Typy pružín používaných v matracoch

Pružiny Bonell

Tvar bonellovej pružiny je možné prirovnať k presýpacím hodinám. Po celej ploche matraca sú pružiny spojené silným tvrdeným drôtom. Výhodou týchto matracov je ich extrémna odolnosť, pružnosť a vysoká ventilácia vložky. Vďaka tomu vytvárajú prostredie vhodné pre alergikov. Matrace Bonell sú primárne určené na použitie jednou osobou. Predovšetkým z dôvodu šírenia vibrácií pri pohybe používateľa pri zmene polohy počas spánku.

Vreckové pružiny

Vreckové (taštičkové) matrace používajú špirálové pružiny rovnakého priemeru - ich tvar je možné prirovnať k tvaru guličkového pera. Vreckové matrace sa vyznačujú tým, že nevŕzgajú. Reagujú individuálne na tlak, vďaka čomu používateľ pociťuje komfort odpočinku spôsobený tým, že sa vrecko prispôsobuje telu. Takýto matrac získava na pružnosti a ľahko sa prispôsobí tvaru tela spáča.

Pružiny s viacerými vreckami

Tento názov znamená, že v matraci je podstatne viac pružín ako v klasickom taštičkovom matraci. Majú menší priemer a pružiny rozdeľujú matrac na 7 zón. Každá z nich má zodpovedajúci stupeň opory pre určitú časť tela. Vďaka použitému riešeniu pracujú pružiny viacpáskového matraca nezávisle na sebe.
Multipocketové matrace sú vynikajúcou voľbou pre osoby s rôznou telesnou hmotnosťou, pretože matrac sa neprehýba smerom k druhej osobe. To vám zaistí vynikajúce pohodlie pri spánku a zabráni tomu, aby ste cítili pohyby osoby ležiacej vedľa vás.

Pružiny mikropocket

Ide o najnovšiu technológiu. Matrac s mikropocketom má viac ako tisíc pružín na m². Je rozdelená do 7 zón. Pružiny sú uložené v oddelených vreckách, čo zaručuje najvyšší komfort. Vďaka tomu tlak na jednu z nich nespôsobuje prehýbanie ostatných. Mikrovreckové matrace sa veľmi dobre prispôsobujú tvaru tela. Ďalšou výhodou zvýšeného počtu pružín je, že necítite pohyby druhej osoby. Vzhľadom na tvrdosť pružín použitých v mikropocketových matracoch sa odporúčajú skôr pre ťažšie osoby alebo osoby, ktoré rady spia na tvrdšom povrchu.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom