Tipy, ako rýchlo zaspať - najlepšie metódy

Čoraz viac ľudí sa sťažuje na problémy so spánkom, ktoré sú často spôsobené rýchlym životným tempom a chronickým stresom. Keď sa to stane, môže sa vám stať, že budete padať zo strany na stranu a lavína myšlienok situáciu len zhorší. Zaujíma vás, ako zaspať? Skúste si osvojiť relaxačné techniky, ktoré vám umožnia rýchlo sa ponoriť do krajiny spánku. Zistite, čo ďalšie vám môže pomôcť!

Prírodné spôsoby zaspávania

Ako sa dobre vyspať. Pred spaním si upratajte spálňu. Neporiadok vás môže ľahko rozptyľovať. Ak máte malú spálňu, skúste ju opticky zväčšiť. Zrkadlo môžete umiestniť na podlahu, najlepšie oproti posteli. Myslite aj na metamorfózu interiéru. Premýšľate, akou farbou vymaľovať spálňu? Vyberte si sivú, jemnú zelenú, bielu, chladnú modrú alebo tyrkysovú. Tieto farby vám pomôžu upokojiť sa a relaxovať. Nezabudnite stlmiť svetlo aspoň 30 minút pred spaním. Týmto spôsobom stimulujete tvorbu melatonínu v tele, ktorý spôsobuje pocit ospalosti.

Ako rýchlejšie zaspať? Účinné techniky

Hľadáte populárne techniky na zaspávanie? Namiesto počítania baranov vyskúšajte vojenskú metódu. Pôvodne ju používali americkí vojaci. Uvedená metóda vám umožní zaspať už za 2 minúty. Treba poznamenať, že posledných 10 sekúnd vám pomôže odplávať do ríše snov. Aký je osvedčený spôsob zaspávania? Mnohí odborníci odporúčajú metódu 4-7-8, ktorá kladie dôraz na dýchanie. Správna technika umožňuje lepšie okysličenie organizmu a zároveň vám pomôže upokojiť sa. Vdychujte nosom počas 4 sekúnd. Nezabudnite mať v tomto čase zatvorené ústa. Teraz zadržte dych na 7 sekúnd. Vydychujte 8 sekúnd, pričom vydávajte sipľavý zvuk.

Čo robiť, aby ste zaspali?

Hľadáte spôsob, ako rýchlo zaspať? Ak metódy, ktoré ste doteraz používali, nemali požadovaný účinok, určite sa cítite podráždení. Čím viac sa snažíte zaspať, tým je menej pravdepodobné, že sa vám to podarí. Môžete si na pozadí zapnúť podcast alebo audioknihu. Myslite aj na relaxačné činnosti, takto sa odpútate od spánku. Ak máte väčší rozpočet, zvážte kúpu polohovateľnej postele do spálne. Môžete si nastaviť uhol podľa svojich potrieb, takže sa vyhnete bolestiam chrbta a krku.

Osvedčené spôsoby, ako rýchlo zaspať

Hodinu pred spaním odložte telefón, tablet a notebook. Tieto zariadenia vyžarujú modré svetlo, ktoré sťažuje zaspávanie. Namiesto toho môžete háčkovať, meditovať, kúpať sa alebo sa rozprávať s členmi domácnosti. Ako rýchlejšie zaspať? Zjedzte ľahko stráviteľnú večeru 2-3 hodiny pred spaním, aby ste nezaťažovali žalúdok. Ak chcete dobre zaspať, nepite večer kávu ani čierny čaj. Namiesto toho siahnite po pohári neperlivej vody alebo teplom bylinkovom odvare.

Čo môžete urobiť, aby ste sa dobre vyspali? Investujte do dobrého matraca, aby ste zaujali pohodlnú polohu. Premýšľate, ktorý model si vybrať? Pozrite sa na matrac s pamäťovou penou, ktorý sa pod vplyvom teploty prispôsobí vášmu telu. Okrem toho poskytuje príjemný pocit obklopenia bez prepadávania.

Ako sa vám spí? Prečítajte si o účinných metódach!

Zaujíma vás, aký je účinný spôsob zaspávania? Snažte sa vyhnúť zdriemnutiu počas dňa. Snažte sa tiež ukladať a vstávať v rovnakom čase, a to aj počas víkendov. Nezabudnite neprepadnúť panike ani sa nerozčuľovať, ak sa vám nedarí zaspať. Do postele sa tiež nevkladajte násilím, namiesto toho si čítajte knihu alebo počúvajte tichú hudbu. Ako zaspať a ráno sa zobudiť plný energie? Vyberte si penový matrac, ktorý bude vyhovovať vašej postave, zdravotnému stavu a preferenciám.

Ako rýchlejšie zaspať? V prvom rade sa pokúste pred spaním uvoľniť. Môžete meditovať, počúvať tichú hudbu alebo skladať puzzle. Pravidelné zaspávanie dlhšie ako 45 minút naznačuje nespavosť. Ak domáce prostriedky nezaberajú, určite navštívte svojho praktického lekára, ktorý stanoví prvotnú diagnózu a následne vás odošle k neurológovi.

Ako sa vám darí rýchlo zaspať? Najobľúbenejšie spôsoby

Aké sú účinné spôsoby zaspávania? Vytvorte atmosféru, ktorá podporuje relaxáciu a pokoj. Dbajte na to, aby teplota v spálni bola 18 - 20 °C. Optimálna vlhkosť vzduchu sa pohybuje v rozmedzí 40-60 %. Večer vyvetrajte miestnosť a dbajte na primerané zatienenie. Na pohodlný odpočinok si vyberte kvalitný penový alebo taštičkový matrac.

Zaujíma vás, ako rýchlo zaspať? Siahnite po bylinkách, ako sú:

Sú dostupné vo forme tabliet, nálevov a kvapiek, takže si ich môžete prispôsobiť podľa svojich preferencií.

Ako rýchlo zaspať?

Aký je osvedčený spôsob zaspávania? Meditácia pripraví vaše telo a myseľ na nočný odpočinok. Môžete tiež cvičiť dychové cvičenia alebo počúvať vizualizácie. Počúvanie upokojujúcej hudby vám umožní odpojiť sa od vonkajších zvukov a zároveň vám pomôže relaxovať. Pripravte si približne 20-minútový zoznam skladieb, ktorý si zapnete každý deň. Takto si vytvoríte večernú rutinu. Ak vás hudba rozptyľuje, použite základňu s bielym šumom. Spánkové techniky sa zvyčajne zameriavajú na zníženie vnímaného stresu. Niekedy pomáhajú zmierniť bolesť a úzkosť, ktoré narúšajú váš nočný odpočinok.

Spôsoby zaspávania - niekoľko tipov

Čo môžete urobiť, aby ste zaspali? Na pomoc prichádza progresívna svalová relaxácia podľa Jacobsona. Počas tréningu vykonávate špecifické pohyby hlavou, trupom a končatinami, aby ste uvoľnili a stiahli svaly. Spočiatku sa cvičenia vykonávajú v ľahu a potom v sede. Týmto spôsobom znižujeme svalové a emocionálne napätie. Jacobsonova metóda nielen uľahčuje zaspávanie, ale pomáha nám aj zvládať náročné situácie.

Ľahnite si na posteľ, zavrite oči a začnite zhlboka dýchať. Napnite tvárové svaly na 10 sekúnd, potom ich uvoľnite a niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite. To isté urobte s ostatnými svalovými oblasťami, počnúc ramenami a končiac chodidlami.

Problémy so spánkom? Objavte účinný spôsob, ako rýchlo zaspať

Vyvolávanie príjemných spomienok zmierňuje stres a uvoľňuje telo. Môžete si tiež predstaviť, že sa nachádzate v relaxačnom prostredí. Dýchajte pomaly a zhlboka a ponorte sa do sveta fantázie. Použite špeciálnu aplikáciu alebo zoznam skladieb, aby ste si to uľahčili. Ako rýchlejšie zaspať? Ak radi spíte v tichu, môžete si kúpiť štuple do uší a neklapajúce hodiny. Okrem toho by ste mali stlmiť svoj telefón, aby vás nič nevyviedlo z rovnováhy. Dobré žalúzie alebo závesy zadržia svetlo z lampášov, čo vám tiež pomôže zaspať.

Domáce prostriedky na zaspávanie

Namiesto toho, aby ste siahali po prostriedkoch na spanie, ktoré môžu spôsobiť, že sa ráno ťažko prebudíte, vyskúšajte prírodné metódy. Uvarte si čaj z harmančeka, magnólie alebo koreňa valeriány, ktorý zmierni stres a úzkosť. Pomôže vám to v boji proti nespavosti. Nezabudnite ho vypiť 1-2 hodiny pred spaním.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom