Pelech pre psa

Zodpovedajú veľkosti a plemeni vášho psa

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré treba zvážiť pri výbere pelechu, je jeho veľkosť a primeranosť veľkosti plemena. Telesné rozmery a proporcie každého psa sa líšia, preto je dôležité zaistiť pelech, ktorý zodpovedá jeho rozmerom.

Prvým krokom je zmeranie psa. Mala by sa zmerať výška v kohútiku, dĺžka tela (od nosa ku koreňu chvosta) a šírka tela. Na základe týchto meraní potom môžeme určiť správnu veľkosť pelechu pre nášho psa.

Nezabudnite, že pelech by mal byť dostatočne veľký, aby sa v ňom pes mohol voľne pohybovať, natiahnuť sa a meniť polohu. Malý a príliš tesný pelech môže obmedzovať pohyb psa a ovplyvňovať jeho pohodlie.

Matrac do psej klietky je najlepším riešením, ako zlepšiť pohodlie vášho maznáčika pri odpočinku. Pri výbere správnej veľkosti pelechu pre psa nezabudnite zmerať aj klietku.

Matrac do prepravky pre psov je tiež dobrým spôsobom, ako vášmu domácemu maznáčikovi zaistiť pohodlný koterec. Naše pelechy budú dobre fungovať aj v takej situácii, pretože sú vodeodolné a veľmi odolné.


Veľkosti pelechov pre psov

Prečo si vybrať náš pelech? Každý z nich je vyplnený odolnou polyuretánovou penou, ktorá zaistí pohodlný odpočinok. Tkanina pelechu pre psov je navyše vodeodolná a snímateľný poťah na zips uľahčuje jeho údržbu. Prednosťou našich matracov pre domácich miláčikov je protišmykový materiál na spodnej strane, ktorý zabraňuje kĺzaniu pelechu.

Veľký pelech pre psov

Matrace pre psy veľkých plemien, ako je nemecký ovčiak, rotvajler, labradorský retriever alebo nemecký ovčiak, by mali byť dostatočne silné a veľké, aby poskytovali pohodlie a dostatočnú oporu. Ideálne by boli tieto matrace lôžko o rozmeroch 120x80 cm a hrúbke 8 cm. To je ideálny matrac pre veľkého psa, ktorý potrebuje pohodlie.

Brloh pre stredne veľkého psa

Stredne veľký pes, ako je border kólia, kokeršpaniel, zlatý retriever alebo francúzsky buldoček, potrebuje pelech s dostatočnou plochou, aby sa mohol počas spánku voľne natiahnuť a meniť polohu. Minimálna dĺžka takého pelechu by mala byť 90 cm. Odporúča sa však zvoliť o niečo dlhšie, aby mal voľnosť. Pre vášho stredne veľkého psa je ideálny pelech s rozmermi 101x55x4 cm.

Malý pelech pre psov

Malé psy, ako je čivava, mops, yorkšírsky teriér alebo shih tzu, potrebujú primerane menší pelech, ktorý im poskytne pohodlný spací priestor. V tomto prípade je vhodný matrac v rozmeroch 80x52x8 cm. Váš maznáčik si na ňu bude môcť pohodlne ľahnúť a bude mať aj priestor na hranie.

Materiál lôžkovín - odolný a ľahko sa čistí

Výber správneho materiálu lôžkovín je dôležitý z hľadiska trvanlivosti, pohodlia a hygieny. Existuje množstvo materiálov, ktoré sú trvanlivé, odolné proti poškodeniu a ľahko sa čistia, jedným z nich je polyester.

Iné plyšové materiály sú určite mäkšie, ale nie sú vodeodolné, ľahšie zachytávajú chlpy a nečistoty a ťažko sa udržujú v čistote, čo môže viesť k vyšším nákladom - treba ich častejšie vymieňať.

Rovnako dôležitá je aj voľba správnej výplne, ktorá ovplyvňuje pohodlie, oporu a trvanlivosť pelechu. Najlepšou voľbou je penový pelech pre psov. Ide o pružný materiál, ktorý poskytuje dostatočnú oporu pre telo psa. Vďaka svojej pružnosti sa pena prispôsobí telu psa a poskytuje optimálnu oporu chrbtici, kĺbom a svalom. Je tiež odolná a dlhotrvajúca, čo prispieva k dlhšej životnosti pelechu.

 

Výber správneho pelechu je kľúčom k zaisteniu pohodlia, podpory a pokojného spánku vášho psa. Nezabudnite zvážiť veľkosť svojho psa - či už je stredná, malý alebo veľký - a podľa toho vybrať správnu veľkosť pelechu. Dobre zvolený matrac by mal psovi poskytnúť dostatočný priestor na pretiahnutie, zmenu polohy a pohodlný spánok.

Dôležitý je aj materiál pelechu. Mal by byť trvanlivý, odolný proti poškodeniu a ľahko čistiteľný a taký, ktorý nezadržuje pachy a je odolný proti škvrnám. Dobrou voľbou sú kvalitné materiály, ktoré sú šetrné k pokožke vášho psa a nespôsobujú alergie. Nezabudnite, že niekedy budete potrebovať ortopedickú matrac napríklad pre psa, ktorý môže mať problémy s bolesťami kĺbov - v takom prípade navštívte svojho veterinára alebo psieho fyzioterapeuta, ktorý vám pomôže vybrať správny pelech.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom