Vysoko elastické penové matrace - výhody a nevýhody

Vysoko elastická pena sa vyznačuje:

►Hustšia pena ako polyuretánová pena

►Dvakrát rýchlejšie obnovenie tvaru

►Zvýšená životnosť

► Predĺžená životnosť

►Svetelnosť

►Viditeľnosť

Vysoko elastický matrac

Jedná sa o veľmi obľúbené modely, ktoré je možné ľahko zakúpiť. Pena použitá vo vysoko elastických matracoch poskytuje dokonalé prispôsobenie telu užívateľa, vynikajúcu oporu chrbtice, veľmi dobrú priedušnosť a bezkonkurenčný komfort spánku. Je tiež odolná voči preťahovaniu, tlaku a mieseniu. Pomáha udržiavať sviežosť a hygienu. Telo osoby, ktorá na ňom spí, sa nepotí a vo vnútri vložky sa neukladá vlhkosť.

Je to veľmi dobrá voľba pre tých, ktorí hľadajú ten správny matrac pre svojich najmenších. Vďaka svojej štruktúre nezachytáva prach, nemnoží sa v nej roztoče, plesne ani baktérie a samotná pena tiež nie je alergénna. Množstvo bubliniek prítomných v HR pene zaisťuje vysokú bodovú elasticitu, ktorá sa premieta do pohodlia. Také matrace sú považované za jedny z najlepšie odvetrávaných matracov, a to vďaka bublinkovému usporiadaniu peny vo vnútri, ktoré zaručuje účinnú cirkuláciu vzduchu.

Vysoko elastické alebo termoelastické matrace?

Túto otázku si potenciálni klienti často kladú. V prospech HR peny hovorí skutočnosť, že dobre funguje pre páry. Matrac sa prehýba iba v mieste tlaku, takže druhá osoba počas spánku necíti pohyby suseda. Okrem toho znižuje bolesti chrbta a stuhnutosť šije. Termoelastická pena má naproti tomu veľmi podobné vlastnosti, s tým rozdielom, že sa deformuje vplyvom teploty a hmotnosti používateľa a mierne sa zahrieva. To môže byť nepríjemné v lete, keď teplota v spálni môže zostať vysoká po celú noc. Pri tvarovanej verzii tejto peny, ktorá sa používa aj na vankúše, je cítiť mikromasážny efekt, ktorý má pozitívny vplyv na obehový systém a okysličuje unavené telo. Matrace z visco peny majú tiež zavinovací a prepadací účinok. Táto vlastnosť môže byť dôležitá pre niektorých zákazníkov, ktorí si cenia najmä pohodlie alebo majú ortopedické problémy. Tento typ peny odporúčajú terapeuti pre osoby s preležaninami, ochorením kĺbov a pre tehotné ženy. Vysoko pružná pena a termoelastická pena sa však mierne líšia v použití, takže výber je veľmi individuálnou záležitosťou. Na rozdiel od termoelastickej peny reaguje vysoko pružná pena okamžite, a to ako keď si na ňu ľahnete, tak keď sa postavíte.

Pena sa rýchlo vracia do svojho pôvodného tvaru. Obe suroviny sa odporúčajú alergikom, a to z dôvodu nepriaznivého prostredia na množenie plesní alebo húb.

Matrace z vysoko elastickej peny ponúkajú takmer všetky spoločnosti v obore a odporúčajú ich ako pevnú alternatívu k matracom z latexovej peny.

Latexový alebo vysoko elastický matrac - aj to je častá dilema pri výbere matraca.

Latexová pena je pružná, odolná a opotrebováva sa veľmi pomaly. Takýto matrac nám bude slúžiť dlhé roky bez toho, aby sa zmenil jeho štruktúra a vlastnosti. Perforácia takého základu zaisťuje vetranie a cirkuláciu vzduchu zakaždým, keď na ňom spiaca osoba vrtí alebo mení polohu pri spánku, a navyše je veľmi tichý - pri nočnom vrtení nevydáva žiadny zvuk. Latexová pena sa určite dobre osvedčí aj v lete. matrac Latexový sa ľahko udržuje a odporúča sa pre páry.

Mnoho rodičov si kladie otázku, ktoré matrace sú pre ich deti najlepšie - latexové matrace alebo matrace s vysokou pružnosťou. Rovnako ako všetky typy pien má aj vysoko pružná pena svoje nevýhody. Je dôležité si uvedomiť, že je podstatne tvrdšia ako latex a iné peny. Často sa HR pena kombinuje s inými penami tak, že je len niekoľko centimetrov nad celkom. Ako novšia a lepšia verzia polyuretánovej peny má oveľa viac výhod ako nevýhod.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom