Matrace kokosové 80x200 cm

Matrace z kokosového vlákna 80 × 200 sú ideálne pre ľudí, ktorí uprednostňujú spánok na tvrdšom povrchu. Odporúčajú sa aj pre ťažších ľudí, pretože poskytujú stabilnú oporu tela. Kokosová vrstva zároveň zvyšuje pevnosť povrchu na spanie. Pohodlný kokosový matrac 80 x 200 cm môže byť určený na jednolôžko aj manželskú posteľ - v tomto prípade ako jeden z dvoch samostatných matracov.

Filtr dle ceny:

93,00 €

399,00 €

Celkový počet výrobkov: 22

Celkový počet výrobkov: 22

Výhody kokosového matraca 80 × 200 

 • Vložka z kokosového vlákna zvyšuje tuhosť a pevnosť matraca. Možno ju kombinovať s inými výplňami - či už penovými, taštičkovými alebo pružinovými.
 • Vložky z kokosového vlákna dodávajú matracu antialergické vlastnosti - účinne zabraňujú hromadeniu a množeniu alergénov.
 • Kokosové vlákna sú priedušné a hygienickejšie.
 • Kokosové matrace 80 × 200 sú trvanlivé a odolné voči deformácii
 • Svoje vlastnosti si zachovávajú počas mnohých rokov používania.
 • Sú ideálne pre tých, ktorí uprednostňujú tvrdšie lôžkoviny.
 • Sú vhodné aj pre ťažšie osoby, ktoré potrebujú stabilnú oporu tela.

Ako sa vyrábajú kokosové matrace 80 × 200 cm?

Kokosové matrace 80 × 200 môžu byť vyrobené výlučne z kokosových vlákien, ale väčšinou ide o latexové, penové alebo pružinové matrace s ďalšou prírodnou výplňou. Tenšia alebo hrubšia vložka z kokosovej škrupiny zvyšuje tvrdosť matraca a zvyčajne sa umiestňuje medzi ostatné vrstvy. Napríklad matrac pre náročných používateľov môže mať sedemzónové jadro vystužené kokosovou vložkou na oboch stranách. Tie dodávajú lôžku optimálnu tvrdosť.

Konštrukcia vzorky matraca s kokosovou vložkou

Na zvýšenie komfortu spánku možno kokosový matrac s rozmermi 80 × 200 cm z jednej strany obložiť napríklad vrstvou latexu, ktorá rovnomerne rozkladá telesnú hmotnosť a zabezpečuje vynikajúcu cirkuláciu vzduchu - pozri latexové matrace. Na druhej strane môže byť vrstva VISCO s pamäťovou funkciou, ktorá sa prispôsobuje telu. Používateľ si môže vybrať možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje jeho potrebám, pretože väčšina matracov je obojstranná. 

Je matrac s kokosovým vláknom zdravý?

Kokosové matrace 80 × 200 (a samozrejme aj iné rozmery) sa považujú za hygienické, pretože zlepšujú cirkuláciu vzduchu medzi jednotlivými zložkami - dobre vetrajú. Vďaka tomu zabraňujú poteniu v noci a hromadeniu alergénov, ako sú prach a roztoče. Samozrejme, kvalita a vlastnosti kokosového matraca závisia aj od ostatných použitých materiálov. Treba si tiež uvedomiť, že vhodný ("zdravý") matrac je matrac, ktorý je prispôsobený hmotnosti a individuálnym potrebám človeka.

Kokosové matrace - pre koho sú dobrou voľbou?

Matrace s kokosovým vláknom sú okrem iného dobrou voľbou pre ľudí:

 • so zvýšenou telesnou hmotnosťou,
 • mladí a atletickí ľudia,
 • ľudia spiaci na bruchu,
 • stresovaní ľudia, ktorí spia v bezpečnej polohe.

Matrac s kokosom 80 × 200 - cena 

Cena matracov s kokosovým vláknom sa pohybuje od 200 do 300 PLN, ale treba si uvedomiť, že ceny sú pohyblivé a závisia od komponentov použitých pri ich výrobe. Najkvalitnejšie matrace s kokosovým vláknom s rozmermi 80 x 200 cm môžu stáť až niekoľko tisíc zlotých - všetko závisí od ich konštrukcie a použitých doplnkových technológií. 

Široká ponuka kokosových matracov 80 × 200

Uvedený opis konštrukcie kokosového matraca 80 × 200 je príkladný. Kokosová vložka môže byť kombinovaná s pružinovou vložkou aj celá vyrobená z peny. Profilované vložky, povrchovo chladiace gélové kapsuly, antialergické poťahy - výber v našom obchode je veľmi široký, takže si určite nájdete kokosový matrac 80 × 200 cm s preferovanou tvrdosťou a vhodným prispôsobením rámu postele. V ponuke máme aj zdravotné matrace - s kokosovými a inými výplňami, ktoré sú prospešné pre anatómiu tela.Kontaktné informácie

DOBRÉ SNY

House of kids s.r.o.

Na prádle
720 00 Ostrava

IČ: 03862721

DIČ: CZ03862721

 

Pracovní doba PO-PÁ, 7:00- 15:00.

 

Tel: +420 59 50 50 000

Všeobecné informace: shop@dobresny.cz

Reklamáce: reklamace@dobresny.cz

Doklady a fakturácia: ucetnictvi@dobresny.cz

Viac informacii nájdete tu

 

Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu účtenku. Zároveň je povinný zaevidovať prijatp tržbu u správcu dane online; v prípade technického výpadku potom najneskor do 48hodin.

Akceptujeme tieto platobné systémy

Druhy platieb v našom e-shope:

 • dobierkou
 • prevodom