Aké zrkadlo si vybrať do kúpeľne?

Zrkadlo v kúpeľni je nevyhnutnosťou. Je užitočné pre členov domácnosti počas kozmetických procedúr, nanášania make-upu alebo holenia. Montáž zrkadla dopĺňa dizajn miestnosti a zároveň ju opticky zväčšuje. Zaujíma vás, ako vybrať model, ktorý bude plniť úžitkovú funkciu a zároveň ozdobí váš interiér? Nechajte si poradiť!

Ktoré zrkadlo do kúpeľne? Tipy na dizajn

Zariaďovanie malej kúpeľne je pomerne náročné, pretože každý centimeter sa počíta. Môžete do nej umiestniť zrkadlovú skrinku s osvetlením. Je to skvelý spôsob, ako si uložiť potrebné veci a zároveň opticky zväčšiť miestnosť. Zrkadlo do malej kúpeľne by malo mať hrúbku aspoň 4 cm, aby dodalo miestnosti hĺbku. Zaujíma vás, či môže byť zrkadlo širšie ako umývadlo? Interiéroví dizajnéri pripomínajú, že by malo byť rovnomerné alebo o niečo užšie. Predtým, ako sa vyberiete na nákupy, nezabudnite si umývadlo zmerať.

Dobre zvolené kúpeľňové zrkadlá spolu s osvetlením zvýrazňujú dizajn interiéru. Na druhej strane, nesprávny výber zmarí všetko úsilie vynaložené na zariadenie miestnosti. Zo širokej ponuky zrkadiel sa vám môže zatočiť hlava, preto vám poradíme, ako si vybrať elegantné a funkčné zrkadlo. Ak máte veľkú kúpeľňu, môžete do nej umiestniť dve umývadlá. V tejto situácii si vyberte jedno veľké zrkadlo alebo dva menšie kusy. Nezabudnite ich zavesiť v rovnakej výške.

Ako vybrať zrkadlo do malej kúpeľne?

V malých miestnostiach sa najlepšie hodia oválne alebo okrúhle zrkadlá. Môžete tiež zvážiť kúpu obdĺžnikového modelu. Zrkadlo do malej kúpeľne opticky zväčší interiér, najmä ak pod neho umiestnite bielu skrinku so zlatými alebo kovovými akcentmi. V akej výške zavesiť zrkadlo v kúpeľni? Zrkadlo namontujte 20 cm nad umývadlo, aby sa ľahšie udržiavalo čisté. Nezabudnite zrkadlo prispôsobiť výške členov vašej domácnosti. Uľahčíte im tak starostlivosť o telo.

Ako vybrať zrkadlo do veľkej kúpeľne?

Priestranný interiér poskytuje voľnosť usporiadania. Zrkadlo si môžete vybrať v ľubovoľnom tvare a veľkosti, takže ho ľahko prispôsobíte interiéru miestnosti. Je veľké zrkadlo nad umývadlom dobrý nápad? Členom vašej domácnosti to uľahčí vykonávanie každodennej starostlivosti a hygieny. Kde kúpiť zrkadlá do kúpeľne? Určite sa oplatí staviť na obchody, ktoré spolupracujú so skúsenými výrobcami. Zrkadlo do kúpeľne by malo spájať estetické a praktické vlastnosti. Môžete ho prilepiť na stenu pomocou neutrálneho silikónu alebo špeciálneho lepidla.

V akej výške mám zavesiť zrkadlo v kúpeľni?

Aký typ zrkadla by som mal nainštalovať do svojej kúpeľne? Odborníci odporúčajú, aby bolo široké 40-80 cm a hrubé aspoň 4 mm. Takéto rozmery umožňujú pohodlné používanie zrkadla. V akej výške by som mal namontovať zrkadlo do kúpeľne? Všeobecne platí, že horný okraj by mal byť približne 2 m nad podlahou a dolný okraj by mal byť aspoň 120 cm. Zaujíma vás, v akej výške by malo byť vaše zrkadlo v kúpeľni?

Ak sú členovia vašej domácnosti značne vysokí, zaveste panel tak, aby vzdialenosť medzi jeho spodným okrajom a umývadlom bola 25-30 cm. To zabezpečí, že nebudete musieť neustále čistiť zrkadlo v kúpeľni. Uistite sa, že visí rovnomerne medzi úrovňou umývadla a hornou svetelnou lištou. Kúpeľňový koberček zútulní interiér, preto ho zahrňte do dizajnu miestnosti, najmä ak nemáte podlahové kúrenie. Takto nebudete musieť stáť bosými nohami na studených dlaždiciach. Pred výberom koberčeka skontrolujte, či je vyrobený z materiálu odolného voči vlhkosti.

Kúpeľňové zrkadlo - čo by som mal zvážiť pri kúpe?

Veľkosť zrkadiel v kúpeľni závisí nielen od veľkosti miestnosti, ale aj od jej účelu. Ak zariaďujete interiér pre hostí, môžete si vybrať menší model, ktorý bude užitočný na každodennú hygienu. Aké zrkadlo by ste si mali vybrať do malej kúpeľne? Zrieknite sa modelu s hrubým rámom, ktorý interiér zahltí, a vyberte si jemnejší variant.

Pri hľadaní zrkadla do malej kúpeľne nezabudnite na proporcie. Veľký model v drevenom ráme bude interiér preťažovať. Skôr ako sa pustíte do hľadania, zmerajte si stenu, na ktorú chcete zrkadlo zavesiť. Zmerajte aj šírku umývadla alebo skrinky, ktorá má byť pod ním. Oplatí sa do kúpeľne inštalovať biokrb? Tento spotrebič je bezpečný a ľahko sa používa. Biopalivo počas prevádzky spotrebiča horí a nevypúšťa toxické látky. Biokrb prináša do kúpeľne útulnú atmosféru. Môžete si tak byť istí, že vám po vystúpení z vane alebo sprchy nebude zima.

Zrkadlá v kúpeľni - neoddeliteľný dizajnový prvok

Zaujíma vás, čo treba zvážiť pri kúpe zrkadla do kúpeľne? Najdôležitejšie je zvážiť nasledujúce faktory:

Ak zariaďujete malú kúpeľňu, hľadajte zrkadlovú skrinku, ktorú môžete zavesiť nad umývadlo. Získate tak ďalší úložný priestor na kozmetiku a doplnky na líčenie. Upustite od klasického zrkadla v ozdobnom ráme. Nielenže zaberá veľa miesta, ale aj opticky zmenšuje miestnosť.

Aké zrkadlo nainštalovať nad umývadlo?

Veľké zrkadlo nad umývadlom má nielen praktickú funkciu, ale stáva sa aj dekoratívnym prvkom. Umožňuje vidieť celú vašu siluetu a zároveň robí interiér priestranným. Nezabudnite však zrkadlo namontovať tak, aby ste ho pri čistení nepoškodili. Veľkosť zrkadla prispôsobte účelu vašej kúpeľne. Ak sa má používať ako kúpacia miestnosť, vyberte veľké krištáľové zrkadlo. Namontujte ho oproti vani, aby ste dosiahli jedinečný efekt.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom