Ako nastaviť tvrdosť rámu postele?

Prečo je rám matraca nevyhnutný?

Rámy postelí sú obvykle vyrobené z drevených lamiel, ktoré sú pevné a pružné, alebo z kovu. Zaisťujú stabilitu matraca na lôžku, vetranie a účinný odvod vlhkosti. Pri správnom výbere podporuje najpodstatnejšie funkčné funkcie matraca a predlžuje jeho životnosť. Priečne lamely umiestnené rovnobežne s matracom a lôžkom najmenej každých 8 cm predstavujú pevnú a stabilnú nosnú konštrukciu. Na ich výrobu je najvhodnejšie brezové, bukové a borovicové drevo. Je pružné, nepraská a nerozkladá sa. Lamely majú pružné plastové úchyty, ktoré ich spájajú s rámom, tlmia váhu a znižujú časť namáhania. Vďaka tomu sa nelámu a spánok je pohodlnejší. Matrac, rám a posteľ tak v podstate spolupracujú pre vaše pohodlie a bezpečný spánok. Rámy sa delia na polohovateľné, zvýšené a pevné.

Výber rámu závisí od funkcie, ktorú od neho očakávame. Dobrý rám by mal zabrániť deformácii matraca a správne ho podoprieť a kvalita a pevnosť jeho spracovania určuje kvalitu nášho odpočinku. Ak máte posteľ s kontajnerom na posteľnú bielizeň, oplatí sa zvoliť zdvíhací model, aby ste k nemu mali pohodlný prístup. Pokiaľ ním posteľ nedisponuje, bude vhodný pevný rám.

Zoznámte sa s praktickými funkciami nastaviteľného rámu

Základnými funkciami rámov sú správna podpora matraca, zníženie napätia a odpruženia. Pre tých, ktorí sú nároční a očakávajú maximálne pohodlie, existujú modely, ktoré ponúkajú nastaviteľnú tuhosť. Prvou skupinou sú manuálne nastaviteľné rámy. Ich konštrukcia umožňuje prispôsobenie potrebám a tvaru tela používateľa v bedrovej oblasti. K dispozícii je 5 lamiel, ktoré je možné nastaviť pomocou špeciálnych pružných jazdcov z odolného plastu. Lamely sú vyrobené z pružného a odolného plastu, ktorý odoláva praskaniu. Jej stredom je navyše vedený elastický pás, ktorý spevňuje všetky ohnuté lamely. Pre ešte väčšie pohodlie je možné rám nastaviť v spodnej časti pod nohami av hornej časti pod hlavou.

 

Druhou skupinou sú elektricky nastaviteľné rámy. Sú vybavené plynulým elektrickým nastavením opierky hlavy a opierky nôh. Nastavenie uhla rámu je možné vykonať pomocou diaľkového ovládania s elektrickým pohonom napájaným z bezpečnostnej zásuvky 24 V.

 

Rámy postelí majú veľký vplyv na kvalitu nášho odpočinku. Často si to však neuvedomujeme. Keď vstúpime do spálne, vidíme posteľ a matrac, takže si rám nevšimneme, napriek tomu sa žiadny kvalitný matrac nezaobíde bez dobrej opory. Poriadny rám postele v spálni je základom správnej starostlivosti o náš spánok, rovnako ako trvanlivosť matraca. Rámy postelí z našej ponuky rozhodne prispievajú k správnej hygiene spánku a predlžujú životnosť vášho matraca.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom