Pre koho sú taštičkové matrace určené?

Vreckový matrac - pre koho?

Zjednodušene povedané sa jedná o matrace zložené z niekoľkých rovnakých pružín, ktoré sú jednotlivo uložené v oddelených vreckách z látky. Tieto pružiny majú špirálovitý tvar podobný tým, ktoré sa nachádzajú v perá, ale sú samozrejme zodpovedajúcim spôsobom väčšie. Ich tajomstvo spočíva v tom, že zaisťujú dobrú oporu tela počas spánku. To znamená, že je vytvorených 7 tlakových zón - hlava, ramená, chrbtica, panvica, boky, kolená a chodidlá. Sila tlaku tela na matrac sa mení, takže sa výrazne zvyšuje pohodlie. Prehnutie matraca odráža siluetu osoby, ktorá na nej spí, najmä tvar chrbtice charakterizovaný jej prirodzenými krivkami.

Pre koho sú vreckové matrace určené?

Určite pre ťažších ľudí. Títo ľudia budú môcť takýto matrac používať dlhšie, pretože pružiny sú vyrobené technológiou nanoHard, ktorá zvyšuje ich odolnosť. Predpokladá sa, že matrace taštičkové sú určené pre osoby s hmotnosťou nad 80 kg. Tento typ základu bude veľmi dobre fungovať aj pre posteľ pre páry. Dobré matrace zaručujú, že pohyby druhej osoby sú počas spánku tlmené. To znamená, že dve osoby spiace vedľa seba môžu voľne meniť polohu pri spánku bez toho, aby vzbudili svojho suseda. Pružiny uzavreté vo vreckách navyše nevŕzgajú, a to výrazne zvyšuje komfort spánku pre dvoch. Ďalšou výhodou týchto matracov je, že vďaka dutému priestoru vložky dobre vetrajú a nezadržujú teplo, čo je dôležité najmä v lete. To tiež bráni množeniu roztočov a ďalších mikroorganizmov pri dlhodobom používaní. Vďaka konštrukcii taštičkových matracov sú tieto modely vhodné pre seniorov a všetkých, ktorí ocenia prevenciu ortopedických ochorení. Sklamaní nebudú ani tí, ktorí trpia problémami s chrbtom.

Aký matrac s vreckom zvoliť?

Záleží na individuálnych preferenciách a požiadavkách. Moderné matrace majú zmesovú vložku, ktorá sa skladá z niekoľkých rôznych vrstiev. Obvykle je u takých modelov jadro tvorené pružinami vo vreckách, ktoré sú z oboch strán obalené rôznymi druhmi pien. Najobľúbenejšie sú polyuretánové, vysoko pružné, latexové a visco peny. Každá z nich má jedinečné vlastnosti, ako je pružnosť, elasticita, priedušnosť a pevnosť. Okrem toho je možné ako vrchnú vrstvu použiť kokosovú rohož. Tá sa vyrába zo škrupín kokosových orechov, ktoré na prianie zákazníka stvrdnú a zvýšia stabilitu matraca. Táto surovina sa odporúča aj alergikom, pretože ako prírodný materiál je priedušná a nepodporuje množenie mikroorganizmov.

Pocit pohodlia závisí aj od toho, koľko pružín je v taštičkovom matraci uložených. Predpokladá sa, že na meter štvorcový pripadá približne 230 pružín. Viac pružín znamená, že sú menšie, pretože plocha každého matraca je obmedzená. Počet pružín v matraci ovplyvňuje pohodlie vášho odpočinku. Čím viac je pružín, tým lepšie sa vám spí, pretože každá ďalšia pružina poskytuje ďalší oporný bod pre telo, ktoré na nej leží. Preto sa vyrábajú viacpružinové a mikropružinové vložky. Majú svoj pôvod v prvých taštičkových matracoch a sú riešením pre maximálne pohodlie pri spánku. Vreckové matrace sa najčastejšie označujú ako stredne tvrdé a je to najčastejšie preferovaná tvrdosť matracov. Ako sme sa však už zmienili, je možné ich ďalej spevniť vrstvou kokosu. Ponuka spoločnosti DobréSNY zahŕňa aj také matrace taštičkové ktoré majú dva rôzne stupne tuhosti. Otočením matraca tak môžete využiť obe podľa svojich individuálnych potrieb. Podrobnejšie informácie nájdete v popisoch jednotlivých modelov dostupných v našom e-shope.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom