Ako vybrať matrac pre svoje dieťa?

Spánok je veľmi dôležitý pre správny vývoj vášho dieťatka, preto by ste mali vybrať správny matrac. Hľadajte model, ktorý zaručuje bezpečný a pohodlný spánok. Venujte pozornosť aj tomu, či sa dá ľahko čistiť, najmä ak ste rodičom malého alergika. Zistite, ako prispôsobiť matrac veku a potrebám vášho dieťaťa!

Matrac pre dieťa - ktorý si vybrať?

Matrac pre dieťa by mal byť hladký a stredne tvrdý, aby poskytoval rovnomernú oporu celému telu. Pred jeho výberom venujte pozornosť tomu, či je vyrobený z priedušného, antibakteriálneho materiálu. Najlepší matrac pre deti je vyrobený z hypoalergénneho materiálu, takže sa na ňom nezachytáva prach a roztoče. Takto nespôsobuje nádchu, kýchanie, bolesti hlavy, slzenie očí ani svrbenie. Aký matrac pre 6-ročné dieťa kúpiť? Penové modely sú veľmi obľúbené, pretože podporujú správnu cirkuláciu vzduchu. Okrem toho sa dajú ľahko čistiť, čím zabezpečujú pohodlný spánok.

Čo by som mal zvážiť pri výbere najlepšieho matraca pre svoje dieťa?

Chcete kúpiť matrac pre svoje dieťa? Aký model by ste mali vybrať pre svoje dieťatko? Nezabudnite, že by mal byť aspoň o 20 cm dlhší, ako je výška vášho dieťaťa. Matrace 80x200 alebo 90x200 umožňujú zaujať správnu polohu na spanie. Aký typ matraca pre 4-ročné dieťa kúpiť? Vyberte si model vyrobený z vysokoelastickej peny, ktorá reaguje na tlak a keď tlak ustane, okamžite sa vráti do pôvodného tvaru. Dobrý matrac poskytuje správnu oporu chrbtici a zároveň nevystavuje malého alergika alebo astmatika nepríjemným príznakom. 

Aký matrac pre dieťa si mám objednať? Mnoho rodičov si vyberá latexový model, ktorý umožňuje voľnú cirkuláciu vzduchu. Okrem toho vykazuje hypoalergénne vlastnosti a poskytuje stabilnú oporu chrbtici. Čím sa vyznačuje najlepší matrac pre dieťa? Kvalitný model reaguje na tlak tela používateľa, čím podporuje zdravý vývoj. Penové matrace sú tiež veľmi obľúbené a cenovo atraktívne. Pred výberom venujte pozornosť hustote peny. Čím vyššia hustota, tým lepšie. Tým sa zabezpečí, že sa matrac nebude deformovať. 

Aký matrac si má vybrať 4-ročné dieťa?

Ktorý matrac pre 4-ročné dieťa? V tomto období sa batoľa intenzívne vyvíja, preto sa postarajme o jeho pohodlie pri spánku. Pri výmene nábytku v detskej izbe nezabudnite kúpiť aj nový matrac. Môžete tiež investovať do nepremokavého poťahu, ktorý ochráni jeho povrch pred znečistením. Pred výberom matraca pre 4-ročné dieťa venujte pozornosť parametrom, ako napr:

Odborníci neodporúčajú vyberať vreckové matrace pre malé deti. Odborníci pripomínajú, že sa na nich môžu hromadiť baktérie a roztoče a zhoršovať príznaky alergie. Premýšľate, aký matrac kúpiť pre 4-ročné dieťa? Venujte pozornosť modelu z termoelastickej peny, ktorá sa ohýba pod vplyvom teploty a tlaku.

Aký matrac pre 6-ročné dieťa? Tipy

Ktorý matrac pre dieťa vo veku 6 rokov? Pri hľadaní správneho výrobku sa riaďte telesnou hmotnosťou svojho dieťaťa. Ak váži menej ako 60 kg, vyberte si model H1. Venujte pozornosť tomu, či matrac poskytuje dobrú oporu tela. Vaše dieťa by sa doň nemalo prepadnúť, ale ani by nemalo mať pocit, že leží na podlahe. Alebo si vyberte obojstranný model, aby ste mohli nastaviť tvrdosť podľa potrieb vášho dieťaťa. 

Mnohí rodičia si kladú otázku: aký matrac pre 6-ročné dieťa by mali kúpiť? Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, skontrolujte typ výplne daného modelu. Tým sa uistíte, že u vášho dieťaťa nespôsobí alergickú reakciu. V tomto prípade dobre funguje penový matrac.

Najlepší matrac pre vaše dieťa - tipy pre nových rodičov

Hľadáte dobrý matrac pre svoje dieťa? Ktorý by ste mali vybrať pre svojho novorodenca? V tomto prípade sa osvedčí matrac s kokosovou vrstvou, ktorá dokonale prepúšťa vzduch. Tá chráni matrac pred vlhkosťou a zároveň zabraňuje množeniu baktérií, plesní a roztočov. Vysoko elastický penový matrac bude dobre fungovať pre deti všetkých vekových kategórií. Umožňuje im nielen zaujať správnu polohu, ale aj voľne prúdiť vzduch. Nezabudnite, že deti rýchlo rastú, preto môžete kúpiť o niečo väčší model.

Dobrý matrac umožňuje správnu cirkuláciu vzduchu, čím zabraňuje množeniu mikroorganizmov. Je dôležité poznamenať, že bude dobre fungovať aj v horúcom počasí. Týmto spôsobom predídete prehriatiu vášho dieťatka a zaistíte tak jeho bezpečnosť.

Najlepší matrac pre deti - čím by ste sa mali pri kúpe riadiť?

Aký matrac pre dieťa podporuje zdravý vývoj? HR pena sa vyznačuje vysokou pevnosťou a pružnosťou, takže podporuje pohybovú aktivitu vášho batoľaťa. Nešetrite na matraci pre svoje dieťa. Zabezpečíte tak jeho bezpečnosť a pohodlie. Vyspaté batoľa má dobrú náladu a ľahšie sa učí nové veci. Hľadáte matrac pre svoje dieťa? Aký by ste mali vybrať, aby ste svoje dieťa nevystavili riziku vzniku posturálnych chýb? Hľadajte model, ktorý poskytuje správnu oporu pre chrbticu. Ideálny matrac poskytuje pocit mäkkosti, ale zároveň zabraňuje prepadávaniu do postele. Týmto spôsobom nevystavuje vaše dieťatko riziku vzniku posturálnych chýb.

Najlepší matrac pre dieťa je vyrobený z pamäťovej peny, ktorá sa dokonale prispôsobí telu používateľa. Takto umožňuje batoľaťu zaujať správnu polohu na spanie. Niektoré modely sa rýchlo deformujú, čím prispievajú k vzniku posturálnych chýb. Malé deti sú náchylnejšie na vznik alergénov a príznaky sa často zhoršujú počas spánku. Matrac sa môže rýchlo stať živnou pôdou pre baktérie a roztoče, preto sa oplatí vybrať hypoalergénny model. Týmto spôsobom nevystavíte svoje dieťatko nepríjemným príznakom. Takýto matrac bráni šíreniu mikroorganizmov, a preto poskytuje optimálne podmienky na spánok.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom