Oplatí sa investovať do vankúšov s tvarovou pamäťou?

Vankúš s tvarovou pamäťou

Vankúš s tvarovou pamäťou je vyrobený z inovatívneho materiálu, ktorý inteligentne reaguje na telesné teplo a dokonale sa prispôsobuje tvaru hlavy a krku. Vďaka tejto jedinečnej vlastnosti zostáva chrbtica počas nočného odpočinku v prirodzenej polohe, čo je dôležité pre tých, ktorí bojujú s bolesťami krku a chrbta, a ponúka im úľavu a vyššiu kvalitu spánku. Materiál, z ktorého je vankúš vyrobený, sa vyznačuje schopnosťou vrátiť sa po každom použití do pôvodného tvaru, čo zaručuje jeho dlhú životnosť a odolnosť. Vankúše vyrobené z tejto peny budú vhodné nielen pre osoby s ochorením chrbta a šije, ale pre všetkých bez ohľadu na vek, pohlavie a zdravotný stav.

Ako a kedy bola vyvinutá pena s tvarovou pamäťou (VISCO)?

Pena s tvarovou pamäťou, známa aj ako VISCO, bola vyvinutá v 60. rokoch minulého storočia v NASA. Účelom jej vytvorenia bolo hľadanie materiálov, ktoré by mohli lepšie tlmiť a chrániť astronautov počas štartov rakiet a ponúknuť im väčšie pohodlie a ochranu pred extrémnym namáhaním. Pena VISCO má jedinečnú schopnosť reagovať na telesnú teplotu, čo jej umožňuje prispôsobiť sa tvaru tela užívateľa a rovnomerne rozložiť hmotnosť a tlak po celom matraci. Na komerčné použitie bola prvýkrát uvedená v 80. rokoch 20. storočia, kedy si technológie a materiály vyvinuté NASA začali nachádzať cestu do výrobkov dostupných všetkým spotrebiteľom na trhu. Odvtedy sa tvarová pamäťová pena stala veľmi obľúbenou, najmä v oblasti matracov a vankúšov, a to vďaka svojim vlastnostiam, ktoré podporujú zdravý spánok a pohodlie.

Pamäťový vankúš

Pri výbere pamäťového vankúša sa oplatí venovať pozornosť nielen jeho plastickým vlastnostiam, ale aj ďalším aspektom, ako je priepustnosť vzduchu a umývateľnosť. Kvalitné pamäťové vankúše sa často dodávajú s poťahmi, ktoré je možné ľahko sňať a vyprať, čo je dôležité pre udržanie spánkovej hygieny. Okrem toho majú materiály použité na výrobu týchto vankúšov často dobrú cirkuláciu vzduchu, čo zabraňuje nadmernému poteniu počas spánku. To má zásadný význam pre osoby, ktoré sú obzvlášť citlivé na alergény, pretože pravidelné pranie poťahu znižuje prítomnosť roztočov a ďalších alergénov. Ďalším dôležitým aspektom je ergonomický tvar vankúšov, ktorý môže ďalej podporiť správne držanie tela počas spánku a znížiť tak riziko svalového napätia. Vďaka použitiu inovatívnych technológií môžu moderné tvarovo pamäťové vankúše zaistiť aj dobrú zvukovú izoláciu, čo je výhodné pre osoby spiace v mieste, kde je ťažké byť počas spánku úplne potichu. Záverom možno povedať, že výber vankúša z pamäťovej peny je rozhodnutie, ktoré by malo byť diktované nielen pohodlím, ale aj zdravotnými a hygienickými výhodami jeho používania.

Súhrn

Investícia do vankúša s tvarovou pamäťou sa môže na prvý pohľad zdať príliš vysoká. Avšak vzhľadom na výhody, ktoré ponúka, ako je lepšia opora krku a chrbtice, možnosť prispôsobenia a spánková hygiena, je jasné, že je to rozumná voľba pre každého, kto si cení zdravého a pohodlného spánku. Nezabudnite, že kvalita vášho spánku má priamy vplyv na vašu pohodu a výkonnosť počas celého dňa, preto sa pri výbere vankúšov a ďalších doplnkov do spálne oplatí investovať do výrobkov, ktoré vám pomôžu užiť si lepší spánok. Venovať pozornosť kvalite svojho spánku je investíciou do vlastného duševného a fyzického zdravia, čo sa premieta do lepšieho zvládania stresu a celkovej kvality života. Najväčšou výhodou termoplastických vankúšov je však ich všestrannosť. Nezáleží na tom, či ste zdraví, alebo nie, koľko máte rokov alebo akého ste pohlavia, vankúš z penovej hmoty VISCO je pre vás vhodný!

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom