Latexové matrace

Odkiaľ latex pochádza?

V prírode je najplodnejším producentom latexu kaučukovník brazílsky (Hevea Brasiliensis). Tento konkrétny druh pochádza z Brazílie, ale v súčasnosti sa pestuje po celom svete, najmä na ázijských kaučukových plantážach. Prírodný latex sa získava narezávaním stromov, rovnako ako sirup z javorov. Tekutý latex sa spracováva tak, aby sa získal plast najvyššej kvality. Latex je možné tiež syntetizovať v laboratóriu pomocou chemických prísad. Matrace na trhu sa väčšinou skladajú zo zmesi prírodného a syntetického latexu.

Matrac z latexu

Latexové matrace sú oveľa vhodnejšie pre ľudí, ktorí majú radi pokojný spánok. Štruktúra latexu s otvorenými bunkami pomáha zabraňovať zadržiavaniu tepla a umožňuje chladnejší spánok. Materiál umožňuje nepretržité prúdenie vzduchu cez matrac, čo zase podporuje lepšie chladenie. Vďaka oveľa lepšej priedušnosti sa nezahrieva ako napríklad pamäťová pena. Zdá sa, že latex poskytuje lepšiu oporu chrbtice (a celého chrbta) ako polyuretánová pena. To je dôležitá výhoda pre každého, kto má bolesti chrbta, krku alebo ramien a rád by ich zmiernil. Niekedy stačí len správny matrac a latexové matrace sú jedny z najlepších výrobkov, ktoré vám s tým pomôžu. Latexový matrac je veľmi pružný, čo znamená, že sa nedeformuje. Dokonale sa prispôsobí telu a zabráni prepadnutiu do matraca. Lôžkoviny z tohto materiálu sa veľmi rýchlo vracajú do pôvodného tvaru. Dôležitou výhodou materiálu je, že je odolný voči baktériám, plesniam a hubám. Okrem toho prirodzene odpudzuje roztoče. Je potrebné poznamenať, že pokiaľ je matrac umiestnený priamo na podlahe alebo povrchu, ktorý už tieto alergény obsahuje, bude jeho odolnosť nižšia.

Latexové vankúše

Latex sa dobre hodí aj ako materiál na vankúše. Vankúš vyrobený z perforovaného latexu sa prispôsobí tvaru tela a zaisťuje účinnú ventiláciu počas spánku. Pri otáčaní alebo pohybe sa latexová vrstva stláča a rozpína, v dôsledku čoho vnútorné kanáliky transportujú vzduch. Okrem toho je antiseptický. Taký vankúš sa odporúča najmä pri spaní na boku. Je vyrobený pre ľudí, ktorí sa chcú prebúdzať oddýchnutí a bez bolesti hlavy. Latexové vankúše sú najdrahšie, pretože žiadny iný materiál nemá toľko výhod.
Výhody latexových matracov

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom