Poťahy matracov

Z akých látok sú poťahy matracov vyrobené?

Výrobcovia sa predbiehajú v navrhovaní stále nových modelov poťahov matracov. Pri ich výrobe sa používa mnoho prírodných alebo umelých tkanín. Môžu sa od seba líšiť zložením, spôsobom tkania alebo prísadami, ktoré majú jedinečné vlastnosti a robia poťahy matracov unikátnymi. Pleteniny používané na ich šitie môžu byť tiež jednoducho pekné a estetické, takže spálňa vôbec nemusí byť nudným priestorom. Nápadité vzory a elegantné prešívanie môžu z priestoru na spanie urobiť zaujímavé a zo spálne príjemné miesto.

Najčastejšie používané materiály pre poťahy matracov sú:

Polyester - syntetické vlákno, ktoré má podobné vlastnosti ako bavlna. Od bavlny sa líšia vyššou pružnosťou, rýchlym schnutím a vysokou odolnosťou. Ako syntetická tkanina je prakticky bezalergénny a odolný voči plesniam a hubám. Ochranný poťah matraca z polyesteru je veľmi obľúbený. Polyester je najčastejšie používanou surovinou pre tento typ poťahu. V kombinácii s nasledujúcimi materiálmi ponúka mnoho jedinečných možností.
Bambusové vlákno - vyrába sa z prírodnej suroviny bambusového dreva. Vďaka svojej charakteristickej štruktúre je pružné, mäkké na dotyk a odolné. Mimoriadne dobre absorbuje vlhkosť a navyše si udržuje teplotu o 2-3 stupne Celzia nižšiu ako okolitá teplota. Má aj antistatické vlastnosti. Ako surovina prírodného pôvodu poskytuje bambusové vlákno vysokú antibakteriálnu ochranu. Vďaka svojim vlastnostiam obsahujú antialergické poťahy matracov často túto surovinu a samotný výrobok je nielen veľmi pohodlný, ale predovšetkým má zdraviu prospešné vlastnosti.
Viskóza - získava sa z celulózy listnatých stromov, ale vzhľadom na spôsob spracovania je klasifikovaná ako plast. Má hygroskopické vlastnosti, takže je ideálnym materiálom na horúce noci. Zároveň je priedušný a jemný na dotyk. Viskóza je nealergická, rýchlo schne a ľahko sa udržuje v čistote. Vďaka radu jej vlastností sú nepremokavé poťahy matracov, v ktorých boli použité, neuveriteľne príjemné k pokožke a umožňujú udržiavať ju v čistote.
Kašmír - vlna získaná zo srsti kašmírových kôz. Je to jedna z najdrahších tkanín na svete. Vyznačuje sa jedinečnými vlastnosťami, vďaka ktorým je veľmi jemná a príjemná na dotyk. Kvalitné poťahy, ktoré majú kašmírovú tkaninu, "nehryzú" a majú antialergické vlastnosti. Je tiež priedušný a dobre odvádza vlhkosť, ktorú telo vytvára. Ako 100% prírodný materiál je ideálny na udržanie tepla. Hodí sa najmä pre chladné noci.
Seaqual - je jedinečný materiál vytvorený z plastov vylovených z morí a oceánov, okrem iného z plastových fliaš. To znamená, že jeho výroba prispieva k zlepšeniu životného prostredia. Je mimoriadne príjemný na dotyk a odolný proti akémukoľvek poškodeniu, vrátane žmolkovania.
Tencel - materiál získavaný 100% z drevnej celulózy, podobný viskóze. Rozdiel medzi nimi je však pomerne významný – zatiaľ čo viskóza sa vyrába za použitia žieravých látok, tencel používa netoxické a biologicky odbúrateľné rozpúšťadlo. Tencel je možné preto v ďalších výrobných cykloch znovu použiť. Dobre sa osvedčuje tam, kde sa uplatňuje teplo aj vlhkosť. Má termoregulačné vlastnosti - v lete chladí av zime hreje. Je mäkký na dotyk a pritom veľmi odolný. Nespôsobuje podráždenie pokožky a je antialergénny a antibakteriálny.
Coolmax - je špičkové polyesterové vlákno, ktoré neabsorbuje vlhkosť a dokonale ju odvádza. Vďaka svojej konštrukcii je priedušné a ochladzuje telo aj počas najteplejších nocí. Okrem toho je, ako každý plast, odolné proti mechanickému poškodeniu, vrátane žmolkovania a oderu.
Polyamidy - skupina syntetických tkanín, z ktorých najznámejšie sú stylón a nylon. Sú veľmi pružné a ľahké a odolné proti roztiahnutiu. Nepohlcujú vodu ako prírodné tkaniny. Veľmi často sa kombinujú s inými materiálmi, aby sa zlepšili ich vlastnosti. Sú ideálne napríklad na výrobu poťahov matracov.

Prísady používané v poťahoch matracov

Poťahy matracov dostupné na trhu sú počas výrobného procesu obohatené o rôzne prísady. Sú navrhnuté tak, aby zlepšovali kvalitu spánku alebo mali pozitívny vplyv na zdravie spáča. Každý poťah matraca má iné vlastnosti, ktoré zaisťujú zdravý a bezpečný spánok.

Extrakt z listov aloe je riešením pre všetkých, ktorí majú citlivú pokožku. Extrakt z aloe obsahuje aktívne rastlinné zlúčeniny, ktoré pomáhajú udržiavať ph pokožky na správnej úrovni. Upokojuje akékoľvek podráždenie, vrátane podráždenia spôsobeného uhryznutím hmyzom a pavúkovcami. Obaly proti alergiám obsahujú aj extrakt z listov aloe vera, takže neprispievajú k rastu baktérií a ďalších alergénov.

Ióny striebra chránia pred baktériami tým, že im nedovolia rásť na povrchu. Poťahy matracov do spálne s iónmi striebra znižujú možnosť vzniku nepríjemných pachov, takže si zaručene oddýchnete vo sviežom prostredí. Ióny majú tiež antistatický účinok, čo znamená, že sa poťah neelektrizuje.

Konopný olej je prírodná zložka, ktorá zlepšuje kvalitu odpočinku. Už mnoho rokov sa používa ako jedna z liečebných metód pri poruchách spánku. Esenciálne látky, ktoré vylučuje, majú pozitívny vplyv na nervový systém, zlepšujú chuť k jedlu a pomáhajú znižovať hladinu stresu. Olej má tiež upokojujúci účinok na pokožku a pomáha znižovať pocity bolesti.

Virase® je špeciálny prípravok, ktorý bojuje proti všetkým vírusom, vrátane SARS-CoV-2. Jeho účinnosť dosahuje 99,97% a bola potvrdená nezávislým laboratóriom Guangdong Microbiology Detection Center.

Purotex® je technológia aktívnych kapsúl, ktoré obsahujú probiotiká. Pri trení tela o poťah matraca sa otvárajú a uvoľňujú látky, ktoré neutralizujú alergény. Vďaka aktívnej ochrane sa ich množstvo zníži o viac ako 90 % už za dva týždne po otvorení. Táto revolučná biotechnológia tak zaisťuje čisté, svieže a zdravé prostredie pre spánok.

Ako vybrať správny poťah matraca?

Akonáhle sme si vybrali matrac, ktorý nám vyhovuje, je vhodné sa zamyslieť nad tým, akým poťahom by mala byť opatrená. Poťahov matracov na spanie je nepreberné množstvo modelov s rôznymi vlastnosťami a vzormi, čo môže kupujúcemu spôsobiť nemalé bolesti hlavy.

Kde kúpiť poťah na matrac a na čo sa zamerať, aby ste si vybrali správne?

Ak ste alergik, najmä ak zle reagujete na roztoče, potom je najlepšou voľbou model, ktorý aktívne bojuje proti všetkým alergénom. Technológia PUROTEX® je ideálna na pokojný a zdravý nočný odpočinok. Pokiaľ sa však najviac obávate najrôznejších vírusov, je v tomto ohľade ideálny Virase®. Pri problémoch so zaspávaním, nervozite a zlej nálade je dobrým liekom ten, ktorý bol napustený konopným olejom.

Našťastie je každý poťah matraca z našej ponuky rovnako pohodlný a príjemný na dotyk. Nech už si vyberiete akýkoľvek, zaručujeme vám, že sa vám na ňom bude dobre spať.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom