Detské matrace

Pri výbere nábytku a textílií majú rodičia obvykle veľké emócie, ktoré môžu ovplyvniť ich nákupné rozhodnutia. Rodičia často premýšľajú, aký matrac vybrať pre svoje dieťa, ktorá postieľka bude praktická a či sa oplatí investovať do pomôcok. Nastávajúca mamička a otec sa potom riadi cenou s predstavou, že to, čo je najdrahšie, bude pre ich dieťa najlepšie. Preto je vhodné pred zariaďovaním detskej izby zistiť, aké detské matrace a doplnky sú pre ne určené v závislosti od ich veku. Až potom by ste sa mali zoznámiť s ponukou výrobcov matracov a showroomov dostupných na našom trhu.


Matrac pre novorodencov a dojčatá

Aké matrace pre deti, ktoré práve prišli na svet, mám vybrať? Čo treba zohľadniť pri výbere modelu pre takého mladého človeka? Chrbtica a celý kostrový a svalový systém novorodenca je ešte nevyvinutý. Je preto veľmi krehká a pružná. Základ, na ktorom naše dieťatko spí, by mal mať rovnomernú oporu, ktorá zaručuje pohodlie a bezpečie v tejto fáze vývoja. V tomto prípade je ideálny matrac, ktorý poskytuje stabilitu a zároveň pružnosť. Je potrebné spomenúť, že novorodenec trávi takmer všetok čas v postieľke av polohe v ľahu.

Odporúčané matrace pre novorodencov:

Penové matrace - sú vyrobené z vysoko odolnej peny, stielka je celá z peny; oplatí sa zvoliť jeden z troch variantov peny, tj polyuretánový, vysoko odolný alebo termoplastický, ktorý poskytuje odolnosť, pevnosť a dobrú pružnosť.
Latexové matrace - dobrá opora chrbtice, dlhotrvajúce a pohodlné, priedušné, majú antibakteriálne a antialergické vlastnosti, poskytujú tepelný komfort.
Matrac nesmie byť príliš mäkký, pretože by mohlo dochádzať k problémom s otáčaním hlavy; optimálny je stredne tvrdý matrac, ktorý umožňuje dieťaťu bez problémov meniť polohu pri spánku.
Vhodný matrac dopĺňa poťah, ktorý musí umožňovať dobré vetranie a musí byť ľahko snímateľný, aby sa dal vyprať a vyvetrať.
Ako poťahový materiál pre novorodencov sa často odporúča bavlna, ktorá je mäkká, pohodlná av tomto veku nedráždi jemnú pokožku dieťaťa. Mala by sa prať pri teplote najmenej 30 °C.

Matrac do postele pre deti od 2 do 6 rokov

Deti v tomto veku vyliezajú z plienok, učia sa jesť a piť a čoskoro sú posielané do materskej školy. Tam strácajú veľa energie hraním sa s rovesníkmi a učením. Tento výdaj energie musí byť vyvážený kvalitným a posilňujúcim spánkom. Výber ideálneho matraca je tu preto obzvlášť dôležitý.

Čo potrebujete vedieť o vlastnostiach najobľúbenejších modelov a ktorý matrac pre alergické dieťa bude vhodný?

Najlepší matrac pre dieťa tohto veku by sa mal vyznačovať priedušnosťou a primeranou oporou pre všetky oblasti tela.
Pohánkové a kokosové vložky sa neodporúčajú, pretože môžu byť alergénne.
Najlepšou a najbezpečnejšou voľbou sú termoelastické matrace pre deti, latexové, penové a penovo-atexové modely.
Matrac do detskej izby pre staršie deti môžete vyberať aj z taštičkových a pružinových modelov.
Poťah by mal byť snímateľný a po vypraní by sa mal bez problémov nasadiť späť.
Nepremokavý chránič bude nepostrádateľný, až náš dvojročný syn prestane mať plienky.
Príliš tuhý matrac môže prispieť k abnormálnemu vývoju chrbtice.
Príliš mäkký matrac spôsobí, že sa dieťa do matraca zaborí.
Okrem toho by mala mať správnu veľkosť, tj byť o dosť väčšia, aby poskytovala pohodlie rastúcemu dieťaťu.
Je tiež dobré kúpiť obojstranný matrac, ktorý má dva rôzne stupne tvrdosti, aby matrac dlhšie vydržal a jeho tvrdosť bola optimálna pre aktuálnu hmotnosť dieťaťa.

Matrac pre teenagera

Dospievanie je pravdepodobne najťažším obdobím v živote človeka. Hormóny, výkyvy nálad, stres, kožné problémy, vyčerpanie a problémy so spánkom sú len niektoré zo starostí dospievajúcich. Okrem toho je tu nadbytok domácich a školských povinností. Zdravý a posilňujúci spánok je teda v tomto veku určite prioritou.

Aká tuhosť matraca bude pre dospievajúce dieťa tá pravá? Pri nákupe matraca je dôležité vziať to do úvahy:

Oplatí sa prečítať si odporúčané modely matracov pre túto vekovú skupinu, pretože pri nákupe pre dospievajúceho sa oplatí investovať do výrobku na dlhé roky, ktorý sa prispôsobí jeho meniacim sa potrebám a tvaru tela.
Pevnú oporu a zároveň prispôsobenie sa krivkám tela optimálne zaisťuje vložka matraca z vysoko pružnej peny HR.
Tvrdá alebo mäkká matrac pre vaše dieťa? Záleží na tom.

Nesmie byť príliš tvrdá, pretože by pôsobila ako tvrdá podlaha, ale ani príliš mäkká, aby sa do nej rastúce telo dieťaťa neprepadalo, čo by mohlo

viesť k problémom s držaním tela.
Komfort a pohodlie sú dôležité aj preto, že dospievanie je obdobím hormonálnych búrok, stresu a silných emócií. Keď k tomu pripočítame dlhé hodiny strávené na telefóne a pri počítači, môže mať dospievajúce dieťa problémy so spánkom a znížený pocit pohody.
Hygienu pre dospievajúceho zaistí antialergický, priedušný, vlhkosť odvádzajúci a snímateľný poťah, ktorý je ideálny vzhľadom na vysokú mieru potenia spojené s pubertou.

Moderné matrace pre deti sú schopné zaistiť pohodlné a zdravé prostredie pre spánok od narodenia do 18 rokov. To je možné vďaka moderným viacvrstvovým štruktúram hybridných matracov. Peny, latex alebo taštičkové pružiny, rovnako ako ďalšie vrstvy, ako je kokos alebo vlna, umožňujú deťom a mladým ľuďom kvalitný spánok. Vhodné poťahy, ktoré sú priedušné a obohatené striebrom, majú antialergický účinok a umožňujú udržiavať hygienu. Je dôležité si uvedomiť, že pri výbere matraca pre vaše dieťa by ste nemali navrhovať cenu, ale skôr jeho parametre, ktoré budú pre daný vek optimálne. Dobrou voľbou je aj zakúpenie vodeodolného chrániča, ktorý bude pôsobiť ako bariéra proti všetkým druhom tekutín, nečistôt a poškodeniu povrchu matraca.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom