Spanie na tzv. lyžicu

Objímanie lyžice

Objímanie lyžice je viac ako len spôsob, ako pohodlne spať. Je to forma intimity, ktorá posilňuje puto medzi partnermi a ponúka pocit bezpečia a pokoja. Táto blízkosť môže tiež pomôcť znížiť hladinu stresu a zvýšiť hladinu oxytocínu, známeho ako hormón lásky, ktorý prispieva k hlbšiemu a pokojnejšiemu spánku. Objímanie lyžičkou umožňuje partnerom cítiť fyzickú prítomnosť druhej osoby, čo je v rýchlom a stresujúcom svete obzvlášť cenné. Táto poloha navyše môže uľahčiť synchronizované dýchanie medzi partnermi, čo ďalej posilňuje pocit jednoty a harmónie vo vzťahu. Nezanedbateľný je aj fakt, že také maznanie môže vďaka podpore a prirodzenej polohe poskytovanej partnerom priniesť úľavu od bolesti chrbta a šije.

Poloha tzv. lyžice na spanie

Poloha pri spánku na lyžici spočíva v tom, že jedna osoba je „pritlačená“ na chrbte a druhá osoba je pritisnutá k prednej časti tela, čím vzniká tesné usporiadanie tiel, ktoré pripomína dve lyžice položené na sebe. Táto poloha môže byť pohodlná pre oboch partnerov, pretože im poskytuje oporu a teplo, ale je potrebné venovať pozornosť niekoľkým aspektom, ako sú vhodné matrace a vankúše, aby bola zaistená správna opora a pohodlie oboch osôb. Pre maximalizáciu výhod tejto polohy je dôležité, aby sa partneri striedali v úlohe "lyžičky" zozadu, čo môže zabrániť nepohodliu spojenému s dlhodobým zotrvávaním v rovnakej polohe. U niektorých párov môže navyše úprava vzájomnej vzdialenosti prispieť k udržaniu telesného tepla, čo zaistí väčšie pohodlie a kvalitnejší spánok v chladných dňoch. Bez ohľadu na individuálne preferencie je dôležitá komunikácia medzi partnermi, aby bolo možné nájsť optimálnu polohu na spanie, ktorá vyhovuje obom stranám a prispieva k pokojnému spánku.

Spanie na lyžici

Spanie na lyžici volí mnoho párov kvôli pocitu intimity a blízkosti, ktorý ponúka. Odporúča sa najmä párom, ktoré hľadajú spôsob, ako posilniť svoj vzťah. Pre niektorých však môže byť menej pohodlné kvôli obmedzeniu pohybu alebo telesnej teploty. Za zmienku tiež stojí, že spánok v tejto polohe môže podporiť lepšiu synchronizáciu spánkových cyklov REM a NREM medzi partnermi, čo môže viesť k uvoľnenejšiemu odpočinku. Pre tých, pre ktorých môže byť ťažké udržať túto polohu po celú noc, môže byť riešením na dlhšie udržanie blízkosti bez pocitu nepohodlia použitie ďalších podporných vankúšov. Pravidelné spanie na lyžici môže navyše podporiť pocit bezpečia a dôvery vo vzťahu, čo je pre zdravý a šťastný vzťah zásadné. Spanie na lyžicu? Rozhodnutie, či spať na lyžici, by malo závisieť od individuálnych potrieb a od toho, ako sa obaja ľudia k tejto forme intimity stavajú. Je dôležité vyskúšať rôzne polohy spánku a nájsť takú, ktorá je pre oboch partnerov najpohodlnejšia.

Na lyžici - spanie

Pri výbere lyžičkového spánku je potrebné mať na pamäti niekoľko dôležitých aspektov, ako je správne uloženie matraca, ktorá poskytuje oporu chrbtici a kĺbom, a používanie vankúšov, aby sa zabránilo napätiu v ramenách a krku. Správna hrúbka a tvrdosť matraca navyše môže zabrániť tlaku na cievy a nervy, čo je dôležité najmä v polohe na lyžici, kedy môže byť telo vystavené nerovnomernému tlaku. Použitie vankúša medzi kolenami môže tiež pomôcť udržať prirodzené nastavenie chrbtice, čo následne znižuje riziko bolesti chrbta a zlepšuje komfort spánku. Je dôležité, aby každý pár prispôsobil tieto nápady svojim individuálnym preferenciám, čo môže vyžadovať mnoho pokusov s rôznymi vankúšmi, aby sa našlo ideálne riešenie pre oboch partnerov.

Spanie na lyžici - čo to znamená?

Spanie na lyžici nie je len spánková poloha, ale aj vyjadrenie blízkosti a dôvery medzi partnermi. Môže to byť spôsob, ako vyjadriť potrebu bezpečia, tepla a pohodlia. Voľba tejto polohy môže tiež naznačovať silné citové puto a túžbu udržať si blízkosť. Pary ju často volia ako formu podpory v ťažkých chvíľach, keď jedna z osôb potrebuje citovú oporu, a táto poloha sa tak stáva symbolickým gestom starostlivosti a záujmu. Spanie na lyžici môže hrať dôležitú úlohu aj v neverbálnej komunikácii, pretože umožňuje partnerom vyjadriť svoje pocity a potreby bez slov. Okrem toho môže táto forma blízkosti podporiť vytváranie spoločných rituálov pred spaním, ktoré posilňujú pocit bezpečia vo vzťahu a budujú ešte hlbšie citové puto.

Spanie na lyžici - stojí to za to?

Spanie na lyžici môže byť pre mnoho párov pohodlnou a často volenou polohou, ktorá podporuje intimitu a posilňuje vzťah. Je však dôležité nezabudnúť prispôsobiť spanie - od výberu správneho matraca až po pohodlné vankúše - tak, aby bolo zaistené maximálne pohodlie a relaxácia pre oboch ľudí. Nezabudnite, že každý pár je iný a kľúčom k dobrému spánku je nájsť takú polohu spánku, ktorá bude najlepšie vyhovovať vám obom.

Zdieľanie článku:

Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

  • dobierkou
  • prevodom