Matrac pre páry

Pokiaľ však ide o matrac pre dve osoby, je tu jeden háčik. Pohodlný spoločný spánok môže byť narušený vrtením, zatiaľ čo druhá osoba spí. Ak váš partner alebo spoluspiaca osoba počas spánku často mení polohu, krúti sa a vrtí a často chodí na toaletu alebo do kuchyne, môže to výrazne znížiť kvalitu spánku vášho suseda. Táto situácia nie je problémom bez riešenia, ale skôr výzvou pre výrobcov matracov.

Čo sa dá párom poradiť, aby bol ich spánok zdravý a pohodlný? Inu, tu je možné navrhnúť dve riešenia. Prvým z nich je kúpa dvojitého matraca a druhým je kúpa dvoch jednolôžkových matracov v jednom poťahu. Dvojlôžko sa skôr neodporúča, pokiaľ váhový rozdiel medzi partnermi presahuje 20 kilogramov. Pokiaľ nepresahuje, potom je možné v zásade zakúpiť akýkoľvek hybridný matrac. Pokiaľ sa však preferencie páru tiež výrazne líšia, je lepšou voľbou zakúpenie dvoch rôznych matracov. Tu treba upozorniť, že obmedzením je výška matracov, pretože keď je rozdielna, je veľmi nepraktická av podstate nemá zmysel.

Dvojlôžkový matrac pre páry

Kapsičkový matrac s viacerými kapsičkami.

Okrem pohodlia by dvojlôžkový matrac mal ponúkať tlmenie pohybov druhej osoby. Ide o to, aby sa matrac pod tlakom nevlnil a neprenášal vibrácie na suseda. V tomto ohľade by mali viacpružinové matrace s vreckami fungovať dobre. Tie sú konštruované z pružín, kde každá je umiestnená v samostatnom vrecku z tkaniny. Tým je zaistená bodová opora, ktorá neprenáša pohyby tela na druhú osobu. Jedná sa o praktické riešenie pre páry, keď jedna osoba vstáva skôr alebo chodí spať neskôr.

Penový matrac

Druhým riešením je matrac vyrobený výhradne z rovnakého materiálu - peny. Tu sa najlepšie osvedčí latexová a termoelastická pena. Tieto peny sa vyznačujú najvyššou bodovou elasticitou – to platí najmä pre latexové matrace, ktoré sú zároveň jedny z najdrahších na trhu. Odporúča sa tiež vysoko elastická HR pena. Bodová elasticita zaisťuje, že sa pohyby jednej osoby neprenášajú počas spánku na druhú.

Hybridný matrac

Tretím riešením je hybridný matrac, ktorý je kombináciou taštičkovej pružinovej vložky s vhodnou vrstvou latexu alebo inej peny. Tá zároveň poskytuje bodovú elasticitu, takže osoba spiaca vedľa druhej necíti pohyby svojho suseda a jej váha neovplyvňuje komfort spánku.

Pružinový matrac Bonell.

U matracov pre pary sa treba vyvarovať konštrukcie typu bonell. Dôvodom sú špecifické pracovné vlastnosti bonellových pružín, pretože majú tzv. progresívnu pružnosť. V praxi sa tlak vyvíjaný na jednu pružinu prenáša na susedné pružiny, ktoré sú spojené jedným drôtom. To znamená, že celá plocha pracuje tak, že pohyb jednej osoby je silne pociťovaný druhou. To spôsobuje, že sa ľahší partner pohybuje smerom k ťažšiemu, pretože sa celý matrac prehýba pod náporom väčšej hmotnosti. Preto je lepšie nekupovať bonellový matrac ako matrac pre dve osoby.

Tvrdosť dvojlôžkového matraca

Obvykle je matrac pre jednu osobu príliš mäkký, zatiaľ čo pre druhú príliš tvrdý. Tu je ťažké nájsť kompromisné riešenie, pretože matrac strednej tvrdosti môže byť pre partnerov rovnako nepohodlný. Pripomeňme, že voľba tuhosti matraca vychádza z našej telesnej hmotnosti. Predpokladá sa, že všetky matrace dostupné na trhu sú označené stupňom tvrdosti H (H1, H2, H3, H4, H5). Najčastejšou voľbou sú H2 a H3 - teda stredne mäkká a stredne tvrdá, pretože sú určené pre telesnú hmotnosť medzi 50 a 80 kg pri H2 a 80 a 100 kg pri H3. Pokiaľ je váhový rozdiel medzi užívateľmi príliš veľký, stojí za zváženie, akú tvrdosť zvoliť.

Matrac pre páry

Nakoniec je potrebné poznamenať, že ak si kúpite manželskú posteľ s matracom, obvykle dostanete jeden veľký matrac ako štandard. Preto sa musíte uistiť, že spĺňa očakávania oboch užívateľov. Potom je vhodné vziať do úvahy vašu výšku, hmotnosť, polohu pri spaní a stupeň tvrdosti, aby bola spacia plocha vhodná pre dve osoby. Štandardom je, že súčasťou postele sú matrace s jednoduchou konštrukciou, bez prímesí a vlastností, ako je antialergénnosť, priedušnosť alebo dostatočná pružnosť. Potom by ste mali zvážiť nákup matraca, ktorý dokonale vyhovuje potrebám dvojice. Môžete sa tiež rozhodnúť pre variant postele s dvoma, rôznymi matracmi. Ako to urobiť? Pokiaľ je malý rozdiel v hmotnosti, malý rozdiel vo výške, podobný stupeň tvrdosti H a rovnaká poloha pri spaní - potom je možné zvoliť jeden, dvojitý matrac. Na druhú stranu, pokiaľ je veľký rozdiel v hmotnosti, výške, tvrdosti matraca a rozdielnej polohe pri spaní - odporúčame zvoliť dva, menšie a odlišné matrace, ktoré pre vás budú individuálne vybrané.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom