Matrac pre alergikov - akú vybrať?

Preberieme preto, ktoré matrace sú pre alergikov najlepšie, na čo by sa mali pri výbere matraca zamerať a ako sa starať o ich hygienu.

Matrac pre alergikov - aký matrac?

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere matraca pre alergikov, je jeho zloženie. Matrace môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane latexu, polyuretánovej peny, vysoko pružnej peny, taštičkových pružín a ďalších. Každý z týchto materiálov má svoje vlastné vlastnosti, ktoré ovplyvňujú pohodlie a oporu, ktorú matrac ponúka, ale môžu mať aj vplyv na alergie.

Penové matrace

Pre alergikov sú vhodné matrace vyrobené z týchto materiálov. lateksu alebo polyuretánovej peny, najmä profilovanej peny, ktoré sa vyznačujú zvýšenou priedušnosťou. Tieto materiály sú vďaka svojej poréznej štruktúre odolné proti rastu plesní a roztočov. Latex je prírodný materiál, ktorý pochádza z kaučukovníka a je známy svojou trvanlivosťou a pružnosťou, čo znamená, že matrac z latexu bude mať dlhú životnosť a poskytne telu dostatočnú oporu. Polyuretánová pena je odolná voči roztočom a tvorbe plesní a je lacnejšia ako latex.

Vreckový matrac

Ak ste alergik a hľadáte matrac, ktorý nie je vyrobený prevažne z pien, vyberte si taštičkový matrac. Vreckové matrace, známe tiež ako taštičkové matrace, majú pružiny umiestnené v samostatných vreckách potiahnutých látkou. Vďaka tomu môže každé vrecko pracovať samostatne a prispôsobovať sa pohybu, čo poskytuje individuálnu oporu každej časti tela. Vreckové matrace sú skvelé pre alergikov, pretože sa vyznačujú vysokou priepustnosťou vzduchu, vďaka ktorej je vnútro matraca hygienické a zabraňuje vzniku mikroorganizmov.

Ďalšie antialergické materiály

Za pozornosť stoja aj materiály, z ktorých je matrac vyrobený. Jednou z lepších surovín vhodných pre alergikov, ktorými možno matrac vyplniť, je kokosové vlákno vo forme rohože. Ten sa vyrába zo škrupiny kokosového orecha. Je mimoriadne priedušný a obmedzuje rast roztočov, húb, plesní alebo akýchkoľvek mikroorganizmov. Okrem toho dodáva spaciemu povrchu pevnosť bez toho, aby matrac uberal na pružnosti. Kokos je odolný voči vlhkosti a deformácii.

Aký kryt pre alergika si mám vybrať?

Ďalším dôležitým faktorom, na ktorý sa treba zamerať pri výbere matraca pre alergikov, je poťah. Mal by byť vyrobený z materiálov, ktoré sa ľahko čistia a nezbierajú roztoče, ale musia mať aj všitý zips, aby ho bolo možné zložiť a vyprať.

 

Mnoho firiem ponúka matrace s poťahmi z hypoalergénnych látok, ktoré sú navyše chránené proti roztočom. Príkladom takého výrobku, ktorý je odporúčaný alergikom, je prešívaný poťah Silvercare s vtkanou striebornou niťou - vykazuje tak vyššiu absorpciu vlhkosti. Začlenenie striebornej nite navyše vykazuje antistatické vlastnosti (odvádza statický náboj). Ióny striebra majú tiež antibakteriálny účinok - ničia roztoče.

Zdravý spánok pre alergikov – čo by ste ešte mali vedieť?

Ľudia trpiaci rôznymi druhmi alergií by nemali spať na podlahe, pretože to môže zvýšiť riziko alergií a infekcií. Podlaha môže byť plná prachu, roztočov a ďalších mikroorganizmov, čo môže viesť k podráždeniu kože, dýchacích ciest a ochorení.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom