrou plnou úponkov, si nezískal obľubu náhodou. Za jeho slávu vďačíme okrem iného Chanel, ktorá navrhla saká práve z tohto materiálu. Tento kus odevu je dodnes žiadaný medzi ženami milujúcimi nadčasové strihy a materiálmi. Vďaka tejto elegancii, ktorá sa z prehliadkových mól preniesla priamo do interiérov našich domovov, získala boucle tkanina štatút luxusného a nadčasového materiálu, ideálneho na použitie v interiérovom dizajne.

Boucle vďaka svojej trojrozmernej štruktúre vnáša do interiéru hĺbku a zároveň pôsobí útulne. Ide o mimoriadne univerzálny materiál, ktorý sa dobre uplatní v rôznych prostrediach - od moderny cez modernu polovice storočia až po tradičnejšie a klasickejšie materiály. Použitie boucle na posteliach a ďalšom čalúnenom nábytku umožňuje vytvoriť jedinečnú atmosféru luxusu, ktorá nabáda k odpočinku. Pokiaľ chcete tento efekt vytvoriť vo svojej spálni, naša posteľ Frasca boucle s vysokým mäkkým čelom bude fungovať dokonale.

 
Jahňacie - tkanina, ktorá obopína

Čalounická tkanina z ovčej kože s charakteristickou mäkkou a nadýchanou štruktúrou je synonymom pohodlia a tepla v každej spálni. Táto jedinečná tkanina, ktorá na dotyk pripomína skutočnú ovčiu vlnu, poskytuje nielen jedinečné pohodlie, ale aj vnáša do interiéru atmosféru pokoja a relaxácie.

Postele čalúnené ovčou kožou dokážu vytvoriť útulnú atmosféru, ktorá je ideálna na odpočinok po dlhom dni. Jej mäkká štruktúra nielenže upokojuje zmysly, ale taktiež poskytuje krásny vizuálny akcent dizajnu spálne. Výberom postele alebo doplnkov čalúnených touto tkaninou môžete ľahko vytvoriť oázu pokoja, ktorá podporuje odpočinok a regeneráciu síl.

Tento materiál je tiež veľmi univerzálny, pokiaľ ide o štýl. Skvele sa hodí k rôznym trendom interiérového dizajnu, od minimalistického cez škandinávsky až po eklektickejší alebo boho.

Vyberte si čalúnenú posteľ Bedretto čalúnenú touto látkou a premeňte obyčajný interiér na priestor plný tepla, pohodlia a štýlu. Je to voľba pre tých, ktorí chcú spojiť funkčnosť s jedinečným designom. Posteľ Bedretto je vybavená zdvíhacím rámom, pod ktorým sa nachádza veľký priestor na lôžkoviny.

Ako vybrať ideálnu látku na posteľ?

Výber poťahovej látky má významný vplyv nielen na estetiku spálne, ale aj na pohodlie pri spánku. Odborníci na interiéry a návrhári nábytku sa zhodujú, že pri tomto dôležitom rozhodnutí treba zohľadniť niekoľko kľúčových faktorov.

Životný štýl a praktickosť. Najprv sa zamyslite nad svojím životným štýlom a potrebami. Ak máte domácich miláčikov alebo malé deti, hľadajte látky, ktoré sa ľahko čistia a sú odolné proti škvrnám, napríklad mikrovlákno alebo niektoré moderné syntetické tkaniny.
Trvanlivosť a kvalita. Kvalitná látka je investíciou do dlhej životnosti a estetiky postele. Oplatí sa hľadať látky, ktoré si dlhodobo zachovávajú svoj vzhľad. Pri výbere látky na posteľ sú kľúčové parametre, ako je odolnosť proti oderu, vyblednutiu a deformácii.
Estetika a zladenie s interiérom. Látka by mala ladiť s celkovým štýlom spálne. Farba, vzor a textúra látky môžu výrazne ovplyvniť atmosféru interiéru. Pre elegantné, moderné priestory môžu byť výbornou voľbou bucle alebo hladké látky v neutrálnych farbách.

Výber ideálneho materiálu na čalúnenie postele vyžaduje pochopenie vlastných potrieb, životného štýlu a estetických nárokov. V poslednej dobe obľúbené látky vnášajú do interiéru jedinečný charakter, teplo a pohodlie a zároveň zdôrazňujú individualitu usporiadania. Vhodne zvolené sa stávajú nielen funkčným prvkom spálne, ale aj kľúčovou zložkou pre vytvorenie relaxačnej atmosféry. Všetko začína výberom správnej látky pre posteľ. Prámik, jahňacia koža, boucle - to sú látky, s ktorými vnesiete do svojej spálne nový rozmer štýlu.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom