Spálňa v škandinávskom štýle - doplnky a doplnky

Škandinávsky štýl má svoje korene na začiatku minulého storočia v ďalekom Dánsku. Architekti na severe Európy, unavení chladným počasím, krátkymi dňami a obmedzeným prístupom k prirodzenému slnečnému svetlu, hľadali spôsoby, ako interiéry rozjasniť. Rozhodli sa pre svetlé farby, odkryté okná a materiály blízke prírode. Objavili sa drevené podlahy a nábytok jednoduchých a funkčných tvarov, prírodné tkaniny a osvetlenie rozptyľujúce svetlo. Dnes je dizajn spální v škandinávskom štýle plný svetlých farieb, dreva, kameňa, ale aj textúr, vzorov a rastlín.

Spálňa - škandinávsky štýl

Po mnoho rokov v našich interiéroch prevládali sýte farby - žltá, zelená, modrá. Škandinávske návrhy spální si získali naše srdce, rovnako ako dánske hygge ako koncept bývania. Znamená to byť útulný, pohodlný av kľude sám so sebou.
Biela, béžová, krémová alebo svetlý odtieň šedej vytvorí ideálny farebný základ pre zariaďovanú miestnosť. Plus obligátne drevené doplnky, ako je podlaha a nábytok. Biele alebo drevené stoly, komody, skrine. Pri zariaďovaní spálne je ústredným bodom samozrejme posteľ. Posteľ. Tu sa kladie dôraz na jednoduchosť a funkčnosť.

Malá spálňa v škandinávskom štýle

V škandinávskom štýle je menej často viac. Preto sa aj malé spálne môžu stať skutočnými skvostami interiérového dizajnu, ktoré kombinujú funkčnosť s estetikou. Premyslené riešenia, ktoré sú charakteristické pre tento štýl, sú ideálne pre miesta, kde je nedostatok miesta.

Malej škandinávskej spálni dominujú svetlé farby – predovšetkým biela a šedá, ktoré miestnosť opticky zväčšujú.

Spálňa v škandinávskom štýle - farby, textúry a vzory

Spálňa v škandinávskom štýle je plná látok, ktoré do nej vnášajú farby, textúry a vzory. Nájdete tu pastelové farby aj výrazné farebné akcenty - červenú, námornícku modrú, tyrkysovú, zelenú. Tento štýl sa hrá s farbami. V jednoduchom, takmer asketickom bielom interiéri sa preto objaví geometrický prehoz na posteľ a farebné vankúše. K bielemu nábytku sa pripojí červené kreslo alebo stolička s krásnym čalúnením vo farbe horčice, ktoré budú nabádať k odpočinku. A nočný stolík s industriálnymi koreňmi bude natretý tmavo modrou farbou.
Spálňa v škandinávskom štýle bude mať všetky tieto farby, štýly a vzory. Musí byť funkčná, jednoduchá a čistá. Aj napriek množstvu doplnkov, látok a textúr nesmie interiér pôsobiť preplnene. Z tohto dôvodu by mali byť lôžkoviny a ďalšie prikrývky uložené v komode a posteľ s vysokými nohami by mala mať upratané aj pod sebou.

Spálňa - škandinávsky štýl a drevo

Škandinávsky štýl je esenciou jednoduchosti, funkčnosti a blízkosti k prírode a drevo je jedným z najdôležitejších prvkov tohto trendu. Je to surovina, ktorá sa v severoeurópskych krajinách používa už po stáročia, a to nielen kvôli svojej dostupnosti, ale predovšetkým kvôli teplu a útulnosti, ktoré do interiérov vnáša. V takom usporiadaní spálne má drevo nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu, pretože vytvára atmosféru tepla a uvoľnenia, potrebnú pre regeneráciu po náročnom dni. Škandinávsky nábytok do spálne by mal byť vysoko funkčný a dodávať útulnosť celej miestnosti.

Tkaniny a svetlo v škandinávskom štýle

Tkaniny milujú škandinávsky štýl a ten bez nich neexistuje. Žiadna škandinávska spálňa sa nezaobíde bez rôznych pestrofarebných látok. Nebudú chýbať hrubé farebné deky, vankúše a vlnené prikrývky s väzbou ako nórsky sveter. A v oknách budú záclony a závesy z prírodného ľanu, bavlny alebo viskózy, ktoré dodajú pocit intimity, ale zároveň umožnia prirodzenému svetlu nahliadnuť do našej spálne.
A keď tohto svetla začne byť málo, náladu miestnosti vytvorí rozmanité osvetlenie. V interiéri nájdete závesné lampy, ale aj stojacie alebo nočné lampičky, ktoré vám umožnia čítať si pred spaním obľúbenú knihu. Všade naokolo by tiež mali svietiť sviečky, tak charakteristické pre severoeurópske interiéry. A voľný priestor v spálni nechajte zaplniť živými rastlinami, našimi prirodzenými spojencami v boji za čistý vzduch.
Miesto na odpočinok musí byť jednoduché a funkčné. Preto sa oplatí staviť na škandinávsky štýl. Spálňa v takom usporiadaní vás určite chytí za srdce, rovnako ako dánsky koncept hygge. Do popredia postavte pohodlie, útulnosť a pohodu so sebou samým.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom