Matrac pre obéznych ľudí - čo by ste mali zvážiť pri ich nákupe?

Aký matrac pre ľudí s nadváhou by ste si mali vybrať?

Výberu matraca pre nadýchané osoby musí predchádzať vhodná príprava. Je potrebné vziať do úvahy mnoho parametrov, ako je výška, hmotnosť, problémy s chrbtom alebo iné zdravotné problémy - napr. alergie. Okrem toho je ponuka matracov na trhu tak rozsiahla, že je niekedy ťažké sa rozhodnúť, ktorý model zvoliť. Ľudia, ktorých hmotnosť je oveľa vyššia ako priemer, patria do zvláštnej skupiny zákazníkov. Hmotnosť nad 90 alebo 100 kg je pre každý matrac pomerne náročná. Jej konštrukcia musí byť dostatočne pevná, aby takého človeka pri spánku udržala bez deformácie, a to aj niekoľko rokov. Aby matrace pre nadýchaných ľudí plnili svoju funkciu, mali by byť ich komponenty robustné a ich konštrukcia premyslená.

Dobrý matrac je zdravý spánok

Spánok je pre každého z nás základom zdravia. Keď spíme, prebiehajú v našom tele fyziologické procesy zodpovedné za regeneráciu nášho tela a mysle. Lekársky svet síce plne nevie, ako to funguje, ale vie, že bez dostatočne dlhého a kvalitného spánku nemôžete normálne fungovať. Preto má každý matrac počas nočného odpočinku niekoľko dôležitých úloh. Po prvé musí dobre podoprieť celé naše telo a chrbticu. Matrac nesmie byť ani príliš mäkký, ani príliš tvrdý, pretože by sme si v noci poriadne neoddýchli a ráno by sme sa prebudili s bolesťou hlavy a chrbta. Okrem toho sa u nás z dlhodobého hľadiska rozvinú rôzne ochorenia, vrátane kĺbových porúch. Musí mať správnu veľkosť pre našu výšku a držanie tela, aby sme sa mohli bez problémov vrtieť a meniť polohu pri spánku. Jeho konštrukcia musí byť robustná, aby nedochádzalo k jeho trvalým deformáciám alebo iným vadám. V prípade potreby by matrac mal mať nepremokavý poťah a jeho súčasti by mali byť priedušné. Pre alergikov existujú špeciálne typy pien a ďalších materiálov, ktoré potlačia množenie húb, plesní a roztočov.

Mám sa riadiť pri výbere matraca pre osoby s nadváhou?

Pri výbere matraca pre nadýchané osoby sa riadime podobnými zásadami ako u užívateľov s priemernou hmotnosťou. Existujú však určité rozdiely, ktorým treba venovať pozornosť. Po prvé sa to týka výšky modelu matraca. Zatiaľ čo pri bežných modeloch to nie je také dôležité, pri matracoch pre ťažké osoby je to nesmierne dôležité. Preto by minimálna hrúbka mala byť 20 cm. Ak by bol menší, mohol by sa matrac zdeformovať alebo dokonca zničiť, nehľadiac na to, že by nebol schopný správne podoprieť telo užívateľa. Optimálna hrúbka je 25 cm. Najdôležitejším parametrom pri výbere matraca pre osoby so značnou hmotnosťou je však jeho tvrdosť. Výrobcovia a predajcovia popisujú tuhosť matraca parametrom "H" na stupnici od H1 do H5, kde H5 je veľmi tvrdý matrac. Matrace H5 sú najtvrdšie modely dostupné na trhu pre osoby s hmotnosťou nad 100 kg. Sú navyše zosilnené, takže majú dlhšiu životnosť a vydržia opotrebenie ťažšími osobami. Tým sú chránené pred stratou svojich vlastností a deformácií.

Ktorá matrac pre ťažkú osobu bude optimálna?

Modely pre obéznych ľudí by mali byť pevné, ale aj veľmi flexibilné. To je veľmi dôležité, pretože takýto matrac bude dobre podopierať telo a chrbticu po celej svojej dĺžke. Pružnosť zaistí, že sa vyhneme „doskovému“ efektu, teda príliš tvrdému povrchu na spanie. Eliminuje tiež stláčanie žíl, kĺbov a svalov, a tým aj rannú necitlivosť rúk a nôh. Ľudia s vysokou hmotnosťou mávajú problémy s chrbtom a trpia artritídou. Ide o skupinu osôb, pre ktorú je obzvlášť dôležité vybrať pohodlný matrac, ktorý spĺňa špeciálne potreby osôb s vysokou telesnou hmotnosťou.
Na trhu je k dispozícii celý rad matracov v závislosti na komponentoch, z ktorých sú vyrobené. Nie každý typ vložky je však vhodný na podporu ťažkých osôb s hmotnosťou nad 100 kg. Aký matrac pre obéznu osobu bude najlepší? Pre túto skupinu zákazníkov sa odporúčajú matrace vyrobené z pien, ktoré sa najlepšie prispôsobia súhre tela a poskytnú mu správnu oporu a pohodlie. Najčastejšie používaným materiálom je HR pena s vysokou pružnosťou. Vyznačuje sa oveľa vyššou hustotou ako bežné polyuretánové peny. HR pena získava svoj pôvodný tvar dvakrát rýchlejšie ako polyuretánová pena. Zároveň je veľmi pružná a ohybná, čo sa premieta do úloh pre ideálny podklad pre obéznych osôb. Ďalšou výhodou matracov z vysoko pružnej peny je, že sú rovnomerné a ani po mnohých rokoch používania sa na nich počas spánku nič nezačne štiepať.

Penové matrace pre osoby s nadváhou:

- GOYA MAX - tuhá H4, hrúbka 21 cm
- GOYA MAX PLUS - tuhá H4, hrúbka 26 cm
- HYBRID- tuhá H4, hrúbka 21 cm

Mikrovreckové matrace sú typom taštičkových modelov, ktoré sú vďaka svojim vlastnostiam určené pre osoby so značnou hmotnosťou. Sú vyrobené zo stoviek malých pružín umiestnených vo vreckách z pružnej tkaniny. Tieto pružiny sú vyrobené zo silného tvrdeného drôtu, vďaka čomu sú veľmi odolné. Táto konštrukcia poskytuje veľmi dobrú oporu chrbtici a celému telu. Tieto modely navyše rozdeľujú spaciu plochu na 7 zón, ktoré sa líšia tvrdosťou, aby podporovali každú časť tela používateľa individuálne podľa jeho hmotnosti.

Mikropocketové matrace sú obyčajne

fany o ďalšie vrstvy peny. Matrace so zmiešanou penou sú tiež známe ako hybridný matrac. Najčastejšie sa pridáva HR pena, polyuretánová pena a latexová pena. Výsledkom je model matraca, pri ktorom si môžete vybrať z dvoch rôznych stupňov tuhosti podľa toho, na ktorej strane ho používate. Umiestnením vrstvy latexovej peny sa povrch zmäkčí, zatiaľ čo HR pena ho spevní. Bežne sa tiež používa kokosová podložka, ktorá spevňuje spací povrch. Taká vrstva je vytvorená zo šupiek kokosových orechov, je pružná, odolná a tiež dobre priedušná. Výsledkom je obojstranný matrac - H4 a H5.

Matrac s mikropocketom pre osoby s nadváhou:

- TASSO - pevná H4, hrúbka 24 cm
- GRAND - pevná H4, hrúbka 24 cm.

Okrem technických požiadaviek na konštrukciu matraca pre obéznych musí byť jednoducho pohodlná. Užívateľovi by sa mala páčiť, mal by na nej ľahko zaspávať a ráno sa prebúdzať bez bolesti chrbta či hlavy a plný energie do ďalšieho aktívneho dňa. Vybrať si ideálny matrac podľa svojich potrieb nie je tak zložité. Pokiaľ máte stále pochybnosti alebo váhate, zavolajte na našu infolinku, kde vám kompetentní poradcovia poradia a navrhnú, ako sa postarať o vaše pohodlie v spálni, a navrhnú konkrétny model. Nemali by ste sa tiež báť nakupovať online. Je to pohodlný a bezpečný spôsob nákupu. Na našich webových stránkach môžeme vykonávať platby bankovým prevodom, na dobierku, s odloženou platbou alebo na atraktívne splátky. Navyše máme pri nákupe matraca až 14 dní na jeho bezplatné vyskúšanie.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom