Oblíbené polohy pro spaní

Pri výbere matraca by mali hrať veľkú úlohu preferované polohy pri spánku. Bohužiaľ málokedy sa zamýšľame nad tým, aká poloha pri spánku najlepšie vyhovuje chrbtici, a málokto sa pri nákupe matraca riadi štýlom, akým v noci najradšej odpočíva. Dalo by sa povedať, že dobrý matrac a správna poloha pri spánku sú receptom na zdravý spánok. Keď zaspávame, naše telo sa prepne do nočného režimu. Aktivujú sa regeneračné a očistné procesy. Naše svaly ochabujú, strácame vedomie, dýchanie sa stáva plytkým a spomaľuje sa. Spomalí sa aj naša srdcová frekvencia, čo sa prejaví poklesom srdcového tepu a krvného tlaku.

Spanie na boku

Pri ležaní na boku sa s matracom ako prvý dotýkajú dva dôležité body tela – ramená a boky, ktoré vytvárajú dva hlavné tlakové body spôsobené hmotnosťou tela. Spanie na nevhodnom matraci môže spôsobiť výrazný pokles opory, čo v konečnom dôsledku vedie k vzniku bolestí chrbta, ramien, bokov a šije. Aby ste vylúčili vznik nežiaduceho tlaku, musí matrac správne sedieť na vašom tele. Pri spaní v tejto polohe neprekračujte stredný stupeň tvrdosti matraca.

Výhody spania na boku:

Nevýhody spania na boku:

Spanie na chrbte

Odborníci na spánok sa zhodujú v jednom – všetci ľudia by mali spať na chrbte. Poloha na chrbte je pre chrbticu pri spánku najvhodnejšia. Pri tomto spôsobe spánku sa váha tela na matrac rozloží rovnomernejšie. Tým sa automaticky znižuje riziko vzniku tlakových bodov. Ľudia, ktorí spia v tejto polohe, si navyše môžu vyberať zo širokej škály typov matracov bez rizika bolesti a nepohodlia. Kritériá, podľa ktorých hľadať správny matrac, sa pohybujú v rozmedzí stredne tvrdého až tvrdého matraca. Obvykle sa jedná o matrace, ktoré dokážu poskytnúť toľko potrebnú oporu celému telu bez toho, aby to bolo na úkor pohodlia.

Výhody spania na chrbte:

Spanie na bruchu

Spanie na bruchu je spojené s úplne inými problémami. Spánok v tejto polohe vytvára veľký tlak na boky a panvovú oblasť. Bez matraca, ktorý by poskytoval dostatočnú oporu, môžeme viesť k tomu, že sa brucho zaborí hlboko do matraca. To vedie priamo k zakriveniu chrbtice smerom dovnútra. Existuje vysoké riziko problémov s chrbtom. Z tohto dôvodu sa pri spaní na bruchu musíme zamerať na vyhľadanie matraca, ktorý zaistí rovnomerné rozloženie telesnej hmotnosti. Chrbát musí zostať čo najrovnejší. Ako najlepšie riešenie sa javia tvrdé matrace. Je potešujúce, že ľudia, ktorí si často kladú otázku, ako spať, aby nechrápali a nerušili svojho partnera, môžu v tejto polohe úspešne usporiadať svoje telo, pretože to rozhodne znižuje nepríjemnosti.

Výhody spania na bruchu:

Nevýhody spania na bruchu:

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom