Ako odstrániť nepríjemný zápach z matraca?

Ako dôkladne vyčistiť matrac?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa vysporiadať so zapáchajúcim matracom. Najprv začnite štandardnými krokmi, ktoré podnikáte pri upratovaní spálne. Najprv vyperte lôžkoviny, vankúše a prikrývku. Potom prejdite na čistenie poťahu a samotného matraca. Poťah odoberte a vyperte ho v práčke. Pokiaľ nemáte tak veľký bubon práčky, vezmite poťah do práčovne. Predovšetkým na poťahu sa hromadia baktérie, prach a roztoče. Absorbuje vlhkosť z vášho tela, takže je veľmi pravdepodobné, že je zdrojom zápachu. Problém by mal zmiznúť, akonáhle poťah vyperiete.

Stále pociťujete zatuchnutý zápach? Potom sa postarajte o hygienu svojho matraca. Keď zložíte poťah, nechajte matrac dýchať. Vyvetrajte ju tak, že v miestnosti otvoríte okno. Raz za čas ju otočte, aby sa každá strana osviežila. Čerstvý vzduch uľahčí únik vlhkosti a zbaví ju baktérií. Nezabudnite ju tiež dôkladne povysávať hubicou určenou na čalúnenie. Pri upratovaní spálne neprehliadnite rám postele. Akákoľvek nečistota zo spálne, ktorá sa dostane do matraca, sťaží jej udržiavanie v čistote.

Zápach moču - ako ho odstrániť?

Spia u vás v posteli aj deti a zvieratá? Nepríjemný zápach, ktorý cítite, môže byť moč. Rozhodne nie je príjemný a sťažuje pohodlný odpočinok. Aby sa vaša posteľ stala opäť príjemným miestom, treba konať. Ako teda odstrániť zápach moču z vašej postele? Prvou bariérou proti znečisteniu je už spomínaný poťah. Pri používaní matraca by ste sa ho nemali vzdávať. Zaujíma vás, ako sa zbaviť zatuchnutého zápachu a zápachu moču zároveň? Na rôzne pachy a škvrny dobre zaberá jedlá sóda. Po dôkladnom vysatí posypte matrac jedlou sódou. Počkajte minimálne dve hodiny a potom ju znova vyluxujte. Škvrny sa najlepšie čistia mokrou cestou. Na škvrnu naneste zmes 2 polievkových lyžíc jedlej sódy a trochy vody. Počkajte asi 30 minút a potom postriekané miesto utrite handričkou alebo špongiou.

Výmena za nový - kedy?

Ak váš matrac stále zapácha a vy neviete, ako odstrániť zatuchnutý zápach, ktorý z neho vychádza, pravdepodobne ho budete musieť vymeniť za nový. U obťažujúcich zápachov, ktoré nemožno odstrániť, je kúpa novej najlepšou voľbou. Získate tak istotu, že vás nebudú ohrozovať žiadne mikroorganizmy. Nezabudnite sa o matrac riadne starať a pravidelne ho čistiť. Pokiaľ nebudete dbať na jej hygienu, môže nahromadená vlhkosť spôsobiť plesne. V takom prípade neotáľajte s kúpou nové, pretože spanie na plesnivý a premočený matrac je pre vaše zdravie veľmi nebezpečné. Zaistite správne prostredie pre spánok a nezabudnite ju často vetrať. Používajte toppery a vodeodolné chrániče matracov, aby ste zabránili prenikaniu baktérií, prachu a vlhkosti do matraca. Tieto doplnky je možné ľahko vyčistiť alebo vymeniť bez toho, aby vznikli vysoké náklady.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom