Aké rituály stojí za to zaviesť do svojej večernej rutiny?

Pripravte sa na ďalší deň – ako to robíte?

Plánovanie je prvým krokom vo vašej večernej rutine, ktorý by nemal chýbať. Napísanie zoznamu vecí, ktoré musíte urobiť nasledujúci deň, vám pomôže lepšie sa zorganizovať. Ak si správne vypracujete plán činností, vyhnete sa stresu z obáv, že nejakú úlohu nesplníte, a určite na žiadnu z nich nezabudnete. Pripravte si plán na nadchádzajúci deň a vaše rána budú príjemné a bez stresu.

Ako najlepšie relaxovať po náročnom dni?

Na konci dňa si nájdite viac času na odpočinok. Kúpeľ za sprievodu upokojujúcej hudby vám pomôže uvoľniť sa a relaxovať po náročnom dni. Máte chvíľku pre seba? Starajte sa o svoje zdravie a pohodu. Snažte sa udržiavať správnu hydratáciu pitím vody alebo bylinného nálevu, ktorý nebude stimulovať. Nezabudnite na ľahkú a výživnú večeru.

Upokojenie - ako obmedziť podnety?

V práci aj doma nás všade naokolo rozptyľuje veľa vecí - počítače, chytré telefóny a televízie. Dbajte preto na to, aby ste sa upokojili. Nadmerná stimulácia zvyšuje stres a sťažuje telu regeneráciu. Asi 2h pred spaním sa vzdajte monitorov, rádia a hlasnej hudby. Je tiež dobré stlmiť svetlo, aby telo vedelo, že sa blíži čas odpočinku.

Čítanie kníh - pomáha pri spánku?

Čítanie podnecuje predstavivosť a uvoľňuje. Nepoužívajte však svietiace zariadenia, ako sú tablety alebo telefóny, pretože vyžarujú škodlivé modré svetlo. Ich obmedzením si uľahčíte zaspávanie a tiež zlepšíte kvalitu svojho spánku. Čítajte tlačené knihy alebo používajte špeciálne čítačky, ktorých displeje imitujú list papiera. Niekoľko desiatok minút v tichu s knihou vás uvoľní, upokojí a odvedie vašu myseľ od starostí a stresu.

Aromaterapia - je účinná?

Všetky činnosti pred spaním je dobré vykonávať v spoločnosti upokojujúcich esenciálnych olejov, ktoré zlepšujú náladu. Aromaterapia má široké využitie – niektoré oleje majú antibakteriálne, protizápalové a protiplesňové účinky. Okrem toho znižujú stres, čím zlepšujú kvalitu spánku. Jedným z najčastejšie používaných éterických olejov v aromaterapii je levanduľový olej, pretože znižuje stres a napätie. Rovnako účinný je aj borievkový olej, ktorý má antistresové vlastnosti.

Jóga - ako znižuje stres?

Tesne pred spaním sa neodporúča intenzívna fyzická námaha, ale relaxačné cvičenia, ako je joga, majú na odpočinok veľmi pozitívny vplyv. Táto starobylá technika práce s telom a mysľou kombinuje dychové cvičenia, meditáciu a ásany. Jóga znižuje stres a môže výrazne zlepšiť kvalitu spánku.

Meditácia - stojí to za to?

Rovnako ako joga pomáha meditácia upokojiť myseľ. Učí vás žiť tu a teraz, takže pravidelné cvičenie uľahčuje odstup od problémov a znižuje stres. Preto sa oplatí zaradiť meditáciu do večernej rutiny, aby ste si zaistili kvalitný spánok.

Čo ešte môžete urobiť pre to, aby ste sa dobre vyspali?

Vytvorte si správne podmienky na spánok, aby sa vaše telo mohlo správne zotaviť. Znížte teplotu v spálni a vyvetrajte ju. Nezabudnite aspoň raz týždenne vymeniť posteľnú bielizeň za čerstvú. Zaistite, aby v spálni neboli žiadne rušivé elementy - televízia, rádio alebo telefón. Svetlo by malo byť mäkké a nedráždivé. Spite na pohodlný matrac, ktorý vyhovuje vašim preferenciám. Pokiaľ si lámete hlavu s výberom tej ideálnej, využite konfigurátor alebo sa obráťte na našu infolinku. Poradcovia vám pomôžu vybrať ideálny matrac pre vašu hmotnosť, výšku a potreby.

Nezabudnite, že o ráno plné energie sa môžete postarať už večer, keď si doprajete chvíľku odpočinku. Preto si na konci dňa nájdite viac času pre seba, aby ste si po náročnom dni oddýchli a pripravili svoje telo na regeneračný spánok. Vyberte si rituály, ktoré vám najlepšie vyhovujú.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom