Bolesť krku po spánku - ako sa jej zbaviť?

Ak často trpíte bolesťami krku po spánku, nepochybne vás zaujíma, ako sa s nimi vysporiadať. Nepríjemné pocity sú často spôsobené sedavým spôsobom života, stresom a nesprávnou polohou pri spánku. Čo môžete urobiť, aby ste si pomohli? Investujte do kvalitného matraca, ktorý zmierni tlak na vaše svaly. Pamätajte, že prevencia je lepšia ako liečba. Tu je niekoľko tipov, ako zmierniť rannú bolesť krku.

Bolesť krku po vstávaní - príčiny

Uvedené ochorenia sú zvyčajne spôsobené nesprávnou polohou pri spánku. Ak sa im chcete vyhnúť, investujte do kvalitného ortopedického matraca. Po zakúpení matraca zvyčajne nepohodlie zmizne v priebehu niekoľkých dní. Niekedy však môžu znamenať vážny zdravotný problém. Bolesti krku pri krútení hlavou niekedy vyžarujú do ramien alebo hornej časti chrbta a nie je nezvyčajné, že sa nepríjemné pocity zhoršia, ak dlho sedíte alebo ležíte v jednej polohe. V prvom prípade môžete vyskúšať domáce prostriedky. Ak však bolesť zosilnie alebo pretrváva, dohodnite si stretnutie s lekárom.

Bolesť krku po spánku - ako ju zmierniť?

Ako zmierniť bolesť krku pri krútení? Nepríjemné pocity môžu byť spôsobené nesprávnou polohou pri sledovaní televízie, používaní smartfónu alebo notebooku a nezriedka je bolesť spôsobená chronickým stresom. Dbajte preto predovšetkým na správne držanie tela a každý deň si nájdite čas na oddych. Na boľavý krk môžete po spánku prikladať aj teplé alebo studené obklady. Ak zároveň pociťujete necitlivosť alebo svalovú slabosť, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Odborník určí príčinu vašich ťažkostí a v prípade potreby vás odošle k fyzioterapeutovi.

Keď pociťujete bolesť krku po spánku, môže sa vám zdať, že je ťažké zakloniť a otočiť hlavu - v dôsledku toho je riadenie vozidla oveľa ťažšie a niekedy dokonca nemožné a nepríjemné pocity vám tiež bránia sústrediť sa na prácu. Bolesť krku po spánku znižuje kvalitu vášho života, preto je dôležité prijať nápravné opatrenia. Pri kúpe matraca nezabudnite šetriť. Postaráte sa tým o svoje fyzické a duševné zdravie. Myslite na to, že je to investícia na dlhé roky do budúcnosti. Dobrý matrac si zachová svoje vlastnosti 7 až 10 rokov a na bolesť krku pri krútení hlavou za ten čas zabudnete.

Bolesť krku po nočnej prechádzke - ako sa jej zbaviť?

Ak sa po spánku často sťažujete na bolesti krku, mali by ste uvažovať o výmene matraca. Zaujíma vás, ako si vybrať správny model? V prvom rade ho prispôsobte svojej telesnej hmotnosti a obľúbenej polohe pri spánku. Ak radi ležíte na boku, vyberte si matrac z termoelastickej peny. Alebo dávate prednosť spánku na chrbte? Potom si vyberte latexový, penový alebo taštičkový model. Zvláštnu pozornosť venujte sedemzónovým matracom, pretože sa dokonale prispôsobia tvaru vášho tela.

Počas spánku sa môže spomaliť prietok krvi do krku, čo vedie k bolestivému znecitliveniu svalov. Ak si navyše vyberiete nesprávny vankúš a matrac, riskujete pretrvávajúce nepohodlie. Ak sa im chcete vyhnúť, vymeňte nepohodlnú posteľ za kvalitnejší kus lôžkového nábytku. Príliš mäkký vankúš neposkytuje dostatočnú oporu pre váš krk. Premýšľate, či by ste si mali kúpiť nový? Ak to chcete urobiť, vykonajte jednoduchý test. Ohnite vankúš a potom ho pustite. Ak sa rýchlo vráti do pôvodnej podoby, hľadajte pevnejší exemplár.

Domáce prostriedky na bolesť krku

Ak ste často v strese, môžete sa po spánku sťažovať na bolesť krku, preto sa snažte vyhradiť si aspoň 15-20 minút denne na relaxáciu. Môžete počúvať pokojnú hudbu, dať si horúci kúpeľ, ísť na prechádzku alebo cvičiť jogu. Chcete sa vyhnúť bolestiam krku po nočnej prechádzke? V prvom rade investujte do kvalitného latexového alebo taštičkového matraca, ktorý vám umožní zaujať pohodlnú polohu. Ak vás po spánku trápia chronické bolesti krku, objednajte sa na masáž. Môžete si tiež kúpiť ručný alebo elektrický masážny prístroj - tento prístroj uvoľňuje a regeneruje vaše svaly, a tak poskytuje úľavu. Šiju si tiež potierajte olejom z koriandra, eukalyptu alebo rozmarínu.

Čo pomáha pri bolesti krku po spánku?

Pamätajte, že lieky proti bolesti a dekongestíva zmiernia nepríjemné pocity, ale neodstránia príčinu problému. Dohodnite si stretnutie s ortopédom, ktorý stanoví diagnózu a naplánuje vhodnú liečbu. Odborník vám môže odporučiť liečbu magnetickou rezonanciou MBST.

Čo spôsobuje pravostrannú bolesť krku pri krútení? Tento typ ťažkostí je najčastejšie spôsobený zlým držaním tela, ktoré vedie k naťahovaniu alebo nadmernému svalovému napätiu. V takom prípade navštívte fyzioterapeuta, ktorý zvolí správnu liečbu podľa vašich potrieb. Pri bolestiach krku po spánku môžu pomôcť nasledujúce postupy:

Bolesť krku po vstávaní - ako ju riešiť?

Ako sa vyhnúť bolesti krku po spánku? Pravidelne sa naťahujte - uvoľníte tak svaly a zväčšíte rozsah pohybu. Spanie na chrbte vám umožní rovnomerne rozložiť váhu tela, a tým zmierniť zaťaženie svalov a kĺbov. Táto poloha minimalizuje tlak na vnútorné orgány a zároveň umožňuje voľný prietok krvi - neodporúča sa však ľuďom, ktorí bojujú s apnoe, chrápaním alebo astmou. 

Trápia vás bolesti krku po spánku? Ako môžete zmierniť tento typ ťažkostí? Po prebudení si môžete dať teplú sprchu. Uvoľníte tak svalové napätie a zbavíte sa tak stuhnutosti krku. Prúd vody nasmerujte na bolestivú oblasť, aby ste rýchlo pocítili úľavu. Vykonajte aj niekoľko cvikov na naťahovanie krku a šije (najlepšie po predchádzajúcej konzultácii s fyzioterapeutom). 

Bolestivý krk po spánku - čo pomôže?

Ako sa zbaviť bolesti krku po spánku? V prvom rade venujte pozornosť tomu, či počas nočného odpočinku zaujímate správnu polohu. Priťahujte kolená k hrudníku, aby ste si pomohli udržať rovnú chrbticu. Nedávajte si ruky pod hlavu, pretože tým zaťažujete ramenný pletenec, ktorý ovláda ramenný pletenec. V prípade potreby si môžete kúpiť vyšší vankúš. Trpíte bolesťami krku po noci strávenej vonku? Ako sa jej môžete zbaviť? Prispôsobte matrac svojej telesnej hmotnosti, svojmu zdravotnému stavu a svojim preferenciám - tak si budete istí, že poskytuje správnu oporu pre vašu chrbticu.

Bolesť krku po spánku - praktické rady

Ak vás raz za čas po spánku zabolí krk, nemusíte sa obávať. Niekedy však môžu nepríjemné pocity značne sťažovať každodenný život. V takejto situácii pravdepodobne nebude stačiť kúpiť si nový vankúš. Navštívte svojho lekára alebo fyzioterapeuta, ktorý vám bude vedieť poradiť, aký ortopedický matrac si vybrať. Odborník vám môže odporučiť aj kolagénové injekcie na zmiernenie bolesti a zlepšenie rozsahu pohybu v krčnej chrbtici.

Bolesť krku pri krútení hlavou má tendenciu sa opakovať, preto sa oplatí zaviesť preventívne opatrenia. Ako si natiahnuť svaly po vstávaní? Postavte sa rovno a spustite ruky pozdĺž trupu. Pomaly otáčajte hlavu doľava, kým nepocítite jemné naťahovanie. V tejto polohe vydržte 10 až 20 sekúnd a pomaly otáčajte hlavu doľava. Celý proces niekoľkokrát zopakujte.

Bolesť krku po spánku - osvedčené spôsoby

Bolesť krku pri vstávaní môže signalizovať potrebu výmeny matraca - zvyčajne je potrebné kúpiť nový výrobok každých 6-7 rokov, kým stratí svoje vlastnosti. Bolesť krku na pravej strane pri otáčaní môže byť spôsobená natiahnutím svalov alebo väzov, tlakom na nerv alebo artritídou (zvyčajne sa takéto ťažkosti vyriešia konzervatívnou liečbou). Ak trpíte pretrvávajúcou bolesťou krku po spánku, navštívte svojho praktického lekára. Odborník vás požiada, aby ste hýbali hlavou zo strany na stranu a potom dopredu a dozadu. Okrem toho posúdi vaše držanie tela a symetriu tela. V prípade potreby vás odošle na ultrazvukové vyšetrenie, CT, MRI alebo röntgenové vyšetrenie.

Ak pociťujete bolesť krku po spánku, môžete robiť strečingové cvičenia. Nezabudnite im však predchádzať teplé obklady alebo niekoľkominútové zahriatie. Cvičenia vykonávajte ráno a večer. Niekedy je bolesť krku sprevádzaná necitlivosťou rúk a paží. Ak sa tak stane, prestaňte cvičiť a okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Aké cviky pomáhajú pri bolesti krku po spánku? Pomaly otáčajte hlavu doprava a v tejto polohe vydržte niekoľko sekúnd. Pozrite sa rovno pred seba a na chvíľu si odpočiňte. Tento úkon zopakujte 10 - 15-krát a potom vykonajte cvičenie na ľavom boku.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom