Glamour spálňa

Pokiaľ vám táto myšlienka stále vyvoláva úsmev na tvári a chcete sa vo svojom domove cítiť kráľovsky, je glamour spálňa tým najlepším riešením. Než však zaspíte ako mocní tohto sveta, prezradíme vám, čím sa glamour spálňa vyznačuje a ako ju zariadiť, aby sa stala priestorom relaxácie a odpočinku.

Glamour znamená pôvab

Glamour spálňa musí byť očarujúce. Spájajú v sebe luxus a potešenie, eleganciu a pôvab.

Nie je to však jednoznačné slovo. Označuje určitý súbor vlastností spojených s luxusom. Šarm, pôvab, nádhera, bohatstvo. Definuje životný štýl, dizajn interiéru alebo obliekania. Bohatstvo s dôrazom na elegantné detaily. Ako je vidieť, pojem je veľmi široký, aj keď pokiaľ ide o interiérový design, môžeme identifikovať určujúce znaky štýlu glamour. Anglické slovo "glamour" je zase odvodené od slova "glamér", čo znamená kúzelné zaklínadlo, vďaka ktorému ľudia a predmety vyzerajú krajšie. Ako by mala vyzerať glamour spálňa?

Glamour spálňa - inšpirácia

Zo všetkých miestností v dome sa zdá byť spálňa najvhodnejšia na použitie tohto štýlu. Glamour spálne oplývajú barokovými doplnkami, jemnými materiálmi, zrkadlovým glamour a krištáľovými lustrami a svietnikmi, ktoré rozptyľujú svetlo. Steny si zamilujú vzorované, ale elegantné tapety. Tu príde k slovu čalúnený, prešívaný nábytok a zamatom potiahnuté kreslo. Malo by pôsobiť mäkko, príjemne a luxusne. Do takejto izby sa hodí aj toaletný stolík s oválnym zrkadlom, kde sa ráno môžete cítiť ako skutočná kráľovná. Umiestnite k nemu prešívaný taburet alebo úplne moderné priehľadné kreslo. Postele s baldachýnom ako na barokovom zámku už však najskôr nenájdete. Avšak moderné glamour spálne miluje zamat, plyš, zamat, zrkadlá a krištáľmi.

Lesk a mat

Jedným z charakteristických znakov štýlu glamour sú jasné kontrasty. A tentoraz sa nejedná o kombináciu protikladných farieb, svetlej a tmavej, ale o juxtapozícii predmetov s rôznymi textúrami. Na jednej strane si glamour potrpí na všetko, čo sa trbliece. Zlato, striebro, zrkadlá, kryštály, hranol rozptyľujúce svetlo, rovnako ako lesklá látka, ktorou bude kreslo čalúnené. Na druhej strane sa nad týmto saténovým kreslom bude rozprestierať plyšový vankúš s ozdobnými gombíkmi.

Toto množstvo kontrastov a akcentov často hraničí s gýčom. Dobre premyslený glamour dekor má však ku gýču a nevkusu ďaleko. V miestnosti prevládajú svetlé, pastelové farby, béžová, biela a šedá, doplnené o prvky zlaté, strieborné alebo sklenené a zrkadlové.

Opatrne s glamour doplnkami

Štýl glamour v interiéri je úplným opakom štýlu minimalistického. To však neznamená, že by prijímal všetky doplnky bez rozmyslu. Príliš veľa drobných ozdôb môže ľahko zahltiť priestor a nebezpečne sa priblížiť gýču. Rozhodnite sa pre jeden výrazný predmet. Či už je to dominantná posteľ s mohutným, zdobeným čelom alebo obrovský krištáľový luster. Ostatné doplnky nechajte decentné. Vankúše so zlatým lemovaním, trblietavé závesy alebo elegantné nástenné lampy, ktorých svetlo sa odráža v zrkadlových dverách skriniek. Zvlášť pokiaľ je náš priestor malá spálňa. Glamour je štýl, ktorý sa samozrejme kráľovsky hodí do veľkých priestorov, do takej malej spálne si cestu nájde. Použite svetlé farby a zrkadlá, ktoré ju môžu opticky zväčšiť, a lesklé látky jej dodajú charakter.

Ako zariadiť spálňu v glamour štýle?

Ako sme už povedali, glamour spálňa by mala byť príjemná, mäkká a luxusná. Mala by navodzovať pocit bezpečia a útulnosti a predmety a látky, ktoré ju vypĺňajú, by mali byť čo najpríjemnejšie na dotyk. Skvelým nápadom je použitie veľkého prešívaného čela postele. To je v glamour spálni nevyhnutnosťou. V súčasnej dobe mimoriadne módne postele čalúnené sú k dostaniu ako v elegantnom, minimalistickom, tak v bohato zdobenom prevedení. Takýto prvok poskytne nielen pohodlie, ale doplní interiér.

 

Naopak nábytok z prírodných materiálov, ako je drevo alebo kameň, sa do takejto miestnosti vôbec nehodí. Zvoľte biely, krémový alebo pozlátený nábytok. Môžu byť klasické, vyrezávané a zdobené. Majte to na pamäti pri zariaďovaní interiéru. Nezabudnite do okien zavesiť husté závesy z lesklého materiálu. Môžu byť tiež lemované silnými šnúrami v zlatej farbe. Zladite ich s prikrývkou, aby váš priestor pôsobil skutočne kráľovsky, a nezabudnite na vankúše. Tie sú v tomto štýle nevyhnutným doplnkom.

 

A veľmi dôležitá vec. Spomeňme si na lampy. V tomto štýle si svoje miesto nájde ako dominantný krištáľový luster, tak moderné zlaté alebo strieborné stropné lampy. Je dôležité, aby dopĺňali celý interiér našej vysnívanej spálne.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom