Materiály používané v matracoch

Jeden z najväčších orieškov. Jeden z najdôležitejších bodov. Rozhodujúci fakt. Takto by sa dal popísať výber matraca, keď sa zameriame na materiály, z ktorých je vyrobená. Jeden materiál je mäkký, druhý až príliš tvrdý, iný nám zase nemusí vyhovovať. Bude matrac dobrý, keď v ňom budem mať taštičkové pružiny? A na čo sú dobré? Ktorý materiál je antialergénny. Vyzerá to, že by so sebou človek mal mať minimálne vreckovú príručku na to, aby zistil, čo mu vyhovuje. A tak sme pre Vás spísali, na čo je ktorý materiál dobrý.

Všetky je možné nájsť v našich matracoch. A nebojte sa, nie je to nič zložité. Poďme spoločne rozpitvať matrac kúsok po kúsku.

PRUŽINY AKO JADRO MATRAC

Mnoho ľudí sa pružinám vyhýba. Ich skúsenosti totiž sú také, že ich matrace bodajú do chrbta, tlačia do hrudníka a nedá sa na nich spať. To už je však minulosť. Moderné pružiny sú vyrobené a do matraca vložené tak, aby sa vyhlo týmto problémom.

1. Pružiny BONELL

Najznámejšie a stále obľúbené vystužené pružiny Bonell s hustotou cca 130 pružín/m2. Vyznačujú sa vysokou pružnosťou, vďaka ktorej je matrac vhodný pre osoby vyššej váhovej kategórie. Navyše zaisťujú správnu cirkuláciu vzduchu vo vnútri matraca.

Pozrite si náš matrac SIENA s pružinami Bonell.

2. Taštičkové pružiny DoubleHARD

Moderné taštičkové pružiny sú výnimočné tým, že každá pružina je zabalená do svojej vlastnej taštičky. Taštičky rozdeľujú matrac do 9tich anatomických zón tvrdosti, čo zaisťuje komfortný a pohodlný spánok. Hustota pružín je 289 pružín/m2 - je teda vhodná maximálne do 80 kg na osobu.

S DoubleHARD taštičkami je najlepší matrac KARI.

3. MULTIPOCKET taštičkové pružiny DoubleHARD.

Multipocket taštičky sa od obyčajných taštičiek odlišujú dvoma bodmi – farbou a nosnosťou. Sú to všetky matrace s červenými taštičkami až do 150 kg. Hustota je 510 pružín/m2. Veľmi dlho vydržia a sú pevným jadrom vďaka dvojitému tvrdeniu kovu pri výrobe.

Vlastnosti týchto taštičiek získate u matraca CARME.

4. MICROPOCKET taštičkové pružiny

Nič lepšie, než Micropocket taštičky už nenájdete. Matrac obsahujúci tieto taštičky s hustotou 1050 pružín/m2 sú tak pohodlné a kvalitné, že sa Vám už nikdy nebude chcieť z postele. Ich váhová nosnosť je neuveriteľných 200 kg.

Tieto jedinečné vlastnosti je možné získať s matracom ZEUS.

 

NIE JE PENA AKO PENA

Pena v matrac nemusí nutne znamenať iba molitan. Máme mnoho druhov penových materiálov, ktoré sa líšia hustotou, výškou, výrezmi a tvrdosťou. Mnoho pien navyše plní funkciu jadra, tie sú vypísané v prvom odseku.

ZÁKLADNÉ PENY

1. Polyuretánový pena T25

Polyuretánová pena T25 býva veľmi často jadrom penových matracov. Je strednej tvrdosti a vďaka zvýšenej hustote kg/m2 sa nedeformuje.

Matrac ADRIA je iba z PUR peny.

2. Latex

Opäť často využívaná ako základ pre matrace. Jej hustota je kg/m2. Latex je mäkší, veľmi pohodlný, prispôsobuje sa tvaru ľudského tela, je flexibilný a odolný proti preležaniu. Vďaka kanálikom v matraci neustále cirkuluje vzduch a dodáva mierny pocit ochladenia. Je silne antialergénny.

Skúste sa pozrieť napríklad na ortopedickú matrac RIO.

3. Elastická pena HR

Je jedinečná svojou výrobou technológií AIR CLIMA. So svojou zvýšenou hustotou kg/m2 je skvelou oporou pre chrbticu, navyše zaisťuje správnu cirkuláciu vzduchu.

Pozrite sa na matrac LUCKY.

4. Energetická pena NATURE

Táto skvelá pena čerpá svoju silu z prírody. Vysoký obsah rastlinných olejov je zdrojom energie nielen pre telo, ale aj pre dušu. Vyznačuje sa neobvyklou elasticitou a odolnosťou voči deformácii, navyše, vďaka kanálikom zaisťuje nepretržitú cirkuláciu vzduchu.

Chcete byť bližšie k prírode? Potom si kúpte matrac SPRING.

5. Pena FRESH

Pena Fresh je veľmi ekologická a má výborné odpruženie. Je neobvykle ľahká a odolná a po celú dobu zostáva plastická - znižuje virácie a nemožno na nej pocítiť pohyb inej osoby. Navyše je nepriaznivá pre množenie baktérií.

S touto penou je možné nájsť matrac PLUTON.

6. Elastická 9-zónová HR pena

Je tvorená z miliónov buniek. Jej štruktúra je porovitá, zaisťuje tak výbornú cirkuláciu vzduchu, čo zabraňuje šíreniu baktérií a robí penu antialergénnu. Má veľmi dlhú životnosť.

Jadrom matraca SAO je práve elastická 9-zónová HR pena.

 

PRÍDAVNÉ PENY

Tieto peny sú používané predovšetkým ako ďalšie vrstvy v matraci, zvyšujú komfort a zlepšujú vlastnosti tohto matraca.

1. VISCO pamätová pena

Skvelá zdravotná pena sa prispôsobuje ľudskému telu a udržuje chrbát v ich prirodzenej polohe. Veľmi dobre reaguje na tlak, minimalizuje ochorenie chrbtice. V konečnom dôsledku je každá časť tela podoprená rovnakou silou, máte tak istoti, že spíte na matrac vytvorenú presne na mieru pre Vás.

Pamätovou penou je vybavený napríklad aj skvelý matrac DAVOS.

2. Studená masážna pena HR

Moderný a vysoko kvalitný typ HR peny vyrobený bez použitej formaldehydov a iných škodlivých látok.

Pozrite sa na matrac LUKKA.

3. Profilovaná 7mi zónová elastická pena HR

Táto pena je tvorená miliónmi buniek a zaisťuje perfektné prispôsobenie matraca do anatomického tvaru, čo zaisťuje skvelý a komfortný spánok. Výhodnou je aj vynikajúca cirkulácia vzduchu, čím vrstva zabraňuje množeniu baktérií. Trvanlivosť tejto HR peny je o 40% vyššia, než u ostatných.

Jednou z vrstiev matraca ZETON je práve aj táto HR pena.

4. Profilovaná trvalo elastická pena ANGELpearl

Vyniká svojou funkciou absorbcie vlhkosti a dokonalým prúdením vzduchu. Je vysoko priedušná a antialergénna.

Obsahuje ju napríklad moderný matrac ANGELO.

5. Latex CLIMA CONVOLUTED ROLLS

Kombinuje prevedenie a štruktúru, tá umožňuje materiálu výborne dýchať, navyše neabsorbuje vlhkosť. Prispôsobí sa tvaru tela, poskytuje ortopedickú podporu a tiež reguluje teplotu, aby sa zabránilo prehriatiu a hromadeniu vlhkosti. Obsahuje štyrikrát väčší počet pórov, než u obvyklého latexu, čo umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu.

Vrstvu nájdete v matraci ELPASO.

6. Latex OCEAN BLUE

Hlavnou vlastnosťou je, aby bola zaistená zodpovedajúca termoregulácia počas spánku. Systémové gélové kapsule absorbujú teplo vyžarované z tela, pričom znížia množstvo prenikania vlhkosti do vnútorného priestoru matraca.

Pozrite sa na matrac OCEAN.

 

BLÍŽE K PRÍRODE

Prírodné materiály sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené a dostali sa na predné priečky. V našej ponuke je možné nájsť mnoho matracov, ktoré obsahujú aspoň jednu takú vrstvu.

1. Kokosové vlákno

Je antialergénny, navyše má protiplesňové vlastnosti a zabraňuje množeniu baktérií. Okrem týchto dôvodov sa do matracov pridáva aj za účelom stuženia matraca, vytvára rovnú tvrdšiu plochu pre komfortný spánok.

Je možné zakúpiť v matrac MONTALTO.

2. Ovčia vlna

Zaisťuje udržiavanie stálej teploty tela a zároveň umožňuje našej koži voľne dýchať. Veľmi dobre zachytáva a vstrebáva pot.

Ovčou vlnou je vybavený aj matrac DEIMOS.

3. Pohánka

Vrstva je špeciálne šitá do zón, čiže taštičiek, ktoré sú napnuté pohánkou. Zaisťuje tak správnu cirkuláciu vzduchu a nezahrieva sa, vďaka čomu predídete nadmernému poteniu a prehrievaniu sa.

Pozrite sa napríklad na matrac BABY COMFORT.

 

OSTATNÉ MATERIÁLY

Nie sú zaradené ani do jednej z hlavných kategórií, napriek tomu sú veľmi výnimočné a pomôžu Vám v ceste za dobrým spánkom.

1. Klimatická vata

Je to našuchorené a veľmi priedušné syntetické vlákno, ktoré dodatočne otepľuje matrac. Navyše teplo neprepúšťa von, nebude tak zbytočne unikať preč.

Pozrite sa na matrac FERRARA.

2. Filc

Filc zvyšuje odolnosť celého matraca, navyše vždy prekrýva taštičkové pružiny, takže im znemoňuje tlačenie do chrbta.

Na tento materiál sa môžete pozrieť aj u matraca FORGIA.

3. COOL gél

Zaisťuje termoreguláciu počas spánku. Gélové kapsule absorbujú teplo uvoľnené z tela a zároveň znižujú množstvo vlhkosti prenikajúce dovnútra matraca. Dokonale sa prispôsobuje tvaru tela, je veľmi odolný a pružný a jeho špeciálne ventilačné kanály zaisťujú optimálne prúdenie vzduchu. Má antibakteriálne vlastnosti.

Ponúkame ho v našom najlepšom matraci ZEUS.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom