Stupeň tvrdosti matraca

►Tvrdosť matraca je základným parametrom pri výbere matraca. Najmä ak niekto kupuje matrac prvýkrát a nevie, na čo sa zamerať, predavač sa nás obvykle pýta na našu váhu a výšku. Rovnako tak v internetových obchodoch zadávame tieto údaje do vyhľadávacích filtrov. Až neskôr zvažujeme subjektívnejšie vlastnosti, ako je farba, design, pohodlie alebo poťah. Chyby vo výbere tuhosti sú však jedným z najčastejších dôvodov nespokojnosti po nákupe, rovnako ako dôvodom na vrátenie alebo výmenu.

►Existuje špeciálny rozsah tvrdosti matraca označený symbolom H (tvrdosť). Je však potrebné upozorniť, že nejde o stupnicu platnú pre všetkých výrobcov v odbore, ale skôr o všeobecný štandard. Môže sa stať, že v tejto stupnici a popisoch stupňov tvrdosti existujú drobné rozdiely v závislosti na firme, ktorá svoj matrac ponúka.

Matrac by mal byť predovšetkým prispôsobený vašej hmotnosti a výške, aby počas spánku poskytoval dostatočnú oporu celému telu. Mala by byť tiež dostatočne mäkká, aby kopírovala prirodzené krivky vášho tela, a zároveň dostatočne pevná, aby sa nezrútila pod váhou osoby, ktorá na nej spí. Je toho však viac. Váha a výška sú jedna vec a tvar postavy je vec druhá. Hovoríme o tom, ako bude hmotnosť užívateľa na matrac rozložená. Preto by sa pri nákupe nového matraca mal brať do úvahy aj tvar tela. Ľudia, ktorí majú problémy s chrbtom alebo iné kĺbové ochorenia, by sa navyše mali pred výberom tuhosti matraca poradiť s ortopédom.

Moderné hybridné matrace, ktoré sa skladajú z penovej aj pružinovej vložky, sa vyznačujú 7 zónovými oblasťami podpory tela. Toto riešenie je určené náročným zákazníkom alebo osobám s ortopedickými ochoreniami. Rad matracov navyše ponúka výrobky, ktoré majú dva, rôzne tvrdé stupne H. To znamená, že také matrace môžeme používať obojstranne. Napríklad na jednej strane máme H2 a na druhej strane H3, čo znamená, že takýto matrac môžete otočiť na druhú stranu a používať ho podľa svojich individuálnych preferencií.

 

 

► Vzťah tvrdosti matraca k hmotnosti a výške:

►Stupnica je nasledovná: H2 - mäkká, H3 - stredne tvrdá, H4 - tvrdá, H5 - veľmi tvrdá.

 

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom