Francúzske okno v spálni - je to dobrá voľba?

Francúzske okná prepúšťajú dostatok svetla a inštaláciou zábradlia na nich môžete vytvoriť ilúziu balkóna. Často sa inštalujú v historických meštianskych domoch, pretože ide o menší zásah do konštrukcie steny. Pozrite sa, prečo by ste mali tento prvok zahrnúť do svojho návrhu!

Francúzske okno - čo to je?

Zaujíma vás, ako rozpoznať francúzske okno? Zábradlie je neoddeliteľnou súčasťou konštrukcie, vďaka ktorej je používanie miniatúrneho balkóna bezpečné a príjemné. Môže byť vyrobená z rôznych prvkov, takže ju môžeme ľahko prispôsobiť štýlu budovy. Francúzske okno siaha od podlahy až po strop, takže do miestnosti prináša svetlo a zároveň opticky zväčšuje interiér. Treba však poznamenať, že francúzske okno obmedzuje možnosti dizajnu - môže nastať problém s inštaláciou radiátora, najmä v malej miestnosti.

Ako vyzerá balkón vo francúzskom štýle?

Francúzsky balkón osloví milovníkov moderných riešení. Vďaka balkónu môžeme miestnosť rozdeliť na dve časti: tienistú a svetlú. Prvú časť možno využiť ako spálňu alebo pracovňu, druhú ako obývaciu izbu. Okno s balkónom dodáva stavbe ľahkosť a eleganciu. Môže sa otvárať čiastočne, úplne alebo vôbec. Posledné riešenie poskytuje najlepšiu tepelnú izoláciu. Vďaka francúzskemu oknu sa interiér javí priestrannejší, čo je ideálne pre garsónku.

Francúzske okná - na čo si dať pozor?

Ak chcete inštalovať francúzske okná, venujte pozornosť architektonickým požiadavkám. Z vnútornej strany musí byť pred verandou prah s minimálnou výškou 15 cm. Upozorňujeme tiež, že tento typ okna možno inštalovať maximálne do výšky 10. poschodia (približne 25,5 m nad úrovňou terénu). 

Francúzske okná sa dobre uplatnia v rodinných domoch aj v budovách pre viacero rodín. Vďaka zábradliu inštalovanému za nimi budú pripomínať klasické balkóny.

Premýšľate, ako ozdobiť balkónové okná? Pri zábradlí môžete umiestniť popínavé rastliny a vytvoriť tak miniatúrnu záhradu. Ak je okno orientované na sever, vyberte druhy, ktoré milujú tieň, a pri francúzskych oknách situovaných na juhu sa dobre uplatnia rastliny, ktoré majú rady slnko. Zábradlie by malo byť na vonkajšej strane balkónového okna - zabráni sa tak pádu cez porisko.

Francúzske okná - elegancia a funkčnosť

Niektoré francúzske okná majú parapet, na ktorom môžete založiť bylinkovú alebo zeleninovú záhradku. Sú tam ideálne podmienky na pestovanie:

Zaujíma vás, ako zvýrazniť osobitý charakter francúzskeho okna? Môžete ho ozdobiť studenými alebo teplými LED svetlami. Balkónové okno sa skladá z jednej tabule alebo dvoch krídel, takže sa môžete rozhodnúť, koľko svetla chcete do miestnosti pustiť. Portikus vám poskytne lepší výhľad, najmä ak nainštalujete sklenené zábradlie. Len nezabudnite, že je ťažké udržiavať ho v čistote. Aby ste si to uľahčili, vyberte si zábradlie z mliečneho skla - tak si môžete byť istí, že na ňom nebudú vidieť odtlačky prstov. Tento typ balkónového okna je ideálny pre energeticky úsporný dom, pretože znižuje riziko vzniku tepelných mostov.

Balkón francúzskeho typu - prečo je taký obľúbený?

Mnohí ľudia sa pýtajú, či sa ich oplatí inštalovať. Odborníci zdôrazňujú, že francúzske okná dodávajú budove originálny charakter a zároveň prinášajú do interiéru viac svetla. Nájdete ich v moderných rodinných domoch, zrekonštruovaných meštianskych domoch, administratívnych budovách a verejných budovách.

Namiesto stavby terasy pri rušnej ulici zvážte možnosť inštalácie balkóna francúzskeho typu. Na zábradlie môžete nainštalovať aj sušiak na bielizeň, čím získate ďalší priestor na pranie. Premýšľate, či je francúzske okno v spálni dobrý nápad? Veľké zasklenie vám umožní obdivovať východy a západy slnka. Týmto spôsobom môžete zároveň opticky zväčšiť interiér. Na čo by ste mali myslieť pri stavbe francúzskeho balkóna? Pozrite sa na drevené/hliníkové a plastové/hliníkové okná, pretože sa dobre osvedčujú v náročných poveternostných podmienkach.

Francúzske okná - čo by ste o nich mali vedieť?

Ako zabezpečiť francúzske okno? Zábradlie je jeho kľúčovým prvkom nielen z estetických dôvodov, ale predovšetkým kvôli našej bezpečnosti. Napriek zdaniu sa francúzske okná inštalujú nielen tam, kde nie je možné postaviť tradičný balkón. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre zábradlie, pretože pozitívne vplýva na štýl budovy. Balkónové okná sa spájajú so sofistikovanosťou, preto sa dokonale hodia do domov zariadených v tradičnom štýle.

Okno s balkónom - oplatí sa ho zahrnúť do návrhu?

Balkónové okno má dve krídla, z ktorých horné sa dá vyklopiť a spodné vyklopiť dopredu. Oplatí sa ho inštalovať v podkroví, pretože umožňuje plne využiť dostupný priestor. Okno s balkónom sa hodí do modernej aj klasickej budovy. Tým, že sa rozhodnete pre jeho inštaláciu, vpustíte do miestnosti viac svetla.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom