Kokosové matrace - oplatí sa to?

Matrac s kokosovou vrstvou

Sú určené tým, ktorí hľadajú vložky so zvýšeným stupňom tvrdosti. Volia ich aj alergici, ktorí potrebujú matrac s protiplesňovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Vďaka pozitívnym vlastnostiam matraca s kokosovým vláknom sa dobre osvedčujú aj ako matrac pre deti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že materiály a tkaniny pochádzajúce z prírodných surovín je ťažké nahradiť.

Syntetické materiály často nemajú rovnaké vlastnosti a parametre ako tie prírodné. O tom svedčí aj obľuba matracov z kokosového vlákna ako doplnku zloženia matraca. Vložka v kokosovom matraci je 100% ekologická surovina získaná zo škrupín kokosových orechov. Keď sú vlákna spletené dohromady, prirodzene chránia pred rastom roztočov a mikroorganizmov tým, že zaisťujú dostatočné prúdenie vzduchu. Preto sa často používa v matracoch pre alergikov alebo deti.

Ak teda niekto premýšľa, či kúpiť kokosový matrac pre dieťa, potom rozhodne áno. Kokos zvyšuje úroveň jej tvrdosti, takže nebude určená ľuďom so zdravotnými alebo ortopedickými problémami.

Komu sa teda kokosový matrac odporúča ako doplnková vrstva k matracu? Pena, kokos je ideálny duo pre tých, ktorí uprednostňujú pevnosť, odolnosť a robustnosť, a pre tých, ktorí chcú obojstranný model, pričom si môžu vybrať z rôznych úrovní tvrdosti matraca.

Kokos v matraci má obvykle hrúbku 1 cm a vyznačuje sa:

Obľúbené matrace s pridaným kokosom:

Kokosové a latexové matrace sú pohodlné a odolné modely.

Veľmi obľúbené sú aj taštičkové matrace s kokosom.

Matrac z kokosového vlákna sa nachádza v penových aj bonellových pružinových matracoch a vo všetkých typoch taštičkových matracov. Je súčasťou jednostranných aj obojstranných matracov. Matrace z kokosového vlákna môžu byť vrstvou matraca alebo samostatným výrobkom. Ako vrchný matrac ju môžeme položiť na akýkoľvek povrch a vziať si ju so sebou na dovolenku. Matrace s týmto typom vložky sú investíciou do zdravého a kvalitného spánku na mnoho rokov.

Matrace s kokosovým vláknom sú pomerne obľúbené medzi ľuďmi, ktorí hľadajú matrace so zvýšenou tuhosťou. Volia ich aj alergici, ktorí potrebujú matrace s protiplesňovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. Vďaka pozitívnym vlastnostiam matracov s kokosovým vláknom sa dobre osvedčujú aj ako matrac pre deti.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom