Matrac pre aktívnych ľudí – akú vybrať?

Aký by mal byť matrac pre športovcov?

Ak ste aktívny človek a hľadáte ten správny matrac, pravdepodobne ste si prešli všetky blogy športovcov, aby ste sa dozvedeli viac o regeneračnom spánku. Pravdepodobne už viete, že počas spánku prebieha mnoho opravných a regeneračných procesov, ktoré majú veľký vplyv na fyzické zdravie a pohodu.

 

K tomu dochádza počas spánku:

Preto by matrace pre aktívnych ľudí mali byť dostatočne tvrdé, ale predovšetkým by ste si mali vybrať model podľa svojich individuálnych preferencií a potrieb.

Matrac pre športovcov – na čo si dať pozor?

Športujete často? Vyberte si matrac, ktorý vám poskytne maximálnu stabilitu a oporu v určitých oblastiach tela - chrbát, krk, ramená a boky. Dôležité je tiež dostatočné vetranie, aby ste sa v noci nepotili a udržali si telesnú teplotu. Oplatí sa preto vyberať matrace z priedušných materiálov. Pokiaľ sa telo v noci neprehrieva, bude odpočinok kvalitnejší.

Ak premýšľate, aký matrac zvoliť na spanie, poraďte sa so svojím lekárom alebo fyzioterapeutom. Odborná pomoc pri výbere matraca je nevyhnutná, pokiaľ intenzívne trénujete alebo bojujete s bolesťami.

Aký dôležitý je matrac pre aktívnych ľudí?

Športovci potrebujú dostatočný odpočinok a regeneráciu, aby si udržali vysokú výkonnosť a vyhli sa zraneniu. Často však zabúdajú na otázku výberu správneho matraca, ktorý je pre kvalitu odpočinku a fyzické zdravie kľúčový. Ako sme už spomínali, mnoho regeneračných procesov v tele prebieha počas spánku, preto by matrac pre športovcov mal byť vybraný tak, aby poskytoval maximálne pohodlie, oporu a regeneráciu svalov. Skvelou voľbou by bol matrac s latexovou penou Ocean Blue Gel, ktorý má chladivé vlastnosti. Vďaka tomu sa vaše svaly lepšie zotavia a vaše telo sa nebude potiť.

Matrac pre aktívnych ľudí by mal poskytovať maximálne pohodlie, oporu a regeneráciu svalov počas spánku. Dôležitým faktorom je tuhosť matraca, ktorá by mala byť prispôsobená individuálnym preferenciám a potrebám. Ľudia s vyššou telesnou hmotnosťou potrebujú pevnejší a tvrdší matrac, zatiaľ čo ľahší ľudia si skôr vyberú mäkší matrac.

Matrac by mal poskytovať dostatočnú oporu chrbtici, aby sa predišlo bolestiam chrbta a šije, ktoré spôsobujú nepohodlie pri cvičení. Okrem toho by matrac mal byť vyrobený z odolných materiálov, aby bola zaistená jeho dlhá životnosť a vydržala intenzívne používanie. Nezabudnite tiež zaistiť, aby matrac mal dostatočnú cirkuláciu vzduchu, aby sa vaše telo nepotilo - potom sa bude ľahšie zotavovať. Oplatí sa zvoliť matrac s latexovou penou s chladiacimi vlastnosťami - Ocean Blue Gel.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom