Koľko stojí dobrý matrac?

Cenu ovplyvňuje aj kvalita a precíznosť, povrchová úprava a detaily. Je samozrejmé, že v cene je zahrnutá aj marža predajcov. Ak teda zadáte do internetového vyhľadávača výraz cena matraca, nezískate práve vyčerpávajúce informácie na tému koľko stojí matrac?

Cena matracov do spálne - na čom závisí?

Kvalita matraca závisí od nákladov na jeho komponenty, ktoré sa premietajú do jeho ceny. Výroba kvalitného povrchu na spanie nie je jednoduchá vec. Matrace najvyššej kvality vyžadujú odborné znalosti, obrovské množstvo práce, použitie najmodernejších materiálov a neustále zdokonaľovanie technológie konštrukcie prostredníctvom výskumu a experimentov.

Základné materiály používané v matracoch:

Polyuretánová pena - najbežnejšia surovina na výrobu matracov, lacná na výrobu, ľahko dostupná, najmenej odolná pri používaní, krátka záručná doba.
HR pena s vysokou odolnosťou - bežne používaná, lepšia ako bežná pena, priedušnejšia, odolnejšia, drahšia na výrobu, dlhšia životnosť a záruka.
Termoelastická pena - tzv. visco, príjemnejšia na používanie, výrobný proces je zložitejší, a preto sú výrobné náklady vyššie, tento materiál výrazne zvyšuje komfort spánku.
Latex – prírodný produkt, ktorý vzniká vulkanizáciou kaučukového mlieka, čo je časovo náročný a nákladný proces, najdrahší materiál, vynikajúca pružnosť, trvanlivosť a antialergické vlastnosti.
Pružiny bonellového typu - jedná sa o najtradičnejšie riešenie, takto boli konštruované prvé matrace, výplň tu tvoria pružiny, ktoré sú v bonellovom matraci potiahnuté ochrannou vrstvou v podobe čalúnickej priečky, jedná sa o najlacnejší variant stlačeného matraca.
Taštičkové pružiny - sú lepšou verziou bonellových pružín, sú uložené v špeciálnych vreckách, ktoré ich od seba oddeľujú, nezávisle na sebe, každá pružina reaguje iba na tlak pôsobiaci na danú oblasť, čo vedie k vyššej úrovni reakcie a individuálnej podpore pre každú osobu spiacu na matrac, drahšie ako bonellové pružiny, čím viac pružín na meter štvorcový, tým vyššia cena.
Prírodné prísady - jedná sa o prírodné produkty, ako je kokos, bambus a vlna, kokosová rohož sa používa na spevnenie povrchu, relatívne lacná a ľahko dostupná surovina, drahšia je prírodná ovčia vlna, ťavia vlna a vlna alpaky, táto vrstva dodáva hrejivosť, rehabilitačné vlastnosti pri kĺbových a obehových ochoreniach, výrazne zvyšuje cenu.

Ceny matracov s príslušenstvom

Ceny matracov na spanie závisia aj od ďalších vlastností materiálu použitého pri ich výrobe. Veľká časť zákazníkov je alergická, a preto výrobcovia nemôžu neponúkať výrobky pre túto skupinu. Matrac sa skladá z vložky a poťahu, ktorý má prvý a priamy kontakt s naším telom. Ten je zase ochrannou bariérou pre jadro matraca pred znečistením a zabraňuje hromadeniu húb, plesní, baktérií alebo roztočov. Tento typ poťahu je určený aj astmatikom, deťom a osobám s dermatologickými problémami. Na dosiahnutie antialergických vlastností sú pridané ióny striebra, vlákno zo striebra a prebiotiká. Okrem toho môže byť látka obohatená o prírodné látky, ako sú rôzne esenciálne oleje, sója alebo aloe vera. Špeciálnym materiálom pre alergikov je latex, ktorý je drahý, alebo hybridný matrac, ktorý má štruktúru umožňujúcu dobrú cirkuláciu vzduchu.

Koľko by teda mal matrac stáť?

To závisí od dvoch faktorov: od vašich potrieb a očakávaní a od maximálnej sumy, ktorú môžete za matrac minúť. V dnešnej dobe už nekúpite matrace s homogénnym jadrom, pretože boli nahradené hybridnými matracmi, tj matracmi so zmiešaným jadrom. Cena matraca sa odvíja od použitých vrstiev materiálov. Pre pohodlie používateľa sa kombinujú rôzne peny, pružiny a ďalšie vrstvy prírodných materiálov. Je však správne, že náklady, ktoré vynaložíte pri nákupe matraca vysokej kvality sa veľmi rýchlo vrátia. Zdravý spánok zaručuje lepší pocit pohody, viac energie pre každodennú činnosť, lepšiu imunitu a odstránenie bolestí svalov a kĺbov spôsobených spánkom na nekvalitnom matraci, to je len niekoľko výhod, ktoré pocítime, keď sa rozhodneme pre správnu investíciu.

Kde kúpiť dobrý matrac na spanie?

Nakupovanie online. Elektronické nakupovanie nám poskytuje pohodlie a komfort. Pritom šetríme čas aj peniaze. Navyše máme na výber zo všetkých modelov matracov od výrobcov a vďaka podrobným popisom a fotografiám si môžeme vybrať ten, ktorý dokonale spĺňa naše potreby a očakávania. Dodacia lehota a forma platby sú obvykle rýchle a jednoduché. Najmä v dnešnej dobe, keď je čas takmer pre každého z nás na prvom mieste, je nakupovanie matracov online ideálnym riešením.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom