Obojstranný alebo jednostranný matrac?

Prečo výrobcovia ponúkajú obojstranné matrace?

Objavenie obojstranných matracov na trhu znamenalo skutočnú revolúciu. Dnes tvoria také modely väčšinu v ponuke všetkých výrobcov. Ich zavedenie do sortimentu im prinieslo konkurenčnú výhodu a ďalší benefit pre zákazníkov. Obojstranné modely je možné pravidelne striedať, čo sa prejavuje v dlhšej životnosti. Aj keď sa môže zdať, že výroba takého matraca je drahšia, v skutočnosti umožňuje výrobcom výrazne ušetriť. Výroba jedného matraca namiesto dvoch modelov s rôznou tuhosťou znamená nižšie náklady, menšie znečistenie a väčšiu spokojnosť zákazníkov, ktorí môžu matrac používať dlhšie ako pri jednostrannom modeli.

Aké sú výhody obojstranného matraca pre zákazníka?

Obojstranné modely sú optimálnym riešením pre každého. Tento typ matraca ponúka spacie plochy na oboch stranách. Systematické otáčanie takého matraca zaisťuje rovnomerné opotrebenie oboch strán, čím sa predlžuje životnosť matraca bez toho, aby sa stratil pocit pohodlia. Niektoré modely obojstranných matracov sú konštruované tak, že jedna strana zaisťuje v teplejších mesiacoch chladenie (latex), zatiaľ čo druhá strana poskytuje teplo v chladnejších obdobiach (visco). Hoci je cena obojstranných matracov vyššia, z dlhodobého hľadiska sa ukazuje ako úspora vďaka ich dlhšej životnosti. Treba však zdôrazniť, že každý model sa skôr či neskôr opotrebuje. Odporúča sa, aby maximálna životnosť všetkých typov matracov nepresiahla 5 rokov.

Jednostranný alebo obojstranný matrac?

Pri výbere nového matraca pre seba alebo svojich blízkych riešite dilemu. Oba typy majú svoje jedinečné vlastnosti, ktoré môžu ovplyvniť pohodlie a kvalitu spánku. Napriek tomu, že väčšina zákazníkov volí obojstrannú, je vhodné pripomenúť výhody jednostranného modelu. Ten sa vyznačuje tým, že na spanie je vhodná iba jedna jeho strana.

Klady:

Nevýhody:

 

Obojstranné modely - typy

Obojstranné matrace s rovnakou tuhosťou na oboch stranách sú ideálne pre ľudí, ktorí už vedia, aká tuhosť im najlepšie vyhovuje, a neplánujú ju v budúcnosti meniť. Tým, že môžete matrac v pravidelných intervaloch otáčať, zaistíte rovnomerné opotrebenie, čo predĺži životnosť matraca. Pokiaľ by ste však z nejakého dôvodu chceli zmeniť stupeň tvrdosti matraca, budete musieť vymeniť celý matrac.

Matrace, ktoré ponúkajú dve rôzne úrovne tvrdosti, jednu na jednej a druhú na opačnej strane, sú určené pre osoby, ktoré si nie sú isté svojou optimálnou úrovňou tvrdosti, alebo pre tých, ktorí si môžu priať zmeniť tvrdosť v závislosti na okolnostiach (napr. tehotenstvo , zranenie). Vďaka tomu si môžete matrac prispôsobiť svojim aktuálnym potrebám. Rovnako ako pri jednotnej tuhosti umožňuje možnosť otáčania matraca zachovať jeho vlastnosti po dlhšiu dobu.

Klady:

Nevýhody:

 

Každý typ matraca má svoje jedinečné vlastnosti, ktoré vyhovujú potrebám a preferenciám rôznych používateľov. Výberom jednostranného matraca investujete do modernej technológie a pohodlia bez nutnosti pravidelnej údržby a po niekoľkých rokoch ho vymeníte. Obojstranné matrace naproti tomu ponúkajú dlhšiu životnosť a schopnosť prispôsobiť sa meniacim sa potrebám, ale vyžadujú starostlivosť. Nezabudnite však, že kľúčovým aspektom je zaobstarať si správny matrac pre vaše individuálne potreby, vrátane vašej hmotnosti, spánkového režimu alebo prípadných zdravotných problémov.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom