Matrace kokosové 160x200 cm

Ako sa vyrába kokosový matrac 160 × 200? Môže ísť o jednovrstvový matrac, ktorý je celý vyplnený kokosovou rohožou - zvyčajne ide o topper alebo matracovú podložku, ktorá zvyšuje tvrdosť spacieho povrchu. Kokosové matrace sa môžu nazývať aj penové matrace alebo taštičkové matrace vystužené vrstvou kokosového vlákna - všetky kokosové matrace 160 × 200 nájdete v tejto kategórii. Ide o poťahy na manželské postele alebo široké jednolôžkové postele. Poobzerajte sa a vyberte si model, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a preferenciám.

Filtr dle ceny:

164,00 €

666,00 €

Celkový počet výrobkov: 24

Celkový počet výrobkov: 24

Sú kokosové matrace pohodlné?

 • Ak dávate prednosť tvrdšiemu povrchu na spanie - na úrovni H4 alebo najvyššej H5, kokosový matrac 160 × 200 je dobrou voľbou.
 • Kokosové matrace sa odporúčajú pre ťažšie osoby, nad 80-90 kg, hoci spodná hranica je veľmi individuálna a závisí od mnohých faktorov (výška, vek alebo pohlavie).
 • Kokosové rohože možno odporučiť aj starším ľuďom, chorým a tým, ktorí potrebujú odpočinok na lôžku. Pozrite si aj naše zdravotné matrace
 • Ide o mimoriadne priedušné materiály - kokosové vlákno podporuje správne vetranie matraca, preto sa výrobky odporúčajú ľuďom s nadmerným potením.
 • Kokosové matrace sa tiež považujú za antialergické. Kokos obsahuje minerálne soli, ktoré neutralizujú baktérie, plesne a roztoče.

Ako sa vyrábajú pohodlné kokosové matrace 160 × 200? 

Vložky z kokosového vlákna v matracoch 160 × 200 sú zvyčajne jednou z použitých vrstiev. Môžu dopĺňať matrace z PUR polyuretánovej peny, termoelastických pien VISCO aj moderné chladivé latexové výplne. Treba dodať, že môžu matrac vystužiť na jednej alebo oboch stranách. Spevňujú celú konštrukciu bez toho, aby matrac prišiel o pohodlie a pružnosť. Kokosové matrace môžu samozrejme dopĺňať aj zónové taštičkové matrace a klasické pružinové matrace. Popis jednotlivých modelov nájdete po prechode na konkrétny výrobok.

Kokosové matrace 160 × 200 - cena

Ceny kokosových matracov 160 × 200 sa veľmi líšia a závisia od celkovej konštrukcie. Napríklad:

 • Najlacnejšie sú kokosové toppery alebo jedno- či dvojvrstvové topperové matrace, ktoré spevňujú povrch na spanie,
 • Matrace z PUR peny s kokosovou vrstvou sú ekonomickou možnosťou, zatiaľ čo matrace z vysoko odolnej peny HR, ktoré sú zároveň odolnejšie, bývajú o niečo drahšie.
 • Najdrahšie matrace bývajú viacúrovňové, napr. s termoelastickou penou VISCO a chladivou latexovou penou pre maximálny komfort spánku.

Kokosové matrace 160 × 200 môžu kombinovať rôzne technológie a ich cena závisí od počtu použitých vrstiev a ďalších zariadení (chladiace rohože, rohože s aloe, zónová konštrukcia atď.).

Na čo sa zamerať pri výbere pohodlného matraca z kokosového vlákna 160 × 200?

 • Venujte pozornosť nielen rozmerom matraca, ale aj jeho výške. Tento parameter môže byť pre konštrukciu postele významný.
 • Skontrolujte tvrdosť matraca, napr. H3, H4, H5 - môže byť rovnaká alebo rozdielna na oboch stranách. Odporúčaná tvrdosť matraca závisí okrem iného od vašej hmotnosti.
 • Pozornosť venujte aj nosnosti matraca, t. j. hmotnostným kategóriám.
 • Je to zónový matrac? Takýto model poskytuje diferencovanú podporu každej zóne tela, čo umožňuje plnohodnotný odpočinok každú noc.
 • Ako je matrac skonštruovaný? Poskytuje priedušnosť, správnu oporu chrbta?
 • chladiace vlastnosti?
 • Je určený pre jednu alebo dve osoby?

Všetky parametre sú dôležité, pretože kvalita kokosového matraca 160 × 200 určuje kvalitu vášho spánku každú noc. Prezrite si túto kategóriu a nájdite najlepší matrac z kokosového vlákna na posteľ 160 × 200 cm. Hľadáte iné rozmery? Tu nájdete všetky kokosové matrace.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

 • dobierkou
 • prevodom