Aký matrac vybrať pre teenagera?

Výber matraca - čo by som mal zvážiť?

Spánok je pre zdravý vývoj dospievajúcich veľmi dôležitý, pretože práve počas spánku môže telo správne regenerovať, aby bolo pripravené na ďalší deň plný fyzickej a duševnej aktivity. Dostatočný nočný odpočinok tiež podporuje pamäť a koncentráciu, preto by matrace pre dospievajúcich mali byť pohodlné a prispôsobené ich potrebám. Zaujíma vás, ktorý matrac pre teenagerov bude vhodný? Zvážte nasledujúce.

·Výška a hmotnosť

To sú zásadné faktory pri výbere matraca, a to nielen pre mladých ľudí. Čím vyššia je hmotnosť, tým tvrdší by mal byť povrch, na ktorom spíte. Teenageri rastú veľmi rýchlo, preto sa oplatí zvoliť o niečo dlhší matrac, ktorý nebudete musieť po roku či dvoch vymeniť. Nie ste si istí, ako nájsť správnu dĺžku? Predpokladá sa, že matrac by mal byť o 20 cm dlhší ako výška osoby, ktorá na nej bude spať. Ako náhradné však môžete ľahko zvoliť o niečo väčšiu.

·Individuálne potreby

Pokiaľ má vaše dieťa napríklad problémy s chybou držania tela, oplatí sa pred výberom matraca navštíviť lekára, ktorý vám poradí, aký model vybrať.

·Alergia

Alergikom sa odporúča používať matrace s ideálnou cirkuláciou vzduchu a antialergickým poťahom. Dobrou voľbou je poťah s iónmi striebra, ktorý obmedzuje rast baktérií. Zásadné je však udržiavať dobrú hygienu matraca, aby sa v nej nehromadili roztoče a baktérie.

·Rozpočet

Existuje pomerne dosť modelov, ktoré sú pomerne drahé – obvykle majú mnoho vrstiev s jedinečnými vlastnosťami. Dobrý matrac však nemusí byť vôbec drahý. V našej ponuke nájdete množstvo matracov pre deti a mládež, ktoré sú pre nich bezpečné a nezaťažia vašu peňaženku.

Spánok je veľmi individuálna záležitosť, ale počas dospievania sa potreba množstva spánku zvyšuje. Dospievajúci sú schopní spať až dvanásť hodín denne a je to úplne normálne. Dostatočný odpočinok znižuje riziko podráždenosti a nesústredenosti. Pohodlná posteľ a množstvo spánku sú jedny z najdôležitejších faktorov, ktoré ovplyvňujú, či bude mať dieťa počas dospievania dostatok spánku. Zdravý spánok zaistí, že bude počas dňa produktívny a bude mať dostatok energie na školu, šport alebo mimoškolské aktivity. Mnoho modelov má svaly uvoľňujúce vlastnosti, čo je ďalšou výhodou pre tých, ktorí športujú.

Mladí ľudia majú v dnešnej dobe stále viac mimoškolských aktivít a sú ovplyvňovaní mnohými podnetmi (všadeprítomné elektronické zariadenia). K tomu sa pridávajú hormonálne zmeny. To všetko má za následok zvýšenú únavu a stres, preto je vhodné zaistiť mladým ľuďom dobré podmienky na odpočinok. Správne matrace pre mladých ľudí majú veľmi veľký vplyv na ich kvalitný odpočinok a regeneráciu. Treba však mať na pamäti aj ďalšie faktory. Spánok u dospievajúcich môže byť narušený stresom, neskorým ľahnutím do postele, ťažkými večerami a používaním smartfónov. Zaistite preto, aby si vaše dospievajúce dieťa uvedomovalo dôležitosť spánku, dôsledky jeho nedostatku a čo sa dá urobiť pre zlepšenie jeho kvality. Tým zaistíte, že nebude počas dňa pretiahnuté a zlepší sa jeho sústredenie a pamäť.

Kvalitu spánku dospievajúcich ovplyvňuje mnoho faktorov – úroveň stresu, fyzická aktivita, hormonálne zmeny, strava a správna posteľ. Premýšľate, aký matrac pre dospievajúcich vybrať? Môžete využiť napr. konfigurátor, kde si ľahko vyberiete ten správny model podľa váhy, výšky alebo rozpočtu.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom