Matrac pre tehotné

Matrac pre tehotné - akú vybrať?

Ženy, ktoré sa rozhodnú stať sa matkami, si často uvedomujú, s akými ťažkosťami sa budú stretávať. Stále častejšie hľadajú informácie o tom, ako si v tomto náročnom období uľaviť. Nastávajúce matky potrebujú denne veľa spánku, takže výber správneho matraca pre tehotné ženy sa zdá byť zásadný. Akú si vybrať?

Musí byť pohodlná, bezpečná a relaxačná, ale tiež reagovať na anatómiu tela tým, že sa prispôsobí krivkám a oblúkom. V tomto období ženy často menia polohu pri spánku, chodia často na toaletu a budia sa, keď sa dieťa začne hýbať. V dôsledku toho je ich spánok prerušovaný a prebúdzajú sa unavené a bez energie. Pokiaľ sú posteľ a matrac zle zvolené, prežívané nepohodlie sa ešte umocňuje. Výber polohy na spanie sa stáva obmedzeným - odporúča sa spanie na boku a na chrbte, vylúčené je spanie na bruchu. Gynekológovia odporúčajú ležať na ľavom boku, pretože to zvyšuje prietok krvi k placente, čo je dobré pre vývoj dieťaťa.

Tehotenstvo je navyše spojené so stresom a silnými zmenami hormonálnej rovnováhy. Preto má dobrý matrac pre budúcu mamičku cenu zlata.

Penový matrac VISCO

Penové matrace sú zárukou pohodlného, pokojného a bezpečného spánku aj počas tehotenstva. S ohľadom na nepríjemnosti a špecifické potreby žien v tomto jedinečnom stave bude najlepším riešením zakúpenie matraca z z peny termoplastickej typu VISCO. . Chrbtica je udržovaná v rovnej polohe, pretože tento typ peny zároveň podopiera a stabilizuje celú postavu. Výsledkom je uvoľnenie svalov a vymiznutie bolesti chrbta. Je však dôležité pamätať na správnu tvrdosť, pretože príliš mäkký alebo príliš tvrdý matrac neposkytuje chrbtici dostatočnú oporu, čo môže mať za následok vznik bolestí v bedrovej oblasti. Ďalšou výhodou tohto typu matraca je dobré odvetrávanie. To znižuje riziko, že sa v nich budú hromadiť mikróby a alergény. Tento typ peny má aj protibolestivé a ortopedické vlastnosti.

Matrac z latexovej peny

Jedným z dobrých riešení počas tehotenstva je matrac latexový. Latexová pena je kombináciou pružnosti a pevnosti. Tento materiál sa dokonale prispôsobí tvaru tela a zaistí správnu polohu chrbtice počas spánku. Latex taktiež dokonale rozkladá hmotnosť tela po celej ploche. Tento typ konštrukcie je veľmi často vybavený zónami tvrdosti, vďaka ktorým je celková konštrukcia ešte viac podporná. Také matrace sa rýchlo vracajú do pôvodného tvaru a nedeformujú sa. Vyznačujú sa aj vysokou odolnosťou. Pena tu použitá má antimikrobiálne vlastnosti, je odolná proti roztočom a plesniam a neabsorbuje nepríjemné pachy. Voľba takého matraca znamená aj fantastické chladenie a zaručuje užívateľovi maximálne pohodlie. Surovina na jej výrobu sa získava zo stromu kaučukovníka, ktorý sa následne chemicky upravuje a vzniká latexová pena. Vďaka tomu je ideálnym materiálom na výrobu matracov a vankúšov.

Poťah a vankúš - nevyhnutné príslušenstvo

Doplnkom matraca, ktorý zaručuje kvalitný a zdravý spánok, je obvykle vankúš. Ten môže byť umiestnený medzi kolenami pre väčšie pohodlie a zlepšenie krvného obehu. Ploššie je možné tiež umiestniť pod brucho pri ležaní na boku. Niektorým budúcim mamičkám pomáha aj umiestnenie vankúša za chrbát pre stabilnejšiu polohu. Samozrejme nezabudnite na vankúš pod hlavu. Vhodný je stredne vysoký vankúš, ale vyšší ako tie, ktoré sa umiestňujú pod brucho alebo medzi kolená. Ideálne bude taký, ktorý je vyrobený z HR alebo VISCO vysoko odolnej peny. V poslednej dobe je veľmi obľúbený vankúš typu "rogal" pre tehotné a dojčiace matky, ktorý umožňuje nájsť optimálnu polohu pre spánok a odpočinok a poskytuje pohodlnú oporu pri dojčení.


Aby sa tehotné ženy cítili ešte sviežejšie a hygienickejšie, je dôležité zvoliť vhodný poťah, ktorý je vyrobený z prírodných a elastických vlákien. Jeho mäkkosť určite prispeje ku kvalite spánku. Bolo by dobré, keby obsahoval prírodné antibakteriálne prísady, napríklad ióny striebra. Poťah z so srebra striebrom by mal mať aj zips, aby sa dal ľahko zložiť a nasadiť pri častom praní. Pre dobrú hygienu je najlepšou voľbou kúpiť si tzv. nepremokavý chránič na matracOptimálnou voľbou pre dobrú hygienu je vodeodolný chránič matraca s vrchnou vrstvou, ktorá absorbuje vlhkosť, a spodnou vrstvou, ktorá úplne izoluje od povrchu matraca.
Zhrnutie: Tehotenstvo pred materstvom je bezpochyby najkrajším obdobím v živote každej ženy. Hoci je to obdobie náročné na zdravie a pohodu, nemusí znamenať bezsenné noci a s nimi spojený stres. So správne zvoleným matracom sa budúca mamička môže cítiť úplne pohodlne a konečne sa vyspať celú noc. Stačí, keď poskytne správnu oporu tela a odvetrávania. Tým sa odstráni väčšina tehotenských nepríjemností spojených s nočným odpočinkom.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom