Prečítajte si 5 tipov, ako na jar schudnúť

Na Nový rok si väčšina z nás dáva predsavzatie, že prestane fajčiť, ušetrí peniaze, bude zdravo jesť a začne chodiť do posilňovne. Zimné počasie však naše ciele veľmi rýchlo koriguje. Tmavé, ponuré dni, nízke teploty a šedivé počasie nám sťažujú plnenie našich predsavzatí. Oveľa vhodnejším obdobím je začiatok jari. Je to obdobie, ktoré nabáda k náročným zmenám k lepšiemu v našom živote. Zdravie je pre každého človeka to najdôležitejšie, a preto chce každý s príchodom jarného obdobia niečo urobiť. A to je veľmi dobrý nápad. Dostatok slnečného svitu a vitamínu D nám dodáva energiu, motiváciu k zmenám a práci na sebe.

Schudnite na jar

Správny spánok je jedným z tajomstiev štíhlej postavy. Počas spánku totiž naše telo aktivuje opravné procesy a regeneruje organizmus. Počas spánku mozog triedi a organizuje informácie, telo odpočíva, svaly sa uvoľňujú, dýchanie je plytké a srdcový tep sa spomaľuje. Počas 7-8 hodín pravidelného spánku sa naše telo a myseľ obnovujú, takže ráno môžeme vstať plní energie as dobrou náladou. Takto oddýchnutí môžeme čeliť výzvam každodenného života.

Kvalita spánku

Matrac je zodpovedný za kvalitu vášho spánku. Kvalitné modely sú navrhnuté tak, aby dobre podopierali chrbticu, rovnomerne rozkladali tlak tela po povrchu matraca, znižovali svalové napätie a poskytovali pohodlný a hlboký spánok. Dobré matrace tiež zabraňujú nočnému prebúdzanie, takže spánok je plnohodnotný. Ponuka matracov na trhu je veľmi široká, takže si môžete vybrať ideálny model, ktorý bude vyhovovať vašim preferenciám a požiadavkám. Líšia sa stupňom tvrdosti, hrúbkou a typom výplne. V závislosti na vašej telesnej hmotnosti, výške, zdravotnom stave alebo alergiách si vyberie každý.

Denný rytmus

Zdravý spánkový režim je založený na pravidelnom zaspávaní a rýchlom vstávaní. Aby ste to dosiahli, nezabudnite sa pred spaním natiahnuť, vypnúť televíziu, počítač a telefón, ktoré vyžarujú svetlo sťažujúce zaspávanie. Mali by ste sa tiež približne dve hodiny zdržať pitia kávy, silného čaju alebo alkoholu. Aj ostatné nápoje by sa mali konzumovať v malom množstve, aby nedochádzalo k prebúdzaniu na toalete. Večera by mala byť ľahká, ľahko stráviteľná a nízkokalorická. Najrýchlejšie sa zaspáva v zatemnenej spálni alebo pri veľmi slabom rozptýlenom svetle av tichu. Dodržiavanie týchto pravidiel pomôže zaistiť zdravý spánok, a tým aj štíhlu postavu.

Optimálna strava

Kľúčom k chudnutiu a zamedzeniu jojo efektu je negatívna kalorická bilancia. To znamená stravu s nízkym obsahom cukrov, tukov a sacharidov, podporenú cvičením, aby telo spaľovalo viac kalórií, než prijímalo. Ide o univerzálny princíp, ktorý je pri dôslednom uplatňovaní veľmi účinný. Jar ponúka novú zeleninu, ktorá by sa mala objaviť na našom stole, rovnako ako ovocie, ryby, orechy a prírodné jogurty. Mali by ste tiež jesť nespracované potraviny a potraviny bohaté na prírodnú vlákninu. Pokiaľ vám to zdravotný stav dovolí, je tiež dobré podniknúť hladovku na prečistenie od toxínov. Tá výrazne urýchli účinok jarnej diéty, čo povedie k úspešnému chudnutiu.

Mierne fyzické cvičenie

Pri zahájení jarného tréningu treba mať na pamäti niekoľko pravidiel. Začíname veľmi pomaly, pretože naše telo si po zime na cvičenie zvyklo. Potom postupne zvyšujeme dobu a intenzitu tréningu, aby sme naštartovali procesy spaľovania tukov a zbavovania sa vody v našom tele. Intenzívne prechádzky, beh, jazda na bicykli a plávanie sú bezpečné a účinné športy na zlepšenie kondície po dlhej pauze. Oplatí sa tiež zaobstarať si športový náramok, hodinky alebo chytré hodinky, ktoré nám pomôžu analyzovať naše úsilie. Tie rýchlo spočítajú počet krokov, vzdialenosť, spálené kalórie a ďalšie ukazovatele, ktoré ukazujú, či má naše cvičenie požadovaný efekt. Mali by sme si tiež stanoviť cieľ, ktorý chceme dosiahnuť, na základe pomeru hmotnosti a výšky (BMI). Ten je možné nájsť v cvičebných aplikáciách aj na internete. Po zadaní svojej hmotnosti, výšky a pohlavia získate výsledok výpočtu, ktorý vám povie, koľko kilogramov máte nadváhu. Vďaka tomu si môžeme stanoviť cieľ, ktorý chceme dosiahnuť, a naplánovať si na to vhodné cvičenie.

Relaxácia a meditácia

Nie je väčšieho nepriateľa zdravej a štíhlej postavy ako stres. Spôsobuje nespavosť, únavu a ďalšie problémy, ktoré sťažujú udržanie zdravej váhy. Nekvalitný spánok zvyšuje chuť do jedla, pretože telo vyžaduje ďalšiu energiu pre činnosť. Máme potom chuť na nezdravé, slané pochutiny, sladkosti a rýchle občerstvenie. Dlhý a posilňujúci spánok je preto kľúčovým faktorom pri chudnutí. Zaistíme si ho tým, že si večer pred spaním alebo počas dňa, pokiaľ máme možnosť, doprajeme dostatok odpočinku. Boj proti účinkom stresu je často podceňovaný, pretože väčšina z nás si neuvedomuje, aké nebezpečné je pre naše zdravie žiť v neustálom napätí bez východiska. iba súhra fyzickej aktivity, relaxácie a stravy, rovnako ako správny spánok, zaistí úspešné chudnutie a dlhodobé udržanie štíhlej postavy.

 

Veľa šťastia a držíme vám palce!

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom