Taštičkové matrace

Základom konštrukcie taštičkového matraca sú pružiny. Tie sú sériovo spojené v samostatných látkových vreckách zošitých dohromady. Jedná sa o veľmi dobré výrobky, ktoré sú vyrobené z kvalitnej ocele. To zaručuje vysokú odolnosť a bodovú pružnosť. Pružiny vo vnútri vložky majú tvar valca a nie sú navzájom priamo spojené.

Taštičkové matrace - navrhnuté pre pohodlie

Vreckové matrace používajú špirálové pružiny rovnakého priemeru - ich tvar je možné prirovnať k tvaru guľôčkového pera. Vreckové matrace sa okrem iného vyznačujú tým, že nevŕzgajú. Tieto matrace získavajú na pružnosti a ľahko sa prispôsobujú tvaru spiaceho tela. Prvé matrace boli vyrobené z pružín v tvare presýpacích hodín bez toho, aby boli umiestnené v samostatných látkových "vreckách". Hlavný rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že taštičkové pružiny reagujú na tlak tela jednotlivo, zatiaľ čo bonellové pružiny, ktoré sú navzájom spojené drôtom, stláčajú všetky.

Pohodlie a odolnosť

Pružiny v taštičkovom matraci reagujú individuálne na tlak, čo užívateľovi poskytuje väčšie pohodlie pri spánku a odpočinku. To je spôsobené tým, že sa vrecko prispôsobuje telu. Všetky pružiny použité v matracovke z Dobrých SNŮ sú vyrobené s použitím dvojitého spevnenia technológiou NanoHARD. Vďaka tomu sa výrazne predlžuje životnosť pružín.

7 zón podpory tela

Dobré taštičkové matrace majú pružiny, ktoré rozdeľujú matrac na 7 zón. Každá zóna poskytuje maximálnu oporu určitej časti tela. Pružiny pracujú nezávisle na sebe, takže ľudia spiaci vedľa seba nepociťujú nepohodlie z vrtenia druhej osoby. Matrac je tiež skvelý pre osoby s rôznou telesnou hmotnosťou, pretože sa pod ich váhou neprehýba. Ľahšia osoba sa "neprevaľuje" na ťažšiu osobu. Veľký počet oporných bodov taktiež zabraňuje efektu vlnenia. Taštičkový matrac je určený párom s výrazným rozdielom hmotnosti a ľuďom, ktorí dávajú prednosť skôr tvrdšiemu povrchu na spanie.

Matrac s mikro a viacerými taštičkami

Aký matrac s vreckom zvoliť? Najnovšími modelmi dostupnými na trhu sú matrace s mikropocketom a matrace s multipocketom. Koľko pružín na m2 by ste mali zvoliť? To závisí od preferencií používateľa. Multipocket sa vyznačuje väčším počtom pružín, ktoré pracujú nezávisle na sebe a ponúkajú väčší komfort spánku. Matrace s viacvreckovou vložkou sú tiež odolnejšie. Naproti tomu mikropocket sa skladá z malých pružín (až 1000 pružín na m²) s priemerom iba 25 mm, ktoré zaručujú najvyšší komfort. Matrace Micropocket sú mimoriadne odolné voči deformácii, a preto sú trvanlivé a veľmi pohodlné a majú tiež vysokú bodovú elasticitu. Tlak na jednu pružinu nespôsobuje priehyb ostatných pružín, takže sa matrac dokonale prispôsobí tvaru tela. Taštičkové matrace na spanie so zvýšeným počtom malých pružín navyše znižujú nepohodlie spojené s vrtením druhej osoby a tiež eliminujú vlnenie v prípade osôb s rôznou hmotnosťou.

Hybridný matrac

Dnešné matrace vďaka moderným technológiám kombinujú rôzne druhy materiálov v jednej vložke. Vďaka tomu je možné navrhnúť matrac s rôznymi vlastnosťami, ako je stupeň tuhosti, pevnosti, pružnosti, priedušnosti, antialergénnosti alebo antibakteriálnosti. Vrstva pružín je najčastejšie obklopená vrstvami rôznych pien a často sa vyskytujúcou kokosovou rohožou. Taký základ potom v sebe spája vlastnosti, ako je odolnosť, vysoká pružnosť a pohodlie a taktiež výborná cirkulácia vzduchu. Moderné zmiešané matrace sa vyznačujú bezkonkurenčným komfortom, ktorý je prispôsobený individuálnym očakávaniam a potrebám každého z nás. Navyše je taký matrac dodávaný s kvalitným poťahom, ktorý okrem ochrany matraca pred znečistením a poškodením býva vyrobený z materiálu príjemného na dotyk a mäkkého. Také poťahy sú tiež obohatené o ióny striebra alebo aloe vera pre vlastnosti, ako je antialergénne alebo antibakteriálne.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom