Sendvičové matrace

Vrstvové matrace, známe aj ako "sendvičové" matrace, sa skladajú z kombinácie rôznych vrstiev, ktoré tvoria štruktúru podobnú sendviču - odtiaľ pochádza ich názov. Ich konštrukcia umožňuje kombináciu rôznych typov pien, čo umožňuje prispôsobiť tvrdosť matraca individuálnym preferenciám používateľov. Preto sú "sendvičové" (vrstvené) matrace v súčasnosti veľmi obľúbené.

Filtr dle ceny:

73,00 €

360,00 €

Celkový počet výrobkov: 12

Celkový počet výrobkov: 12

Ako vyzerá konštrukcia vrstveného matraca?

Vrstvové matrace sa skladajú z niekoľkých vrstiev rôznych typov pien, ktoré vytvárajú kompaktnú štruktúru. Stredná časť matraca zvyčajne obsahuje vrstvu peny, ktorá dodáva matracu celkovú pevnosť a stabilitu. Vrchné vrstvy matraca pozostávajú z pien s rôznymi vlastnosťami, ako je latex, spevňujúca vrstva z kokosu, pamäťová pena alebo termoelastická pena.

Konštrukcia matraca má veľký vplyv na pohodlie spánku a zdravie používateľa. Matrac sa delí na vrstvy a základné delenie je nasledovné:

  • základná - podporná vrstva,
  • komfortná vrstva.

Prečo vrstvy matraca ovplyvňujú pohodlie spánku?

Hlavnou funkciou tejto vrstvy je poskytnúť spiacemu optimálnu oporu. Dobrý matrac by sa mal dobre prispôsobiť polohe spiacej osoby a zároveň poskytovať správnu oporu chrbta, čo umožňuje zachovať prirodzené zakrivenie chrbtice. Majte na pamäti, že kvalita výplne bude rozhodovať o našom pohodlí, ale nielen o ňom, pretože dobre zvolená základná vrstva pomáha zmierňovať bolesti a pôsobí proti ochoreniam kostry.

Napríklad latexová pena použitá v jednej z vrstiev umožní matracu lepšie sa prispôsobiť polohe tela. Dôležité je, že sa potom zvýši bodová elasticita, čo je dôležité najmä pri používaní samotného matraca. Tým sa chrbtici poskytne potrebná opora.

Ak používate matrac pre dvoch, takéto lôžko zníži pocit pohybu jednej osoby druhou. Stojí za to vedieť, že napríklad vrstva z kokosovej mriežky ovplyvní tvrdosť matraca, zatiaľ čo penový obklad urobí matrac mäkším.

Vlastnosti a výhody vrstvených matracov

Použitím rôznych typov pien vo vrstvenom matraci môžu výrobcovia ponúknuť používateľom široký výber úrovní tvrdosti - to umožňuje prispôsobiť matrac individuálnym ortopedickým potrebám každého používateľa. Vďaka možnosti nastavenia tuhosti sú vrstvené matrace ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú individuálny a ideálny matrac pre seba, čo zaručuje maximálny komfort spánku.

Výhody pre používateľov

Vrstvové matrace sú inovatívnym riešením, ktoré kombinuje rôzne typy pien a vytvára tak pohodlný a dokonale prispôsobený povrch na spanie. Vďaka vhodne zvolenej úrovni tvrdosti sa matrac stane ideálnym spoločníkom na spanie pre ľudí, ktorí bojujú s bolesťami chrbta a ortopedickými ochoreniami. Umožní používateľom prispôsobiť tvrdosť matraca vlastným preferenciám, čo má pozitívny vplyv na pohodlie spánku.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom