Zaspávanie za zvukov prírody

Prečo sa vám lepšie spí v daždi?

Zvuk dažďa je jedným z najznámejších a najobľúbenejších zvukov, ktoré vám pomôžu zaspať. Ale prečo to tak je? Vysvetlením môže byť jeho monotónnosť a pravidelnosť, ktorá má upokojujúci účinok na myseľ a umožňuje jej relaxovať. Zvuk dažďa pôsobí ako biely šum a maskuje ostatné okolité zvuky, ktoré môžu rušiť spánok. Dážď je navyše spájaný s osviežením a čistotou, čo môže ďalej ovplyvňovať naše pozitívne pocity a duševnú pohodu a podporovať hlboké uvoľnenie tesne pred spaním. Vibrácie vzduchu spôsobené padajúcimi dažďovými kvapkami môžu tiež vyvolávať pocit bezpečia a pripomínať nám pohodlie nášho domova. Taká prirodzená symfónia zvukov môže prispievať k zvýšenej produkcii melatonínu, spánkového hormónu, čo uľahčuje rýchlejšie zaspávanie. Nezanedbateľný je tiež emocionálny aspekt; pre mnoho ľudí je zvuk dažďa nostalgickou pripomienkou príjemných večerov v daždi, strávených s blízkymi, čo je ďalej spojené s pokojom a uvoľnením.

Prečo vás hluk uspáva?

Hluk, najmä hluk stáleho a rytmického charakteru, ako je šumenie vĺn, vietor alebo len dážď, na nás môže mať upokojujúci účinok. Namiesto toho, aby sa náš mozog sústredil na rôzne sluchové podnety, ktoré nás môžu dráždiť alebo rušiť, sústredí sa na jednotný zvuk. To pomáha znížiť myšlienkovú aktivitu, čo je obzvlášť užitočné v noci, keď sa snažíme odpojiť od stresu každodenného života a zaspať. Šum prírody, ktorý napodobňuje biely šum, tiež pomáha potlačiť náhle zvuky, ktoré nás môžu vytrhnúť zo spánku, a zaisťuje tak pokojnejšiu a dlhšiu noc. Rytmické a opakujúce sa zvuky nás navyše môžu uviesť do meditatívneho stavu, čo uľahčuje rýchly prechod do hlbších fáz spánku. Počúvanie zvukov prírody pred spaním môže tiež znížiť krvný tlak a spomaliť srdcový tep, čo podporuje uvoľnenie tela i mysle. Táto prirodzená metóda relaxácie môže byť obzvlášť prospešná pre ľudí trpiacich nespavosťou alebo chronickým stresom a ponúka im jednoduchý, ale účinný spôsob, ako zlepšiť kvalitu spánku.

Je spanie s hlukom zdravé?

Používanie zvukov prírody ako pozadie pri zaspávaní môže mať pozitívny vplyv na zdravší spánok. Štúdie preukázali, že počúvanie relaxačných zvukov prírody pred spaním môže zlepšiť kvalitu spánku, skrátiť dobu potrebnú na zaspanie a zaistiť hlboký, regeneračný odpočinok. Každý človek je však iný a to, čo funguje pri jednom, nemusí byť účinné pri druhom. Pokiaľ sa rozhodnete zaspávať na pozadí zvukov prírody, odporúčame zvoliť také zvuky, ktoré vás individuálne uvoľnia a nenarušia váš spánkový rytmus. Pozornosť by ste mali venovať aj hlasitosti prehrávaných zvukov, aby nebola príliš vysoká, pretože tá by nás mohla viac stimulovať ako upokojovať. Časté a dlhodobé používanie zvukov navodzujúcich spánok, a to aj tých relaxačných, treba používať s rozvahou, pretože náš mozog si na ne môže zvyknúť a stať sa tak voči ich účinku odolným. Oplatí sa tiež experimentovať s rôznymi typmi prírodných zvukov, aby ste našli tie, ktoré najlepšie fungujú na rýchle zaspávanie a hlboký spánok. A napokon, zaspávanie za zvukov prírody v kombinácii s ďalšími zdravými spánkovými návykmi, ako je pravidelná doba spánku a vyhýbanie sa večernej káve alebo alkoholu, posilní ich účinok na našu myseľ, ktorá potrebuje pred spánkom upokojiť.

Zdravý spánok s DobréSNY

Na záver možno povedať, že zvuky prírody môžu byť cenným nástrojom na podporu zdravého a pokojného spánku. Prirodzené a upokojujúce zvuky prírody pomáhajú uvoľniť myseľ aj telo a pripravujú nás na odpočinok. Aby sme si však mohli užiť zdravý spánok, je vhodné zaistiť si pohodlie v spálni. V našej ponuke nájdete moderné matrace, postele a doplnky do spálne, ktoré v kombinácii s upokojujúcimi zvukmi prírody poskytnú tie najlepšie podmienky pre zdravý spánok. Matrace a postele sú navrhnuté tak, aby podporovali rôzne spánkové preferencie a potreby, takže si v nich vyberie každý bez ohľadu na vek, hmotnosť, výšku alebo zdravotný stav. Naše riešenia v kombinácii so zvukmi prírody sú receptom na zlepšenie kvality spánku a celkovej pohody. Ako je všeobecne známe, zdravý spánok je základom dobrého zdravia a pohody, preto sa oň starajte pomocou tých najlepších dostupných riešení. Ďalšie informácie a tipy, ako sa starať o svoj spánok, nájdete v našom Sprievodcovi dobrým spánkom.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom