Matrac 80x140

Ako vybrať matrac 80 x 140 pre svoje dieťa? V prvom rade sa uistite, že je aspoň o 20 cm dlhší ako výška vášho dieťaťa. To umožní dieťaťu zaujať správnu polohu na spanie. Matrac 140 x 80 sa odporúča pre deti vo veku 4 - 5 rokov. Nezabudnite vybrať poťah, ktorý sa dá ľahko sňať, vyprať a nasadiť späť. Účinne ochráni matrac pred zaplavením a znečistením a zároveň bude pôsobiť ako bariéra proti mikroorganizmom. Týmto spôsobom zabezpečíte hygienu v detskej izbe. Kvalitný matrac 80 x 140 chráni pred prehriatím aj podchladením. Čoraz viac modelov má dve tvrdosti, takže ich môžete prispôsobiť aktuálnym potrebám vášho dieťaťa. 

Filtr dle ceny:

65,00 €

149,00 €

Celkový počet výrobkov: 8

Celkový počet výrobkov: 8

Latexové matrace a ich vlastnosti

Veľmi obľúbené sú latexové matrace 80 x 140, ktoré sú vhodné pre deti všetkých vekových kategórií. Dostupné modely poskytujú primeranú oporu tela, čím zabraňujú posturálnym chybám. Nevznikajú na nich plesne ani huby a nezachytáva sa na nich prach. Neprispievajú tak k vzniku alergií ani iných ochorení dýchacích ciest. Latexový matrac 80 x 140 je pružný a poskytuje dobrú oporu chrbtice. Je ideálny do detskej izby bez ohľadu na to, či dieťa rado spí na chrbte, boku alebo na bruchu. Latex je vysoko odolný voči deformácii, čím zabraňuje vzniku posturálnych chýb.

Ako vybrať ideálny matrac 80 x 140 pre vaše dieťa?

Latexové matrace 140 x 80 sa vyznačujú bodovou elasticitou, takže sa ohýbajú len v mieste tlaku. Dostupné modely poskytujú stabilnú oporu chrbtici, svalom a kĺbom, čím podporujú regeneráciu tela. Matrac z latexovej peny je priedušný, hypoalergénny a antibakteriálny. Mnohé modely absorbujú prebytočnú vlhkosť, čím zabezpečujú jednoduchú údržbu. Na druhej strane, pružinový matrac
80 x 140je ideálny pre staršie deti. Dokonale sa prispôsobí prirodzeným krivkám chrbtice a pomáha ju odľahčiť. 

Matrac z vysokoelastickej peny - prečo je taký obľúbený?

Kvalitný matrac z vysoko pružnej peny (HR) s rozmermi 80 x 140 je vhodný pre novorodencov aj staršie deti. Poskytuje vynikajúcu cirkuláciu vzduchu, takže sa bude dobre hodiť aj počas horúcich nocí. Tento matrac patrí do kategórie antibakteriálnych, hypoalergénnych a odolných. Matrac s rozmermi 80 x 140 umožňuje aj rovnomerné rozloženie tlaku, čím poskytuje väčší komfort spánku. Pred jeho výberom venujte okrem iného pozornosť hustote peny. 

Ako si vybrať správny matrac?

Matrac s rozmermi 80 x 140 umožňuje voľnú cirkuláciu vzduchu a zároveň nezachytáva vlhkosť. Latexové matrace sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči deformácii, takže vydržia niekoľko rokov. Nezabudnite pravidelne kontrolovať stav matraca. Deformácia zabraňuje stabilnej podpore tela, čím používateľovi hrozia problémy s chrbticou.

Matrace 80 x 140 - tipy pre rodičov

Skôr ako vyberiete matrac 140 x 80 pre svoje dieťa, venujte pozornosť jeho tvrdosti. Príliš mäkký matrac prispieva k vzniku posturálnych chýb. Na druhej strane, príliš tvrdý matrac môže vyvíjať tlak na cievy, čo môže mať za následok znecitlivenie končatín. Ponúkaný model je ideálny pre jedno detské lôžko a poskytuje pohodlné prostredie na spanie a odpočinok. Či už si vyberiete matrac 80 x 140 z polyuretánovej alebo latexovej peny, venujte pozornosť jeho hustote. Uvedený parameter sa označuje písmenom T alebo HR a číslicami. Hustota peny by mala byť minimálne 

25 kg/m3, pretože to zabezpečí dostatočnú oporu pre chrbticu. Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom